در حال بارگذاری ...
 • آشنایی سفرای ۱۰ کشور عضو اکو با ظرفیت های گردشگری ریلی ایران

  نشست شورای نمایندگان دائم اکو با هدف تقویت مناسبات اقتصادی ، توسعه مسائل زیربنایی و ترانزیتی و تبیین جایگاه این خطه شمال کشور برای اعضای این سازمان ایجاد شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سفرای ۱۰ کشور عضو اکو ، برای شرکت در دویست و سی و چهارمین نشست نمایندگان دائم این سازمان با یک رام قطار گردشگری از تهران به ساری رفتند .

  این سفر به میزبانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران انجام شد تا شرکت کنندگان در بین راه از ایستگاه راه آهن فیروزکوه ، پل ورسک و ایستگاه شیرگاه بازدیدکنند .

  با این روش حاضران با جاذبه‌های گردشگری ریلی و مسیر ریلی شمال آشنا شدند تا در آینده نزدیک از ظرفیت های گردشگری ریلی ایران برای جذب گردشگران این کشورها بهره گیری شود .

  همچنین در حاشیه این رویداد، سفرای اکو از بندر امیر آباد نیز دیدار داشتند تا با ظرفیت های حمل و نقل ترکیبی ریلی و بندری ایران نیز بیشتر آشنا شوند .

  گفتنی است نشست شورای نمایندگان دائم اکو با هدف تقویت مناسبات اقتصادی ، توسعه مسائل زیربنایی و ترانزیتی و تبیین جایگاه این خطه شمال کشور برای اعضای این سازمان ایجاد شده است .

  سازمان اکو دارای تشکیلات مختلف از جمله نشست سران ، شورای وزیران ، شورای نمایندگان دائم و شورای برنامه ریزی منطقه‌ای است .

  در نشست دو روزه نمایندگان سازمان همکاری اقتصادی اکو در ساری ، دبیرکل ، اعضای دبیرخانه اکو ، مدیران ارشد وزارت امور خارجه و رجا و هیئت‌هایی از کشورهای افغانستان ، آذربایجان ، قزاقستان ، جمهوری اسلامی ایران ، قرقیزستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، ترکیه ، ترکمنستان و ازبکستان حضور دارند .
  مطالب مرتبط

  طرح جامع حمل و نقل اساس پروژه‌های راه‌آهن

  طرح جامع حمل و نقل اساس پروژه‌های راه‌آهن

  بر اساس طرح جامع حمل و نقل طرح‌هایی در راه‌آهن در اولویت قرار می‌گیرند که افزایش عملکرد را به دنبال داشته و یا مانند خط راه‌آهن زاهدان - بندر عباس توجیه امنیتی ، اقتصادی ، منطقه‌ای و بین‌المللی داشته باشند .

  |

  کشف ۱۴۴ تن آهن‌آلات ریلی مسروقه راه‌آهن در سه ماهه سوم سال جاری

  کشف ۱۴۴ تن آهن‌آلات ریلی مسروقه راه‌آهن در سه ماهه سوم سال جاری

  مطابق نص صریح قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن ، ورود اشخاص به حریم ریلی تا شعاع ۱۷ متر از هر دو طرف خطوط ریلی ممنوع و هر گونه تخریب یا عملی که موجب خروج قطار از خط یا تصادم یا حادثه مهم دیگری شود ، مجازات‌های سنگین از جمله حبس‌های درازمدت به دنبال دارد و کوچک‌ترین اغماضی با ...

  |

  نظرات کاربران