در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از باند جدید محور شیراز - گویم در آینده نزدیک

  باند موجود از شیراز به سمت گویم جوابگوی تردد نبود و نیاز به تعریض مسیر شد و منجر به احداث باند جدید در راستای کاهش ترافیک عبوری و ایمن سازی محور شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، باند جدید محور شیراز - سپیدان حدفاصل قصر قمشه تا گویم به صورت بزرگراه شش خطه در چند روز آینده اتمام و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

  فیروز تکاور مدیر کل راه و شهرسازی فارس افزود : در صورتی که شرایط جوی اجازه دهد تا پایان هفته جاری باند جدید محور شیراز - سپیدان حد فاصل پلیس راه قدیم (قصر قمشه) تا گویم به صورت بزرگراه شش خطه مورد بهره برداری قرار می گیرد و هم اکنون مدیر کل راه و شهرسازی فارس اذعان داشت : طول این پروژه ۸ کیلومتر می باشد و تامین اعتبارات استانی می باشد .

  تکاور اعتبار هزینه شده این پروژه را ۸۰ میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان ساخت : در داخل شهر گویم بخشی در راستای همین تعریض باید توسط شهرداری شیراز آزادسازی شود تا امکان توسعه محور نیز در همین محدوده میسر گردد و این موضوع از طریق شهرداری و راه و شهرسازی در دست اقدام می باشد .

  وی در خصوص لزوم اجرای این پروژه نیز متذکر شد : با توجه به اینکه منطقه سپیدان یک منطقه گردشگری در فارس و جنوب کشور می باشد و در ایام تعطیل از ترافیک عبوری بالایی برخوردار است . باند موجود از شیراز به سمت گویم جوابگوی تردد نبود و نیاز به تعریض مسیر شد و منجر به احداث باند جدید در راستای کاهش ترافیک عبوری و ایمن سازی محور شد .
  مطالب مرتبط

  اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

  اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

  با مطالعاتی که انجام دادیم مقرر شد ۵ دهانه پل ۶ متری بر روی آب نمای اول و ۴ دهانه پل ۳ متری بر روی آب نمای دوم احداث گردد که جمعا ۱۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و زمان معین شده برای انجام این پروژه نیز ۱۴ ماه است .

  |

  آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

  آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

  طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .

  |

  اتصال شهرستان پاسارگاد به اقلید با احداث محور ارتباطی جدید

  اتصال شهرستان پاسارگاد به اقلید با احداث محور ارتباطی جدید

  این محور به طول ۴۶ کیلومتر از پاسارگاد تا روستای سیر بانو در شهرستان اقلید بخش حسن آباد ادامه دارد و ۲۳/۵ کیلومتر آن طی سالهای گذشته و سال قبل زیر سازی و آسفالت شده و ۲۲/۵ کیلومتر به صورت خاکی باقی مانده که ۱۱ کیلومتر آن در دست اقدام می‌باشد .

  |

  نظرات کاربران