در حال بارگذاری ...
 • موافقت سازمان بنادر با ساخت دستک رسوب‌گیر بندر صیادی بریس متعلق به سازمان شیلات ایران

  دستک رسوبگیر در مسیر جاده چابهار به پسابندر - روستای بریس در ۴ کیلومتری شرق بندر صیادی بریس قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با صدور مجوز ساخت یک شاخه دستک رسوبگیر بندر صیادی بریس متعلق به سازمان شیلات ایران بمدت یک سال موافقت نمود .

  عباس آذرپیکان معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان اعلام کرد : کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با صدور مجوز ساخت یک شاخه دستک رسوبگیر بندر صیادی بریس بمدت یک‌سال موافقت کرد .

  معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان افزود : مدارک لازم پس از دریافت از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور به آدرس : sm.pmo.ir در کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان با حضور کلیه اعضاء از دیدگاه فنی و مهندسی ، مهندسی سواحل ، سازه دریایی و ... مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت و در نهایت مجوز ساخت یک شاخه دستک رسوب‌گیر به مدت یک‌سال مورد موافقت قرار گرفت .

  گفتنی است ، دستک رسوبگیر در مسیر جاده چابهار به پسابندر - روستای بریس در ۴ کیلومتری شرق بندر صیادی بریس قرار دارد .

  بر اساس بند ۲۲ ماده ۳ آئین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی ، این سازمان موظف است از ساخت و سازه و یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری نماید و بمنظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب های ناشی از ساخت و سازه های غیراصولی مربوط به تاسیسات دریایی و بندری ، کلیه متقاضیان طرح های ساحلی اعم از حقیقی و حقوقی موظف هستند قبل از اقدام به ساخت و ساز نسبت به اخذ مجوز های لازم (موافقت اولیه ، تاسیس یا ساخت و بهره برداری) از این سازمان اقدام نمایند .

   
  مطالب مرتبط

  ضرورت جمع‌آوری داده‌های مصرف سوخت کشتی‌ها از ابتدای سال ۲۰۱۹

  ضرورت جمع‌آوری داده‌های مصرف سوخت کشتی‌ها از ابتدای سال ۲۰۱۹

  سقف تعیین شده برای نواحی خارج از مناطق کنترل انتشار (۵/۳ درصد در حال حاضر و ۵/۰ درصد از ابتدای سال ۲۰۲۰) بر اساس مقرره‌ ۱,۱۴ و سقف تعیین شده برای نواحی داخل مناطق کنترل انتشار (۱/۰ درصد جرمی) بر اساس مقرره‌ ۴.۱۴ و در نهایت سقف تعیین شده از سوی خریدار ، بر اساس اعلام خریدار مبنی بر ...

  |

  اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان واحد خدماتی سبز کشور در سال ۱۳۹۶

  اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان واحد خدماتی سبز کشور در سال ۱۳۹۶

  اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همواره یکی از اهداف خود را ارائه خدمات دریایی و بندری با رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی و نیز ارتقاء کیفیت شاخص های زیست محیطی بنادر سبز قرار داده است .

  |

  افزایش درخواست ساخت و سازهای ساحلی و مهاجرت به شمال کشور

  افزایش درخواست ساخت و سازهای ساحلی و مهاجرت به شمال کشور

  برای اجرای طرح ها و برنامه ها از نظرات و پیشنهادات کارشناسان استقبال می کنیم تا نتیجه بهتری را شاهد باشیم . باید به گونه ای تصمیم گیری شود که شرایط برای حضور سرمایه گذاران سخت نشود و البته نه آنقدر راحت از آن بگذریم که شاهد بی قانونی وساخت و ساز غیر مجاز باشیم .

  |

  نظرات کاربران