در حال بارگذاری ...
 • تعریف کالای قاچاق تغییر کرد

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۷/۲۵ به پیشنهاد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد :

  ماده (۱)‌ دستورالعمل تبصره (۴) الحاقی ماده (۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع تصویب نامه شماره ۱۳۸۸۶۴/ت ۵۲۹۷۱ه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۹ به شرح زیر اصلاح و ماده (۲) حذف و شماره مواد بعدی به ترتیب اصلاح می شود :

  ماده ۱ - کالای موضوع قاچاق ، کالای تولید داخل با وارداتی است که به صورت تجاری بر خلاف ضوابط تعیینی دولت خرید ، فروش حمل یا نگهداری شود . علاوه بر فراورده های نفتی و دارویی ، سایر مصادیق کالاهای موضوع قاچاق مطابق ماده (۲) این دستورالعمل تعیین می شود .

   

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  تعدد قوانین و مقررات یکی از دلایل قاچاق کالا

  تعدد قوانین و مقررات یکی از دلایل قاچاق کالا

  قاچاق کالا در گمرکات را ۱۰۰ درصد رد می کنم چرا که یا خودمان کاشف بودیم و یا تخلفی صورت گرفته بود که آن را کشف کردیم . عمده پرونده های قاچاق کشور مربوط به پرونده هایی است که ارزش قابل توجهی ندارد و باید به سمتی پیش برویم که با موارد سازمان یافته قاچاق برخورد شود .

  |

  راه آهن یکی از مؤلفه‌های توسعه ، اقتدار و قدرت نظام

  راه آهن یکی از مؤلفه‌های توسعه ، اقتدار و قدرت نظام

  پلیس همگام با توسعه شبکه ریلی باید ابعاد کاری خود را گسترش دهد که شامل تکمیل ظرفیت نیروی انسانی ، تجهیز برای افزایش توان و تحرک پلیس ، تجهیز مهارت‌های رفتاری و عملکردی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای رشد و تعالی نیروهای پلیس راه‌اهن می‌شود .

  |

  نظرات کاربران