در حال بارگذاری ...
 • تشریح اهداف برگزاری مانور ریلی در بنادر ریل پایه کشور

  در پی برگزاری موفقیت آمیز مانور ریلی در بندر امام خمینی (ره) که در نوع خود برای اولین بار در بنادر کشور صورت می پذیرفت و با همکاری و هماهنگی کامل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و راه آهن جمهوری اسلامی ایران می بود ، در حال برنامه ریزی و تدارک اجرای مانوری مشابه در بندر شهید رجایی می باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل امور لجستیکی و حمل و نقل چندوجهی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : برای اولین بار ؛ مانور ریلی در بندر شهید رجایی برگزار می گردد .

  خسرو سرایی درباره مانور ریلی در بندر شهید رجایی ، افزود : اهداف برگزاری مانور ریلی در بنادر ریل پایه کشور شامل مواردی چون سنجش میزان آمادگی لجستیکی بنادر در مواجه با شرایط اضطرار ، سنجش میزان آمادگی زیرساخت های ریلی بنادر و راه آهن در بهره برداری از ظرفیت های موجود در بنادر ، شناسایی نقاط ضعف ، قوت و تهدیدها و فرصت های لجستیکی پیش روی بنادر ریل پایه ، افزایش سطح هماهنگی عملیاتی و تحکیم روابط فیمابین بنادر کشور با گمرک ، راه آهن و شرکت های کارگزار ریلی و تسهیل و تسریع حمل ریلی درون بندری می باشد .

  وی تصریح کرد : در پی برگزاری موفقیت آمیز مانور ریلی در بندر امام خمینی (ره) که در نوع خود برای اولین بار در بنادر کشور صورت می پذیرفت و با همکاری و هماهنگی کامل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و راه آهن جمهوری اسلامی ایران می بود ، در حال برنامه ریزی و تدارک اجرای مانوری مشابه در بندر شهید رجایی می باشیم .

  وی افزود : در مانور ریلی حمل غلات در بندر امام خمینی (ره) ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت راه آهن و بندر در زمینه حمل ریلی غلات و کالاهای اساسی ، شاهد بهبودهای چشمگیری در ارائه خدمات حمل ریلی بودیم که امید است با اقدامات مشابه در بندر شهید رجایی ، بتوان سهم حمل ریلی را در ترافیک کالای آن بندر ارتقا بخشید و با برطرف نمودن تنگناها و مشکلات درون بندری و معضلات و چالش های شبکه ریلی کشوری در پسکرانه بندر ، حمل ریلی را در کنار حمل جاده ای در زمره انتخاب های ارزان و سریع صاحبان کالا قرار داد .
  مطالب مرتبط

  امضا یادداشت تفاهمنامه همکاری بندری و دریایی میان ایران و سوریه

  امضا یادداشت تفاهمنامه همکاری بندری و دریایی میان ایران و سوریه

  در این تفاهم نامه ، بر افزایش حمل و نقل دریایی کالا از طریق خطوط کشتیرانی دو کشور تاکید شده و مقرر شد شرکت های کشتیرانی طرفین طی جلسه مشترکی مذاکرات مربوط به این موضوع را انجام و تصمیمات نهایی را به مراجع ذیربط دو کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران