در حال بارگذاری ...
 • تعریف کالای قاچاق تغییر کرد

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۷/۲۵ به پیشنهاد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد :

  ماده (۱)‌ دستورالعمل تبصره (۴) الحاقی ماده (۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع تصویب نامه شماره ۱۳۸۸۶۴/ت ۵۲۹۷۱ه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۹ به شرح زیر اصلاح و ماده (۲) حذف و شماره مواد بعدی به ترتیب اصلاح می شود :

  ماده ۱ - کالای موضوع قاچاق ، کالای تولید داخل با وارداتی است که به صورت تجاری بر خلاف ضوابط تعیینی دولت خرید ، فروش حمل یا نگهداری شود . علاوه بر فراورده های نفتی و دارویی ، سایر مصادیق کالاهای موضوع قاچاق مطابق ماده (۲) این دستورالعمل تعیین می شود .

   

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت مرحله دوم پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی

  تشریح آخرین وضعیت مرحله دوم پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی

  اعتبار حجم پروژه مرحله دوم فاز ۳ بندر شهیدرجایی حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است که به عنوان مبلغ اولیه پیمان در نظر گرفته شده و از ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری زمین تحویل داده شده است که عملا به عنوان تاریخ آغاز قرارداد لحاظ است .

  |

  پیگیرد قضایی در صورت استفاده از کارت بازرگانی اجاره‌ای برای صادرات

  پیگیرد قضایی در صورت استفاده از کارت بازرگانی اجاره‌ای برای صادرات

  در صورتی که فاکتور خرید به اسم صاحب کالا باشد ، ولی از کارت بازرگانی شخص دیگری استفاده کند ، صاحب کارت بازرگانی تحت پیگرد مراجع قضایی قرار گرفته و شامل جریمه‌های نقدی سه برابر ارزش کالای صادراتی می‌شود .

  |

  نظرات کاربران