در حال بارگذاری ...
 • افتتاح و بهره برداری از شهرک حمل و نقل تهران در آینده نزدیک

  ساخت شهرک حمل‌ونقل در تهران فارغ از مزایای صنفی ، منافع اجتماعی از جمله خروج کامیون‌ها از ترافیک شهری ، حفاظت از محیط زیست و تأمین بهداشت روانی در شهر را به همراه دارد ، ولی این طرح متاسفانه تاکنون با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است که با همت و تلاش بخش خصوصی و حمایت های دولت در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، غلامسحین دغاغله مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا ، حیدر نوروزی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران ، حسین احمدی زاده رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان موسسات و شرکت های برون شهری استان تهران به همراه اعضاء هیات مدیره و انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل از شهرک حمل و نقل و تقاطع غیر همسطح اختصاصی این شهرک بازدید بعمل آوردند .

  حیدر نوروزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران طی این بازدید از افتتاح و بهره برداری شهرک حمل و نقل تهران در آینده نزدیک خبر داد .

  نوروزی در حاشیه بازدید معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت : ساخت شهرک حمل‌ونقل در تهران فارغ از مزایای صنفی ، منافع اجتماعی از جمله خروج کامیون‌ها از ترافیک شهری ، حفاظت از محیط زیست و تأمین بهداشت روانی در شهر را به همراه دارد ، ولی این طرح متاسفانه تاکنون با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است که با همت و تلاش بخش خصوصی و حمایت های دولت در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در مورد علت انتخاب این منطقه جهت احداث شهرک گفت : این منطقه از نظر نقاط دسترسی به همه مبادی ورودی و خروجی متصل و از دو طرف به کمربندی منتهی می‌شود که از طرفی به جاده ساوه و قم و از طرفی به جاده خاوران می‌رسد . دسترسی آسان به این شهرک از طریق بزرگراه‌ها و کمربندی‌های موجود در اطراف تهران ، این امکان را به کامیون‌ها می دهد که از شمال ، جنوب ، شرق و غرب و در تمام ساعات شبانه‌روز بدون ورود به محدوده شهر تهران وارد شهرک شده و کالای خود را تخلیه و بارگیری کنند .

  وی افزود : شرکت شهرک حمل‌ و نقل تهران در سال ۱۳۷۰ به ثبت رسیده و در سال ۱۳۷۴ سند خورده است . این شهرک که در جوار شهر جدید آفتاب قرار دارد ، در فضایی به وسعت ۳۰۰ هکتار در سه فاز طراحی شده است و در فاز نهایی ۳۲۰ شرکت و موسسه حمل‌ و نقل فعال در شهر تهران در این شهرک مستقر خواهند شد . همچنین یک‌چهارم شهرک را فضای سبز تشکیل می‌دهد و به همین منظور در قسمتی از فضای شهرک، استخر بزرگی جهت آب‌رسانی قطره‌ای دائر شده است ، برای استفاده بهینه از فضای شهرک و صرف هزینه کمتر ، قسمت‌های غیرهمسطح نیز جهت ایجاد رستوران یا فضای سبز استفاده می‌شود .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با بیان اینکه ، مرکز مخابرات مختص به این شهرک ۳ هزار خط تلفن در اختیار دارد که قابلیت واگذاری تا ۴۰ خط به هر شرکت‌ را دارد ، گفت : این خط‌ها به صورت وایرلس و با پیش‌شماره تهران هستند . همچنین با توجه به اینکه در کل کشور بیش از ۹۰ درصد شرکت‌های حمل‌ از سیستم نرم‌افزار سبا برای ثبت بارنامه‌های خود استفاده می‌کنند پرسرعت‌ترین خط اینترنت به صورت مستقل برای شهرک فعال شده است .

  نوروزی در خصوص اهداف اصلی احداث این شهرک گفت : ساخت شهرک حمل و نقل ایجاد ارتباط نزدیک بین رانندگان و مدیران شرکت‌های حمل‌ و نقلی و تقویت آن در راستای اهداف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای تشکیل شرکت های بزرگ مقیاس است . رانندگان ، کارکنان حمل‌ و نقل ، صاحبان کالا و دولت همه از این طرح منتفع می‌شوند .

  نوروزی با بیان اینکه این شهرک دارای دو رمپ اختصاصی برای ورود و خروج کامیون‌ها به شهرک است که غیر از دسترسی آسان به آن، باعث جلوگیری از تصادفات احتمالی کامیون‌ها در اتوبان می‌شود ، بیان داشت : با هماهنگی ها و مساعدت معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مقرر شد برای تقاطع غیر همسطح شهرک حمل و نقل ۵ میلیارد ریال توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور استان تهران و الباقی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تامین شود .
  مطالب مرتبط

  افزایش ۲ میلیون نفری زائران اربعین حسینی نسبت به سال قبل

  افزایش ۲ میلیون نفری زائران اربعین حسینی نسبت به سال قبل

  با توجه به کسری و کم و کاستی‌هایی که وجود دارد باید مسئولان توجه می‌کند که مشکلات را برطرف کنند تا چه در روزهای باقی‌مانده به اربعین حسینی و چه برای سال بعد در زیرساخت‌ها مشکلی نداشته باشیم و بهتر پاسخگوی زوار امام حسین علیه‌السلام باشیم .

  |

  آمادگی کامل تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای برای جابه جایی زائران اربعین

  آمادگی کامل تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای برای جابه جایی زائران اربعین

  بر اساس پیش‌بینی‌ها طی ۱۵ روز بالغ بر سه میلیون زائر از کشور خارج می شوند و این جمعیت در سه روز به کشور بازمی‌گردند . مشارکت فعال دست‌اندرکاران و اصناف رمز موفقیت در جابه جایی مطلوب زائران اربعین است .

  |

  نظرات کاربران