در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی پایانه مرزی ماهیرود و از سرگیری روند افزایشی میزان صادرات

  پایانه مرزی ماهیرود (میل ۷۸) تنها معبر رسمی فعال در خراسان جنوبی است که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان و ۱۳۰ کیلومتری مرکز استان فراه (افغانستان) واقع شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر پایانه مرزی ماهیرود از بازگشایی این مرز و از سرگیری روند افزایشی میزان صادرات در آن خبر داد .

  علی اکبر مزیدی در خصوص بازگشایی و از سرگیری روند صادرات از پایانه مرزی ماهیرود عنوان نمود که با توجه به رفع محدودیت و ممنوعیت واردات کالا توسط گمرکات افغانستان در اواسط آبان ماه سال ‌جاری روند صادرات محمولات سوختی از پایانه مرزی ماهیرود به حالت عادی بازگشته است . این محدودیت و ممنوعیت اعمال شده از تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۲۵توسط گمرک افغانستان بر برخی کالاهای خاص وارداتی ، نزدیک به دو ماه به درازا انجامید که با پیگیری های بعمل آمده و رایزنی های اعمال شده با طرف افغانی و انعکاس مشکلات عدیده¬ی ایجاد شده برای رانندگان و ناوگان هر دو طرف، مجددا در تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ مرز ماهیرود به روی کالاهای صادراتی مورد نظر بازگشایی گردید .

  مدیر پایانه‌مرزی ماهیرود ، افزود : پایانه مرزی ماهیرود (میل ۷۸) تنها معبر رسمی فعال در خراسان جنوبی است که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان و ۱۳۰ کیلومتری مرکز استان فراه (افغانستان) واقع شده است .

  وی ، تردد در پایانه مرزی ماهیرود در هشت ماهه سال ۹۶ را ۱۶۹۲۹ سفر کامیون صادرات و در سال ۹۷، ۱۶۹۲۹ سفر کامیون صادرات و میزان ترانزیت را ۶۴ سفر کامیون بیان نمود .

  مزیدی ، یادآور شد : میزان کاهش تردد در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در بحث صادرات ۲۲ درصد است، که عمده ترین کالاهای صادراتی از پایانه مرزی ماهیرود محمولات سوختی به میزان ۳۲۷۰۰۱ تن بوده است . وی با ابراز رضایت از بازگشایی مرز اضافه نمود که کالاهای صادراتی مشمول اعمال محدودیت و ممنوعیت ورود به افغانستان از مرز ماهیرود عبارت بودند از : کاشی و سرامیک ، سیمان ، آهن آلات و محمولات سوختی که بدین ترتیب صادرات این نوع کالاها مجددا برقرار و امیدواریم با رشد روزافزونی که در صادرات در آینده ای نزدیک ایجاد خواهد شد ، شاهد افزایش میزان میل و رغبت تجار افغانی برای سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل بین الملل استان باشیم .

  مدیر پایانه‌مرزی ماهیرود همچنین در بخش حمل و نقل مسافر ابراز داشت که علیرغم وضعیت حمل کالا در مرز ماهیرود تردد مسافر در بخش حمل و نقل بین الملل مسافر از رونق قابل توجهی برخوردار بوده است به طوری که تردد در هشت ماهه سال جاری شامل ۲۶۴۶۷ نفر مسافر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۸۵۸۷ نفر مسافر) با افزایش ۴۲ درصدی تردد مسافر روبرو بوده ایم .

   در پایان میزان تردد مسافر در آبان ماه ۹۶ را ۲۴۸۳ نفر مسافر و آبان ماه ۹۷ را ۳۰۵۲ نفر مسافر اعلام کرد و خاطر نشان کرد: این میزان تردد نسبت به سال ۹۶ ، ۲۳ درصد افزایش داشته است .
  مطالب مرتبط

  چرخش اصولی در سطوح مدیریتی در دستور کار کمیته انتصابات سازمان راهداری

  چرخش اصولی در سطوح مدیریتی در دستور کار کمیته انتصابات سازمان راهداری

  امروزه ارزش و اعتبار سازمان ها عمدتا" در گرو تولید محصولات و ارایه خدمات کیفی و متناسب با نیاز جامعه است که این امر مهم به وسیله سرمایه انسانی کارآزموده و مجرب تحقق می یابد و دست اندرکاران سازمان ها به این نکته دقیقا" واقف شده اند که راهی جز توجه جدی به توسعه سرمایه انسانی ...

  |

  افزایش ۱۷ درصدی میزان تردد در محورهای مواصلاتی استان همدان

  افزایش ۱۷ درصدی میزان تردد در محورهای مواصلاتی استان همدان

  سامانه پایش محور‌های مواصلاتی و دوربین‌های نظارت تصویری در مواقعی که عملیات راهداری و برفروبی در حال انجام است هماهنگی بین راهدارخانه‌ها و ارسال اکیپ‌های راهداری را به محور‌های موصلاتی انجام می‌دهند .

  |

  بازدید سرزده رئیس سازمان راهداری از پایانه بار کرمان

  بازدید سرزده رئیس سازمان راهداری از پایانه بار کرمان

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن بررسی وضعیت حمل و نقل جاده ای استان کرمان با رانندگان بخش حمل و نقل کالا دیدار صمیمانه ای داشت و از روند توزیع لاستیک، بیمه تکمیلی رانندگان ، مسائل و مشکلات پایانه بار کرمان مطلع شد .

  |

  نظرات کاربران