در حال بارگذاری ...
 • انجام موفقیت آمیز وارسی پروازی دستگاه ILS در فرودگاه اهواز

  در وارسی پروازی صورت گرفته ضمن اعمال تنظیمات و کالیبراسیون تجهیزات ، صحت اطلاعات دریافتی از چراغ ها و سامانه های کمک ناوبری تایید شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان از انجام موفق وارسی پروازی دستگاه ILS و چراغ های پاپی باند ۱۲ و باند ۳۰ فرودگاه اهواز خبر داد .

  محمدرضا رضایی مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان گفت : عملیات وارسی پروازی این دستگاه ها توسط گروه فلایت چک شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و متخصصان الکترونیک هواپیمایی و کنترلرهای فرودگاه اهواز با موفقیت انجام و دستگاه ILS و چراغ های پاپی دوسر باند فرودگاه عملیاتی شد .

  وی همچنین افزود : در وارسی پروازی صورت گرفته ضمن اعمال تنظیمات و کالیبراسیون تجهیزات ، صحت اطلاعات دریافتی از چراغ ها و سامانه های کمک ناوبری تایید شد .

  گفتنی است ؛ عملیات وارسی پروازی (فلایت چک) سامانه های کمک ناوبری منطبق با اسناد و دستورالعمل های ایکائو از الزامات تداوم ارایه سرویس های هوانوردی مربوطه است .
  مطالب مرتبط

  برگزاری نخستین تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه رفسنجان

  برگزاری نخستین تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه رفسنجان

  طبق برنامه ، خودروهای امدادی و امنیتی بلافاصله از میعادگاه به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌ امنیتی با حضور یگان حفاظت هواپیمایی و پلیس فرودگاه ایجاد شدند و نیروهای امدادی اقدام به اطفای حریق هواپیما ، امداد و نجات و انتقال مجروحان کردند و حراست اداره کل فرودگاه‌های ...

  |

  آغاز تمرین های کامل دو سالانه طرح اضطراری در فرودگاه های کشور

  آغاز تمرین های کامل دو سالانه طرح اضطراری در فرودگاه های کشور

  در این تمرین ها آمادگی کامل همه عوامل موثر در امداد و نجات و فرودگاه ها در برابر سانحه هوایی ارزیابی می شود . فرآیند برگزاری این تمرین نود روز است که بر اساس سناریوی از پیش تهیه شده ، انجام می شود . ‌

  |

  نظرات کاربران