در حال بارگذاری ...
 • آماده‌باش بخش حمل و نقل و راهداران در خدمات‌رسانی به زائران امام رضا (ع)

  پیش‌بینی می‌شود در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از پایانه‌های مشهد مقدس خارج شود که در همین رابطه هماهنگی با ده استان معین تهران ، قم ، گیلان ، مازندران ، گلستان ، اصفهان ، کرمان ، فارس ، خراسان‌شمالی و جنوبی برای اعزام ناوگان ثابت و کمکی و تأمین سوخت آنها انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، هم‌زمان با آغاز سفرهای زائران امام رضا (ع) در ایام پایانی ماه صفر ، راهدارخانه‌ها و مراکز خدماتی رفاهی بین‌راهی سطح استان آماده میزبانی و خدمات‌رسانی بالغ بر ۵۰۰ هزار زائر پیاده هستند .

  ابراهیم نصری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی ، با بیان این مطلب اظهار داشت : در سال گذشته نیز میزبان بیش از ۴۰۱ هزار زائر بودیم و امسال علاوه بر عملیات راهداری در تسطیح و بهسازی مسیر موکب‌های مجاز ، با فعالیت ۹۵۷ راهدار ، ۳۵ راهدارخانه ، مراکز خدماتی رفاهی بین‌راهی سطح استان و ۹۶ گشت شبانه‌روزی راهداری ، آماده خدمات‌رسانی به زائران هستیم . این اداره کل با توزیع ۱۰۰۰ جلیقه ایمنی زائرین و آموزش مسئولان ایمنی کاروان های پیاده در حال حرکت در سطح استان به دنبال افزایش ایمنی تردد کاروان های پیاده بوده است .

   مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌رضوی همچنین با اشاره به مسدود بودن محور قدیم مشهد ـ باغچه به دلیل حفظ امنیت و ایمنی سفر زائرین پیاده ، گفت : بر اساس تجربه سنوات گذشته، هرساله این محور برای سفر پیاده ایمن مسدود می‌شود و با سازمان اتوبوسرانی جهت تأمین اتوبوس برای انتقال زائرین در راه مانده در ۵ محور استان هماهنگی‌های لازم انجام شده است . در آخرین روز ماه صفر محور قدیم مشهد - باغچه به دلیل رفع مشکل ازدحام ترافیک خروجی مشهد به سمت ملک‌آباد یک طرفه خواهد شد .

  نصری در ارتباط با آماده‌سازی ۵۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان مسافربری جاده‌ای در بخش حمل و نقل عمومی ، گفت : طی ۸ روز پایانی ماه صفر بیش از ۲۸۰ هزار نفر با وسایل حمل و نقل عمومی جاده‌ای به مشهد مقدس وارد شدند و پیش‌بینی می‌شود پس از پایان مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضا (ع) در ایام پایانی ماه صفر با اضافه شدن زائرین پیاده به بخش حمل و نقل عمومی بیش از ۸۰۰ هزار نفر از طریق ۱۳۰ شرکت مسافربری جابه‌جا شوند که برای این امر بیش از ۵۰۰۰ دستگاه از انواع ناوگان حمل و نقل عمومی آماده جابجایی زائرین می‌باشند .

  وی ضمن اشاره به هماهنگی با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی برای آماده‌سازی جایگاهها و تأمین سوخت ناوگان مسافری گفت : پیش‌بینی می‌شود در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از پایانه‌های مشهد مقدس خارج شود که در همین رابطه هماهنگی با ده استان معین تهران ، قم ، گیلان ، مازندران ، گلستان ، اصفهان ، کرمان ، فارس ، خراسان‌شمالی و جنوبی برای اعزام ناوگان ثابت و کمکی و تأمین سوخت آنها انجام شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌رضوی با بیان این که ۵۰۰ مرکز عرضه بلیت غیرحضوری در مشهد مقدس وجود دارد ، افزود : باتوجه به پیش‌بینی مشکلات حوزه حمل و نقل مسافر در این ایام از مردم عزیز تقاضا می‌شود تا به صورت اینترنتی و غیر حضوری از آژانس ها ، دفاتر اختصاصی ، دفاتر پیشخوان ، رزرواسیون ۳۸۰۸۶، سامانه www.safar724.com و www.payaneh.ir بلیت خود را تهیه کنند تا در پایانه ها با مشکلات احتمالی و شلوغی ایام پیک مسافر مواجه نشوند .

  نصری یادآور شد: کارکنان اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌رضوی به صورت شبانه‌روزی در پایانه‌های مسافربری سطح استان و پایانه امام رضا (ع) مستقر هستند. همچنین سامانه‌های پیامکی ۱۰۰۰۵۲۵ و تلفن گویای ۱۴۱ آماده پیگیری مشکلات ، شکایات و پیشنهادهای زائرین گرامی می‌باشند .
  مطالب مرتبط

  توفیق سازمان راهداری در احداث و بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی – رفاهی بین‌راهی

  توفیق سازمان راهداری در احداث و بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی – رفاهی بین‌راهی

  پاسخگویی مناسب به نیازهای کاربران جاده‌ای ، جلوگیری از کارهای غیرایمن و استفاده‌های جانبی سایر خدمات بین‌‌راهی از جمله سه ویژگی مهم است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با موفقیت و کسب رتبه قابل قبول در این راستا اقدام کرده است .

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان چهارمحال و بختیاری در بارندگی‌های اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان چهارمحال و بختیاری در بارندگی‌های اخیر

  با توجه به فرا رسیدن آخر هفته و افزایش سفرها ، پیشنهاد ما به مسافران و ترددکنندگان این است که در دو سه روز آینده که بارندگی‌ها شدت دارد ، حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند .

  |

  انجام بیش از ۳ هزار سفر از پایانه‌ مسافربری شهرستان ساوه در دی ماه سال جاری

  انجام بیش از ۳ هزار سفر از پایانه‌ مسافربری شهرستان ساوه در دی ماه سال جاری

  گشت راهداری ساوه روزانه در دو شیفت روز و شب در کلیه محورهای مواصلاتی بخش مرکزی شهرستان با استفاده از یک دستگاه ایسوزو فعال است و نسبت به ارائه وضعیت موجود جاده به کارشناس مربوطه و ثبت اطلاعات در سامانه گزارش روزانه گشت راهداری ، اقدام می‌کند . گشت راهداری شهرستان به صورت ...

  |

  نظرات کاربران