در حال بارگذاری ...
 • آشنایی سفرای ۱۰ کشور عضو اکو با ظرفیت های گردشگری ریلی ایران

  نشست شورای نمایندگان دائم اکو با هدف تقویت مناسبات اقتصادی ، توسعه مسائل زیربنایی و ترانزیتی و تبیین جایگاه این خطه شمال کشور برای اعضای این سازمان ایجاد شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سفرای ۱۰ کشور عضو اکو ، برای شرکت در دویست و سی و چهارمین نشست نمایندگان دائم این سازمان با یک رام قطار گردشگری از تهران به ساری رفتند .

  این سفر به میزبانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران انجام شد تا شرکت کنندگان در بین راه از ایستگاه راه آهن فیروزکوه ، پل ورسک و ایستگاه شیرگاه بازدیدکنند .

  با این روش حاضران با جاذبه‌های گردشگری ریلی و مسیر ریلی شمال آشنا شدند تا در آینده نزدیک از ظرفیت های گردشگری ریلی ایران برای جذب گردشگران این کشورها بهره گیری شود .

  همچنین در حاشیه این رویداد، سفرای اکو از بندر امیر آباد نیز دیدار داشتند تا با ظرفیت های حمل و نقل ترکیبی ریلی و بندری ایران نیز بیشتر آشنا شوند .

  گفتنی است نشست شورای نمایندگان دائم اکو با هدف تقویت مناسبات اقتصادی ، توسعه مسائل زیربنایی و ترانزیتی و تبیین جایگاه این خطه شمال کشور برای اعضای این سازمان ایجاد شده است .

  سازمان اکو دارای تشکیلات مختلف از جمله نشست سران ، شورای وزیران ، شورای نمایندگان دائم و شورای برنامه ریزی منطقه‌ای است .

  در نشست دو روزه نمایندگان سازمان همکاری اقتصادی اکو در ساری ، دبیرکل ، اعضای دبیرخانه اکو ، مدیران ارشد وزارت امور خارجه و رجا و هیئت‌هایی از کشورهای افغانستان ، آذربایجان ، قزاقستان ، جمهوری اسلامی ایران ، قرقیزستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، ترکیه ، ترکمنستان و ازبکستان حضور دارند .
  مطالب مرتبط

  تشریح برنامه‌های پیش روی پلیس راه‌آهن در سال جاری

  تشریح برنامه‌های پیش روی پلیس راه‌آهن در سال جاری

  برقراری ارتباط با شبکه ناجا از طریق فیبر نوری ، راه اندازی گشت درزین ، تجهیز ساختمان پلیس راه‌آهن به دوربین‌های مدار بسته ، برقراری ارتباط رادیویی ، پیش بینی ساز و کارهای لازم برای برقراری تأمین امنیت همایش‌های بین‌المللی راه‌آهن از جمله اقداماتی است که در برنامه‌های ...

  |

  بهره گیری از بازی های رایانه‌ای برای انتقال بسیاری از مفهومات مورد نیاز راه آهن

  بهره گیری از بازی های رایانه‌ای برای انتقال بسیاری از مفهومات مورد نیاز راه آهن

  برای انتقال بسیاری از مفهومات مورد نیاز راه آهن می توان از طراحی بازی های رایانه‌ای بهره برد . روابط عمومی باید حداقل۲۰ رسانه اجتماعی داشته و مجموعه اطلاعات خود را به اشکال قابل ارائه مبدل کند .

  |

  برگزاری سمینار «آشنایی با ابزار هزینه چرخه عمر برای پل‌ها» در ساختمان مرکزی راه‌آهن

  برگزاری سمینار «آشنایی با ابزار هزینه چرخه عمر برای پل‌ها» در ساختمان مرکزی راه‌آهن

  این پروژه شامل ۳۰ گزارش در حوزه تعمیر و نگهداری وجایگزینی پل‌ها است که بخش‌های اصلی آن شامل روش‌های تعمیر و مقاوم سازی پل‌ها ، روش‌های کد گذاری خرابی ، روش‌های مستند سازی پروژه‌های تعمیر و مقاوم سازی ، روش‌های ارزیابی خرابی و خوردگی در پل‌های فلزی ، روش‌های تعویض پل‌ها ...

  |

  پایداری صنعت دریانوردی با اتصال بنادر به شبکه ریلی کشور

  پایداری صنعت دریانوردی با اتصال بنادر به شبکه ریلی کشور

  در حال حاضر حمل‌ونقل جاده‌ای ارزان تر است اما اگر کاهش تعرفه‌ها صورت گیرد ، راه‌آهن برای استفاده صاحبان بار جلب توجه خواهد کرد . در حال رایزنی برای کاهش تعرفه راه‌آهن هستیم زیرا کاهش تعرفه ها ، شرکت های حمل‌ونقل را برای استفاده از ریل ترغیب خواهد کرد . امیدواریم این کار را ...

  |

  نظرات کاربران