در حال بارگذاری ...
 • انعقاد تفاهمنامه همکاری میان شرکت فرودگاه‎ها و سازمان اورژانس کشور

  تشکیل کمیته کارشناسی مرکب از معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور ، نماینده معاونت توسعه اورژانس ، عضو هیئت مدیره و معاونت عملیات فرودگاهی ، مدیرکل تجهیزات و سامانه‎های فرودگاهی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و کارشناسان مرتبط از طرفین به منظور حسن اجرای از بخش‎های تفاهمنامه مذکور به شمار می‎رود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به منظور ساماندهی استقرار و ارائه خدمات حوزه سلامت و پزشکی در فرودگاه‎های کشور به استفاده از نیروی انسانی ، تجهیزات و تسهیلات متناسب با داشتن آمادگی‌‎های لازم برای واکنش سریع در ارائه کمک‎های اولیه و نیز دسترسی به بیمارستان‎های مجهزتر و از قبل معین در شرایط اضطراری تفاهمنامه ای میان شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان اورژانس کشور منعقد شد .

  این تفاهمنامه در جهت رعایت الزامات سازمان بهداشت جهانی و با توجه به مواد ۲۲ و ۲۳ مقررات این سازمان (IHR2005) و به منظور ایجاد زمینه لازم در جهت رعایت حداکثر سلامت مسافران ، خدمه پروازی و کارکنان و با هدف ارتقای کیفیت خدمات ، سطح ایمنی و استانداردهای فرودگاهی در حوزه سلامت طبق انکس ۹ بخش ۴۱-۶ و سند ۹۱۳۷  ایکائو بخش ۷ ، پوشش خدمات فوریت‎های پزشکی در سانحه و حوادث فرودگاهی و همچنین پوشش خدمات فوریت‎های پزشکی به همه کارکنان ، مسافران ، استقبال‎کنندگان و استفاده‎کنندگان از فرودگاه‎های کشور و تبادل آموزش و ارتقای سطح دانش نیروهای اورژانس و کارکنان فرودگاهی به صورت سالانه میان این دو مجموعه منعقد می‎شود .

  بر اساس این تفاهمنامه سازمان اورژانس کشور باید برای آموزش کمک‎های اولیه و مدیریت حوادث پرتلفات در بحث تریاژ و تخلیه مجروحان به کارکنان فرودگاهی بنا به درخواست مدیر فرودگاه ؛ همکاری در تدوین و بازنگری برنامه‎های واکنش سریع در مقابل حوادث پرتلفات در بخش خدمات فوریتی و تخلیه مجروحان ؛ دپوی تجهیزات و وسایل مورد لزوم برای ارائه خدمات به مجروحان احتمالی و حوادث حداقل ۱۰۰ مجروح در فضای مناسب (سوله بحران) در فرودگاه ؛ استقرار پایگاه اورژانس در فرودگاه‎های با فعالیت ۲۴ ساعته به صورت تمام وقت با حضور دو تکنسین و یک دستگاه آمبولانس تیپ B ؛ تأمین و پوشش خدمات فوریت‎های پزشکی و برقراری ارتباط دائمی با دیسپج جهت فراخوان آمبولانس و امکانات در صورت بروز حوادث و رخدادهای فوری ؛ تفکیک زباله‎های اورژانس با سایر زباله‎های فرودگاهی و غیره اقدامات لازم را انجام دهد .

  تشکیل کمیته کارشناسی مرکب از معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور ، نماینده معاونت توسعه اورژانس ، عضو هیئت مدیره و معاونت عملیات فرودگاهی ، مدیرکل تجهیزات و سامانه‎های فرودگاهی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و کارشناسان مرتبط از طرفین به منظور حسن اجرای از دیگر بخش‎های تفاهمنامه مذکور به شمار می‎رود . این کمیته مکلف است در راستای عملیاتی شدن تفاهم نامه ، ضمن برگزاری جلسات در سطح مدیریتی و کارشناسی ، نسبت به پیشرفت برنامه­ها و ارائه گزارش به امضا ­کنندگان تفاهمنامه اقدام کند .

  همچنین قرار شده است به منظور رعایت اصول مدیریت واحد در فرودگاه‎ها ، واحد مستقر در هر فرودگاه زیر نظر مدیر فرودگاه فعالیت کند و برای ارزیابی سطح کیفیت و خدمات متقابل ، کارشناسان طرفین بر اساس برنامه مورد توافق ، از فرودگاه‎ها بازدید کرده ، به تهیه گزارش خواهند پرداخت .
  مطالب مرتبط

  کاهش درآمد فرودگاه‌ها به دلیل اثرات ناشی از شیوع کرونا

  کاهش درآمد فرودگاه‌ها به دلیل اثرات ناشی از شیوع کرونا

  در شرایط فعلی که با گسترش ویروس کرونا مواجه هستیم ، اهمیت دادن به سلامت مسافران و کارکنان فرودگاه ها را در اولویت داریم . همچنین شرکت برای کاهش تاثیرهای مخرب گسترش ویروس به اتخاذ تدابیری پرداخت که از جمله آنها می توان به تجدیدنظر در برنامه های پیش بینی شده سال ۹۹ برای فرودگاه ...

  |

  نظرات کاربران