در حال بارگذاری ...
 • برطرف شدن مشکلات مربوط به توسعه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای در گرمسار با تامین اعتبارات لازم

  در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها سعی کرده‌اند با ایجاد رعب و وحشت هدفی که از زمان تولد انقلاب بدان قسم خورده‌اند را عملی کنند اما شاهد هستیم که همواره در دستیابی به اهداف خود ناکام مانده‌اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در شورای اداری شهرستان گرمسار با بیان اینکه «توسعه حمل‌ونقل ریلی و قطارهای حومه‌ای در اولیت بودجه سال آینده دولت قرار دارد» گفت : با تامین اعتبارات لازم برخی مشکلات مربوط به توسعه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای در شهرستان گرمسار برطرف خواهد .

  محمد اسلامی اظهار داشت : موضوع مهم برای ما در حوزه راه و شهرسازی استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در پیشبرد برنامه‌ها است تا بتوانیم در حمل‌ونقل شاهد یک گسترش کیفی خدمات و ارتقای آن را داشته باشیم . توسعه حمل‌ونقل ریلی و قطارهای حومه‌ای مورد تأکید دولت تدبیر و امید قرار دارد که این مسئله در بودجه سال ۹۸ نیز در اولویت قرار گرفته است .

  اسلامی با توجه به برخی مشکلات حوزه حمل‌ونقل ریلی در شهرستان گرمسار یادآور شد: در نظر داریم تا با تأمین اعتبارات لازم برخی مشکلات مربوط به توسعه حمل‌ونقل حومه‌ای ریلی را برطرف کرده که یکی از آن‌ها برقراری مجدد حرکت قطارهای حومه‌ای در ساعت شش بعدازظهر گرمسار به سمت تهران است . از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که تمایل به سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای داشته باشند حمایت خواهیم کرد .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعریض جاده اصلی گرمسار و بهره‌برداری از قطعه سوم محور ایوانکی به آبسرد در روز جاری بیان داشت : این اقدامات به دلیل همت و تلاش و کوشش نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی است . با توجه به پیگیری‌های ایشان در خصوص پروژه تقاطع غیرهمسطح تخصیص لازم به این پروژه ابلاغ شده است تا اتصال لازم بین دو محور قرار شود . همچنین به مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تأکید کردم که تکمیل محور فیروزکوه به سمت سمنان را در اولویت کاری خود قرار دهد.

  در ادامه جلسه این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران اظهار داشت : در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها سعی کرده‌اند با ایجاد رعب و وحشت هدفی که از زمان تولد انقلاب بدان قسم خورده‌اند را عملی کنند اما شاهد هستیم که همواره در دستیابی به اهداف خود ناکام مانده‌اند .

   

   

  افتخار ما استقلال ماست

  وی در ادامه بیان داشت : اولین دستاورد ما در شعار جمهوری اسلامی ایران همان استقلال ما محسوب می‌شود که امروز باید به داشتن آن افتخار کنیم .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مرز سلطه‌پذیری و سلطه‌ستیزی تنها یک کلمه است تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی هیچ‌گاه شخص یا کشوری را مورد تعرض و ظلم قرار نداده است و همواره برای استقلال‌طلبی و سلطه‌ستیزی به سایر مردم جهان به‌ویژه محرومان و مستضعفان کمک کرده است .

  اسلامی با اشاره به این‌که امروزه آمریکا در همه‌جا مستقرشده تا تمام اقدامات و همکاری‌های ایران با سایر کشورهای جهان را تحت کنترل خود قرار دهد ، بیان داشت : با توجه به اقدامات جمهوری اسلامی ایران حتی در زمان تحریم‌ها به این نکته می‌توان دست‌یافت که ابرقدرت‌ها نمی‌توانند بر ایران غلبه کنند . در حالی‌که شاهد هستیم در امور داخلی بسیاری از کشورها به‌طور علنی دخالت می‌کنند . جمهوری اسلامی ایران طی چهل سال گذشته دستاوردهایی داشته که آمریکایی‌ها حتی با تزریق ابرتورم ها به اقتصاد ایران نیز نمی‌توانند مانع پیشرفت نظام شوند و نظام نیز علیرغم همه سختی‌ها برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر قدرتمندانه و عزت مندانه تلاش خود را ادامه می‌دهد .

  وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : ملت شریف ایران با غیرت، همت و همبستگی و اعتقادی که همواره در قلوب خود جای‌داده‌اند و شهدایی که در هشت سال جنگ تحمیلی تقدیم کشور کرده‌اند به ابرقدرت‌ها این نکته را یادآور می‌شوند که باید آرزوی دیرینه خود را به گور ببرند . با ایمان به خدا و همبستگی می‌توان یک کشور پیشرفته با ملتی قدرتمند ایجاد کرد که در یک قاب تاریخ برای آیندگان به یادگار بمانند .
  مطالب مرتبط

  خدمت‌رسانی ریل باس خرمشهر به شلمچه و بالعکس به‌صورت شبانه‌روزی

  خدمت‌رسانی ریل باس خرمشهر به شلمچه و بالعکس به‌صورت شبانه‌روزی

  فروش بلیت برگشت در حال حاضر به این دلیل که هنوز زائران به‌صورت گسترده شروع به برگشت نکرده‌اند به همین علت قطارهای بازگشت با ظرفیت کامل سیر نمی‌کنند و برای روزهای آینده بلیت باقی‌مانده است به هر صورت در صورتی‌ که تقاضا برای روزهای آینده ازآنچه پیش‌بینی‌شده افزایش یابد با ...

  |

  قطارهای حومه ای تنها راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی

  قطارهای حومه ای تنها راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی

  سعه شبکه ریلی در حومه یکی از بهترین روش‌ها در گسترش سیستم حمل و نقل عمومی بین کلانشهر و محیط پیرامونی است که در تمامی دنیا تجربه شده است ، این سیستم علاوه بر ارزان قیمت بودن دارای امنیت و ایمنی بالایی بوده و برای تمامی افراد خانواده خصوصا بانوان قابل استفاده است

  |

  جزئیات دویست و هشتمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور

  جزئیات دویست و هشتمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور

  در حال حاضر ۲۵ هزار واگن در ناوگان باری حمل‌ونقل ریلی کشور فعالیت دارند که قرار است طبق برنامه ششم توسعه به ۵۸ هزار واگن افزایش یابد ؛ اما با توجه به ظرفیت تولید سالانه ۱۶۰۰ دستگاه واگن از سوی سه تولیدکننده داخلی حداقل ۱۵ سال زمان لازم است .

  |

  اهمیت توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای در بندر چابهار با توجه به سرمایه‌گذاری‌ خارجی

  اهمیت توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای در بندر چابهار با توجه به سرمایه‌گذاری‌ خارجی

  محور بزرگراهی ساحلی دریای خزر تکمیل شده است و هم‌اکنون عملیات احداث کمربندی‌های شهر‌ها در دست اجرا قرار دارد که برای تکمیل پروژه‌های آن ۴۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است . مسئله اصلی شرکت ساخت و توسعه در شمال کشور تملک اراضی با توجه به قیمت بالای زمین‌ است و اگر اعتبارات به‌موقع ...

  |

  نظرات کاربران