در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از باند جدید محور شیراز - گویم در آینده نزدیک

  باند موجود از شیراز به سمت گویم جوابگوی تردد نبود و نیاز به تعریض مسیر شد و منجر به احداث باند جدید در راستای کاهش ترافیک عبوری و ایمن سازی محور شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، باند جدید محور شیراز - سپیدان حدفاصل قصر قمشه تا گویم به صورت بزرگراه شش خطه در چند روز آینده اتمام و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

  فیروز تکاور مدیر کل راه و شهرسازی فارس افزود : در صورتی که شرایط جوی اجازه دهد تا پایان هفته جاری باند جدید محور شیراز - سپیدان حد فاصل پلیس راه قدیم (قصر قمشه) تا گویم به صورت بزرگراه شش خطه مورد بهره برداری قرار می گیرد و هم اکنون مدیر کل راه و شهرسازی فارس اذعان داشت : طول این پروژه ۸ کیلومتر می باشد و تامین اعتبارات استانی می باشد .

  تکاور اعتبار هزینه شده این پروژه را ۸۰ میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان ساخت : در داخل شهر گویم بخشی در راستای همین تعریض باید توسط شهرداری شیراز آزادسازی شود تا امکان توسعه محور نیز در همین محدوده میسر گردد و این موضوع از طریق شهرداری و راه و شهرسازی در دست اقدام می باشد .

  وی در خصوص لزوم اجرای این پروژه نیز متذکر شد : با توجه به اینکه منطقه سپیدان یک منطقه گردشگری در فارس و جنوب کشور می باشد و در ایام تعطیل از ترافیک عبوری بالایی برخوردار است . باند موجود از شیراز به سمت گویم جوابگوی تردد نبود و نیاز به تعریض مسیر شد و منجر به احداث باند جدید در راستای کاهش ترافیک عبوری و ایمن سازی محور شد .
  مطالب مرتبط

  احداث و بهسازی راه های روستایی شهرستان کازرون

  احداث و بهسازی راه های روستایی شهرستان کازرون

  حجم زیادی از راههای ساخته شده در سالهای گذشته نیز با عنایت به مرور زمان و یا ازدیاد ترافیک عبوری نیاز به ارتقاء و بهسازی و روکش مجدد دارند که طی سالهای گذشته مقداری از این مهم به انجام رسیده است .

  |

  اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

  اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

  با مطالعاتی که انجام دادیم مقرر شد ۵ دهانه پل ۶ متری بر روی آب نمای اول و ۴ دهانه پل ۳ متری بر روی آب نمای دوم احداث گردد که جمعا ۱۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و زمان معین شده برای انجام این پروژه نیز ۱۴ ماه است .

  |

  آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

  آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

  طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .

  |

  نظرات کاربران