در حال بارگذاری ...
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه و خطوط راه‌آهن ارومیه

  در این پروژه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک برداری ، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک ریزی ، ۲۰۰ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۱۰ هزار مترمکعب کارهای فلزی صورت گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر خود به آذربایجان غربی از ایستگاه و خط راه‌آهن ارومیه بازدید کرد .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در جریان سفر به استان آذربایجان غربی از ایستگاه راه‌آهن ارومیه به مساحت ۵ هزار و ۳۷۰ مترمربع بازدید کرد .

  ایستگاه راه‌آهن ارومیه با توجه به اینکه یک ایستگاه تشکیلاتی تلقی می‌شود ، از ساختمان‌های مختلفی همچون ساختمان‌های پست برق ، ژنراتور ، درزین‌خانه ، نگهبانی ، نمازخانه ، پلیس ، انبار سوخت ، تاسیسات حرارتی و سایر تشکیلات در مجموع با زیربنای خالص ۱۶ هزار و ۶۳۸ مترمربع احداث شده است .

  در ادامه محمد اسلامی با استفاده ار درزین از محور ریلی ارمیه - مراغه بازدید کرد . محور ریلی ارومیه - مهاباد به طول ۹۸ کیلومتر در دولت یازدهم و دوازدهم در دست ساخت قرار گرفته و مجموع خطوط اصلی و ایستگاه ۱۲۷۵ کیلومتر است . از مشخصات راه‌آهن این محور می‌توان به تعیین سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برای سیر قطارهای باری و ساخت ۶۰ کیلومتر در ساعت برای قطارهای مسافری اشاره کرد .

  همچنین این محور دارای ۴ ایستگاه است . در این پروژه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک برداری ، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک ریزی ، ۲۰۰ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۱۰ هزار مترمکعب کارهای فلزی صورت گرفته است .
  مطالب مرتبط

  شکوفایی اقتصاد حمل‌ونقل با محوریت مردم و بخش خصوصی

  شکوفایی اقتصاد حمل‌ونقل با محوریت مردم و بخش خصوصی

  حوزه حمل‌ونقل کالا از منظر کسب‌وکار مهم است و داشتن ۴۸۰ هزار راننده واجد شرایط یک ثروت محسوب می‌شود اما نکته مهم‌تر چگونگی استفاده بهینه از این ثروت همزمان با افزایش سهم ریلی در بازار است که باید به‌عنوان یک استراتژی در دستور کار این وزارتخانه باشد .

  |

  نظرات کاربران