در حال بارگذاری ...
 • انجام عملیات بهسازی سیستم روشنایی سطوح پروازی در فرودگاه ارومیه

  این پروژه در ‌مدت سه ماه صورت خواهد گرفت و پس از اتمام ، فاز دوم که شامل ساخت پست برق ، تعویض چراغ ها و مداربندی کابل ها است ، شروع خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بهسازی سیستم روشنایی سطوح پروازی فرودگاه ارومیه در ۲ فاز انجام خواهد شد .

  مدیرکل فرودگاه های استان با اعلام این خبر افزود : برای بهسازی سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه که سیستم قبلی از نوع قدیمی بود ، مراحلی همچون کابل کشی به صورت کامل ، احداث پست برق جدید و تعویض چراغ ها  در ۲ فاز انجام خواهد شد .

  مدیرکل فرودگاه های استان هدف از اجرای این پروژه را بهسازی کامل روشنایی سطوح پروازی به منظور بالا بردن کیفیت زیرساخت ها و همچنین تامین تجهیزات بروز جهت ایمنی بیشتر پروازها عنوان کرد . محل ساخت پست روشنایی باند به مساحت ۱۰۰ مترمربع در نزدیکی ایستگاه ایمنی زمینی با فاصله کمتر از سطوح پروازی اواسط تیر ماه سال جاری با حضور کارشناس دفتر مقررات فرودگاهی ، تایید شده است .

  پرهیزکار ادامه داد : اکنون فاز اول پروژه که شامل کابل گذاری شبکه فشار متوسط به طول ۶۵ کیلومتر است از اول مهر ماه سال جاری آغاز و تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است . اجرای بخش سیویل ورک توسط پیمانکار بهسازی و کابل گذاری توسط شرکت های ذیصلاح الکتریکال در حال انجام است . این پروژه در ‌مدت سه ماه صورت خواهد گرفت و پس از اتمام ، فاز دوم که شامل ساخت پست برق ، تعویض چراغ ها و مداربندی کابل ها است ، شروع خواهد شد .

  پرهیزکار افزود : جهت اجرای فاز اول حدود ۱۶ میلیارد هزینه داشته است که ۳۵۰ میلیار ریال از هزینه های بهسازی و ۱۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات اداره تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی  ایران اختصاص داده شده است .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران