در حال بارگذاری ...
 • موافقت سازمان بنادر با ساخت دستک رسوب‌گیر بندر صیادی بریس متعلق به سازمان شیلات ایران

  دستک رسوبگیر در مسیر جاده چابهار به پسابندر - روستای بریس در ۴ کیلومتری شرق بندر صیادی بریس قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با صدور مجوز ساخت یک شاخه دستک رسوبگیر بندر صیادی بریس متعلق به سازمان شیلات ایران بمدت یک سال موافقت نمود .

  عباس آذرپیکان معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان اعلام کرد : کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با صدور مجوز ساخت یک شاخه دستک رسوبگیر بندر صیادی بریس بمدت یک‌سال موافقت کرد .

  معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان افزود : مدارک لازم پس از دریافت از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور به آدرس : sm.pmo.ir در کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان با حضور کلیه اعضاء از دیدگاه فنی و مهندسی ، مهندسی سواحل ، سازه دریایی و ... مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت و در نهایت مجوز ساخت یک شاخه دستک رسوب‌گیر به مدت یک‌سال مورد موافقت قرار گرفت .

  گفتنی است ، دستک رسوبگیر در مسیر جاده چابهار به پسابندر - روستای بریس در ۴ کیلومتری شرق بندر صیادی بریس قرار دارد .

  بر اساس بند ۲۲ ماده ۳ آئین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی ، این سازمان موظف است از ساخت و سازه و یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری نماید و بمنظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب های ناشی از ساخت و سازه های غیراصولی مربوط به تاسیسات دریایی و بندری ، کلیه متقاضیان طرح های ساحلی اعم از حقیقی و حقوقی موظف هستند قبل از اقدام به ساخت و ساز نسبت به اخذ مجوز های لازم (موافقت اولیه ، تاسیس یا ساخت و بهره برداری) از این سازمان اقدام نمایند .

   
  مطالب مرتبط

  بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از دانشگاه علوم و فنون دریایی ویتنام

  بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از دانشگاه علوم و فنون دریایی ویتنام

  مهندس راستاد ؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این دیدار ضمن تشکر از استقبال و نیز تحسین وضعیت و عملکرد دانشگاه به ارایه اطلاعاتی پیرامون مباحث آموزش دریانوردی در ایران پرداخت و ابراز امیدواری کرد که در آینده بتوان پروژه های مشترک میان دو کشور در حوزه آموزش دریانوردی ...

  |

  آغاز عملیات تخلیه و بارگیری دومین کشتی لاینر کانتینری در بندر چابهار

  آغاز عملیات تخلیه و بارگیری دومین کشتی لاینر کانتینری در بندر چابهار

  کاهش زمان انتظار کشتی ها برای پهلودهی و همچنین زمان سرویس دهی عملیاتی با استفاده از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری ، ارائه خدمات به موقع و ایمن ، ارتقاء قابل ملاحظه نرم های عملیاتی تخلیه کالا از جمله دلایل کسب عنوان چهارمین بندر کانتینری کشور در سال ۹۷ بوده است .

  |

  بازدید هیات اقتصادی بازرگانی روسیه از توانمندی‌ها و ظرفیت های بندر امیرآباد

  بازدید هیات اقتصادی بازرگانی روسیه از توانمندی‌ها و ظرفیت های بندر امیرآباد

  قرار گرفتن بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال – جنوب و صرفه اقتصادی بیش از ۳۰ درصدی در هزینه و مدت زمان حمل کالا موجب ترغیب تجار و صاحبان کالا جهت بازرگانی از این بندر شده است .

  |

  نظرات کاربران