در حال بارگذاری ...
 • ارتقا خدمات ایمن ناوبری هوایی در فرودگاه مشهد با برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل

  شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران ساختار تشکیلاتی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل را با توجه به رسالت ذاتی پدافند غیرعامل برای صیانت از زیرساخت‎ها و سرمایه‎های ملی در حوزه فرودگاهی و همچنین ارتقا و تداوم روند ارائه خدمات ایمن ناوبری هوایی تاسیس کرده است و فرودگاه مشهد نیز در راستای این مهم اقدامات و فعالیت‎های سازنده‎ای انجام داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رزمایش پدافند غیرعامل با موضوع صیانت از زیرساخت‎ها و سرمایه‎های ملی در حوزه فرودگاهی و ارتقای آمادگی ارائه مداوم خدمات ایمن ناوبری هوایی در فرودگاه مشهد برگزار شد .

  این رزمایش با سناریوی فرضی حمله موشکی به نیروگاه برق و قطع کامل برق فرودگاه و همزمان ، حمله سایبری به سیستم‎های اینترنتی فرودگاه و شرکت‎های هواپیمایی و قطع سیستم صدور کارت مسافر و چک بار شرکت‎های هواپیمایی برگزار شد و توجیه در صورت مواجهه با شرایط بحران انجام گرفت و اعضای شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی با حضور در نقاط مختلف فرودگاه به تشریح دستورالعمل‎های مرتبط برای کارکنان و مسئولان پرداختند .

  گفتنی است شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران ساختار تشکیلاتی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل را با توجه به رسالت ذاتی پدافند غیرعامل برای صیانت از زیرساخت‎ها و سرمایه‎های ملی در حوزه فرودگاهی و همچنین ارتقا و تداوم روند ارائه خدمات ایمن ناوبری هوایی تاسیس کرده است و فرودگاه مشهد نیز در راستای این مهم اقدامات و فعالیت‎های سازنده‎ای انجام داده است .
  مطالب مرتبط

  آمادگی کامل فرودگاه‎های استان کرمان برای وقوع سیلاب

  آمادگی کامل فرودگاه‎های استان کرمان برای وقوع سیلاب

  احتمال آبگرفتکی فرودگاه‎ها کم است و در فرودگاه کرمان نیز که با توجه به تجربه چند سال قبل در ابتدای باند ۱۶ ، محدوده چراغ‎های اپروچ و دستگاه لکولایزر آبگرفتگی رخ داده بود تمهیدات لازم را دیده ایم که در صورت وقوع سیل در کرمان این بخش‎ها دچار آبگرفتگی نشوند .

  |

  همه بخش‎های صنعت هوانوردی عضو یک خانواده هستند

  همه بخش‎های صنعت هوانوردی عضو یک خانواده هستند

  در مواقع بحران همکاری پلیس فرودگاه‎ها و سپاه حفاظت هواپیمایی در فرودگاه‎ها بسیار مهم است و باید نماینده این دو ارگان در همه جلسه‎های کمیته بحران شرکت آنها حضور داشته باشد .

  |

  نظرات کاربران