در حال بارگذاری ...
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه و خطوط راه‌آهن ارومیه

  در این پروژه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک برداری ، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک ریزی ، ۲۰۰ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۱۰ هزار مترمکعب کارهای فلزی صورت گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر خود به آذربایجان غربی از ایستگاه و خط راه‌آهن ارومیه بازدید کرد .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در جریان سفر به استان آذربایجان غربی از ایستگاه راه‌آهن ارومیه به مساحت ۵ هزار و ۳۷۰ مترمربع بازدید کرد .

  ایستگاه راه‌آهن ارومیه با توجه به اینکه یک ایستگاه تشکیلاتی تلقی می‌شود ، از ساختمان‌های مختلفی همچون ساختمان‌های پست برق ، ژنراتور ، درزین‌خانه ، نگهبانی ، نمازخانه ، پلیس ، انبار سوخت ، تاسیسات حرارتی و سایر تشکیلات در مجموع با زیربنای خالص ۱۶ هزار و ۶۳۸ مترمربع احداث شده است .

  در ادامه محمد اسلامی با استفاده ار درزین از محور ریلی ارمیه - مراغه بازدید کرد . محور ریلی ارومیه - مهاباد به طول ۹۸ کیلومتر در دولت یازدهم و دوازدهم در دست ساخت قرار گرفته و مجموع خطوط اصلی و ایستگاه ۱۲۷۵ کیلومتر است . از مشخصات راه‌آهن این محور می‌توان به تعیین سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برای سیر قطارهای باری و ساخت ۶۰ کیلومتر در ساعت برای قطارهای مسافری اشاره کرد .

  همچنین این محور دارای ۴ ایستگاه است . در این پروژه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک برداری ، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک ریزی ، ۲۰۰ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۱۰ هزار مترمکعب کارهای فلزی صورت گرفته است .
  مطالب مرتبط

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فردگاهی امام خمینی (ره)

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فردگاهی امام خمینی (ره)

  ساخت سوله سرپوشیده (انبار) و ساختمان اداری گمرک با سرعت هرچه بیشتر در هفته های گذشته انجام شده و در تلاش هستیم تا این پروژه ها در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد تا استارت شروع به کار و سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) زده شود .

  |

  آسیب به ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی کشور بر اثر سیلاب

  آسیب به ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی کشور بر اثر سیلاب

  یکی دیگر از موارد مهم آسیب‌های جدی بود که به جاده‌های کشور همچون پلدختر وارد شد . طبق گزارش‌ها از ۱۰۸ کیلومتری که این جاده دارد بیش از ۴۰ کیلومتر آن آسیب جدی دیده است که ۲۸ کیلومتر آن قابلیت بازسازی اساسی داشته و در ۱۲ کیلومتر آن باید جاده جدید احداث شود .

  |

  ممنوعیت دریافت عوارض از خورو‌های امدادی و پلاک پلدختر در آزادراه خرم آباد - پل زال

  ممنوعیت دریافت عوارض از خورو‌های امدادی و پلاک پلدختر در آزادراه خرم آباد - پل زال

  با توجه به اهمیت خدمات امداد و نجات در شبکه راههای کشور و لزوم تسهیل امدادرسانی در حوادث رانندگی ، مقتضی است به ایستگاه های عوارضی ابلاغ شود تا همه خودروهای امدادی از پرداخت عوارض معاف شوند .

  |

  نظرات کاربران