در حال بارگذاری ...
 • بروکراسی بالا در حوزه ریلی عاملی در کاهش انگیزه فعالان این عرصه

  نقش آفرینی کمرنگ بخش خصوصی و پیچیدگی های بروکراسی در حوزه ریلی از جمله مشکلاتی است که تمایل فعالان برای حضور در بخش ریلی را فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه با رفع این مشکلات بستر فعالیت تجار بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو کمیسیون حمل ونقل ، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی برگزاری همایشی به منظور معرفی فرصت های سرمایه گذاری و روش های تامین مالی در حوزه ریلی را از اقدامات واجب و ضروری در این حوزه برشمرد و گفت : برگزاری این همایش باید همراستا با پررنگ شدن نقش بخش خصوصی در تصدی گری در حوزه ریلی باشد .

  مجتبی بهاروند عضو کمیسیون حمل ونقل ، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی با بیان اینکه صنعت ریلی به عنوان صنعتی که ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری دارد گفت : پتانسیل قابل توجه این حوزه در جابه جایی کالا و مسافر به همراه ویژگی های قابل توجه همچون مصرف پایین سوخت و حمل و نقلی دوست دار محیط زیست که کمترین آسیب ها را به زیر ساخت ها می زند ، موجب شده تا این صنعت به عنوان یک صنعت مناسب و ارزان نه تنها در ایران که درتمام دنیا شناخته شود .

  وی افزود : برگزاری همایشی به منظور معرفی فرصت های سرمایه گذاری و روش های تامین مالی در حوزه ریلی بی شک از اقدامات واجب و ضروری این حوزه به شمار رفته و باید عملیاتی شود . در کنار برگزاری این قبیل همایش نیازمند آن هستیم تا به سمتی برویم تا همراستا با پررنگ شدن نقش دولت در بحث سیاست گذاری ؛ نقش بخش خصوصی در تصدیگری این حوزه پررنگ تر شود .

  عضو کمیسیون حمل و نقل ، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی بروکراسی بالا در حوزه ریلی را عاملی در کاهش انگیزه فعالان این عرصه برشمرد و گفت : نقش آفرینی کمرنگ بخش خصوصی و پیچیدگی های بروکراسی در حوزه ریلی از جمله مشکلاتی است که تمایل فعالان برای حضور در بخش ریلی را فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه با رفع این مشکلات بستر فعالیت تجار بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنند .

  بهاروند حرکت دولت از تصدی گری به سیاست گذاری و همراه با آن ورود بخش خصوصی واقعی به بحث تصدی گری در این حوزه را نقطه عطفی در این توسعه این صنعت برشمرد و افزود : این اتفاق سبب می شود تا فعالان بخش خصوصی تمایل بیشتری به حضور دراین حوزه داشته باشند و در کنار آنها سرمایه گذاران نیز به سرمایه گذاری دراین بخش ترغیب شوند .

  به گفته وی کاهش بروکراسی ، کوتاه شدن زمان سیر و جابه جایی کالا در حوزه ریلی و همچنین زمینه سازی برای نقش آفرینی بخش خصوصی از جمله مواردی است که به گسترش و توسعه حوزه کمک خواهد کرد و این موارد بایستی مدنظر متولیان این حوزه باشد .

  گفتنی است همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه ریلی ۱۱ آذرماه سالجاری در مرکز همایش های صدا وسیما برگزار می شود .
  مطالب مرتبط

  برگزاری سمینار تخصصی ورود موقت کالا تحت کنوانسیون گمرکی (آ.ت.آ) در ارومیه

  برگزاری سمینار تخصصی ورود موقت کالا تحت کنوانسیون گمرکی (آ.ت.آ) در ارومیه

  پیاده سازی رویه گمرکی (آ.ت.آ) و مجوز ورود موقت کالا از کشورهای ثالث با تضمین اتاق بازرگانی از گام های اساسی که برداشته شده است و این مجوز می تواند با توسعه تجارت بین الملل موجب رونق کسب و کار به ویژه در بحث های حمل و نقل و لجستیک و ترانزیتی شود .

  |

  بررسی راه های توسعه همکاری ریلی ایران با ترکمنستان ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان

  بررسی راه های توسعه همکاری ریلی ایران با ترکمنستان ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان

  در این دیدار مقرر شد جزئیات بیشتر موضوع مورد بررسی قرار گرفته تا در دستور کار دیدار مدیران عامل راه آهن ایران و قزاقستان قرار گیرد تا مسایل و مشکلات فعلی کریدور کانتینری چین ، با اولویت مورد بررسی و ساماندهی شود .

  |

  نظرات کاربران