در حال بارگذاری ...
 • بروکراسی بالا در حوزه ریلی عاملی در کاهش انگیزه فعالان این عرصه

  نقش آفرینی کمرنگ بخش خصوصی و پیچیدگی های بروکراسی در حوزه ریلی از جمله مشکلاتی است که تمایل فعالان برای حضور در بخش ریلی را فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه با رفع این مشکلات بستر فعالیت تجار بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو کمیسیون حمل ونقل ، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی برگزاری همایشی به منظور معرفی فرصت های سرمایه گذاری و روش های تامین مالی در حوزه ریلی را از اقدامات واجب و ضروری در این حوزه برشمرد و گفت : برگزاری این همایش باید همراستا با پررنگ شدن نقش بخش خصوصی در تصدی گری در حوزه ریلی باشد .

  مجتبی بهاروند عضو کمیسیون حمل ونقل ، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی با بیان اینکه صنعت ریلی به عنوان صنعتی که ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری دارد گفت : پتانسیل قابل توجه این حوزه در جابه جایی کالا و مسافر به همراه ویژگی های قابل توجه همچون مصرف پایین سوخت و حمل و نقلی دوست دار محیط زیست که کمترین آسیب ها را به زیر ساخت ها می زند ، موجب شده تا این صنعت به عنوان یک صنعت مناسب و ارزان نه تنها در ایران که درتمام دنیا شناخته شود .

  وی افزود : برگزاری همایشی به منظور معرفی فرصت های سرمایه گذاری و روش های تامین مالی در حوزه ریلی بی شک از اقدامات واجب و ضروری این حوزه به شمار رفته و باید عملیاتی شود . در کنار برگزاری این قبیل همایش نیازمند آن هستیم تا به سمتی برویم تا همراستا با پررنگ شدن نقش دولت در بحث سیاست گذاری ؛ نقش بخش خصوصی در تصدیگری این حوزه پررنگ تر شود .

  عضو کمیسیون حمل و نقل ، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی بروکراسی بالا در حوزه ریلی را عاملی در کاهش انگیزه فعالان این عرصه برشمرد و گفت : نقش آفرینی کمرنگ بخش خصوصی و پیچیدگی های بروکراسی در حوزه ریلی از جمله مشکلاتی است که تمایل فعالان برای حضور در بخش ریلی را فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه با رفع این مشکلات بستر فعالیت تجار بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنند .

  بهاروند حرکت دولت از تصدی گری به سیاست گذاری و همراه با آن ورود بخش خصوصی واقعی به بحث تصدی گری در این حوزه را نقطه عطفی در این توسعه این صنعت برشمرد و افزود : این اتفاق سبب می شود تا فعالان بخش خصوصی تمایل بیشتری به حضور دراین حوزه داشته باشند و در کنار آنها سرمایه گذاران نیز به سرمایه گذاری دراین بخش ترغیب شوند .

  به گفته وی کاهش بروکراسی ، کوتاه شدن زمان سیر و جابه جایی کالا در حوزه ریلی و همچنین زمینه سازی برای نقش آفرینی بخش خصوصی از جمله مواردی است که به گسترش و توسعه حوزه کمک خواهد کرد و این موارد بایستی مدنظر متولیان این حوزه باشد .

  گفتنی است همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه ریلی ۱۱ آذرماه سالجاری در مرکز همایش های صدا وسیما برگزار می شود .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر استفاده شرکت های ریلی از منابع مالی بازار سرمایه برای اجرای پروژه های ریلی

  تاکید بر استفاده شرکت های ریلی از منابع مالی بازار سرمایه برای اجرای پروژه های ریلی

  در راه آهن ۳ ساز و کار را تدارک دیده ایم تا نظر بازار سرمایه را جلب کنیم که تضمین خرید بلندمدت خدمات ، ضمانت پروژه ها برای کاهش ریسک پذیری آنها و اتخاذ تدابیری برای افزایش بازدهی سرمایه از جمله آن ها بود .

  |

  رشد و بالندگی در صنعت حمل ونقل ریلی کشور با استفاده از جوانان متخصص

  رشد و بالندگی در صنعت حمل ونقل ریلی کشور با استفاده از جوانان متخصص

  در حال حاضر بدنه کارشناسی خوبی از جوانان متعهد و منضبط در راه آهن جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که باید طبق یک برنامه و استراتژی بلند مدت و یا کوتاه‌ مدت از این جوانان در کنار افراد با تجربه استفاده شود تا با کسب تجربه مفید ، از این نیروی انسانی متخصص و کارشناس در جایگاه‌های ...

  |

  نظرات کاربران