در حال بارگذاری ...
 • اعزام قطارهای فوق‌العاده مشهد مقدس در ایستگاه راه آهن تهران از امروز

  یک گیت خاص برای مسافران مشهد در ایستگاه تهران اختصاص‌یافته تا زائران دارای بلیت قطار مشهد به سهولت از آن تردد کنند همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس‌راه آهن نیروهای این ارگان برای مدت اعزام و پذیرش زائران به‌صورت اما ده باش درآمده‌اند تا موضوعات امنیتی و انتظامی مسافران به‌صورت ویژه تأمین شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه‌آهن تهران با اشاره به تمهیدات ارائه‌شده شبکه ریلی پایتخت برای زائران امام رئوف در دهه پایانی ماه صفر گفت : اعزام قطارهای فوق‌العاده مشهد مقدس ایستگاه تهران از فردا آغاز خواهد شد .

  عابدین هادی نژاد با تأکید بر اینکه مقدمات سفر ریلی زائران امام رضا (ع) برای ایام پایان صفر تدارک دیده‌ شده است تصریح کرد : آنچه از خدمات و امکاناتی که باید از سوی راه‌آهن تهران به زائران این ایام ارائه شود پیش‌بینی‌شده است و به‌صورت کامل به زائران ارائه خواهد شد .

  وی با بیان اینکه اقدامات و خدمات ارائه‌شده به زائران امام رئوف همانند خدمات ارائه‌شده به زائران اربعین خواهد بود تصریح کرد : یک گیت خاص برای مسافران مشهد در ایستگاه تهران اختصاص‌یافته تا زائران دارای بلیت قطار مشهد به سهولت از آن تردد کنند همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس‌راه آهن نیروهای این ارگان برای مدت اعزام و پذیرش زائران به‌صورت اما ده باش درآمده‌اند تا موضوعات امنیتی و انتظامی مسافران به‌صورت ویژه تأمین شود .

  هادی نژاد زمان آغاز اعزام قطارهای فوق‌العاده مشهد مقدس را از سه شنبه ۱۵ آبان ماه عنوان کرد و افزود : از فردا و برنامه ویژه سفر ریلی به حرم رضوی آغاز می‌شود و تا شنبه این حالت ویژه در راه آهن تهران ادامه خواهد داشت .

  وی با تأکید بر اینکه ۱۴ رام قطار مسافری ویژه رفت و بازگشت به مقصد مشهد مقدس برای ایام پایانی سفر پیش‌بینی‌شده است اظهار داشت : تمامی قطارهای عبوری از تهران در مسیر مشهد مقدس (مانند زنجان - مشهد یا کرمانشاه - مشهد و ...) به‌صورت عادی و معمول به خاطر وجود مسیر کمربندی این قطارها وارد تهران نمی‌شوند اما از فردا به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده است که تمامی این قطارها چه ویژه و چه برنامه‌ای به ایستگاه تهران واردشده و در صورت داشت صندلی خالی اقدام به مسافر گیری کنند . با احتساب این اقدام قطارهای مسیر مشهد مقدس به ۲۶ رام در ایام پایان سفر افزایش خواهند یافت .

  مدیرکل راه‌آهن تهران با اعلام رسمی پایان خدمت‌رسانی به زائران اربعین نیز تصریح کرد : علاوه بر قطارهای ویژه و برنامه‌ای مسیر جنوب برای اعزام و پذیرش زائران اربعین یک قطار دیگر نیز به‌منظور سهولت در جابه‌جایی در ایام بازگشت به‌قطار های موجود افزوده‌شده که با توجه به پایان بازگشت زوار اربعین مسیرهای پیش‌بینی‌شده به حالت عادی بازگشتند .
  مطالب مرتبط

  همکاری شهرداری اهواز و راه آهن جنوب برای استفاده از خدمات اتوبوس ریلی در شهر اهواز

  همکاری شهرداری اهواز و راه آهن جنوب برای استفاده از خدمات اتوبوس ریلی در شهر اهواز

  اتصال مسجد سلیمان به اهواز ، اتصال سربندر به خرمشهر و احداث پارک لجستیک اندیمشک ، بخشی از این پروژه‌هاست که با بهره‌برداری از این طرح‌ها ، توسعه در استان خوزستان و کشور رقم می خورد .

  |

  تشریح اهداف برگزاری مانور ریلی در بنادر ریل پایه کشور

  تشریح اهداف برگزاری مانور ریلی در بنادر ریل پایه کشور

  در پی برگزاری موفقیت آمیز مانور ریلی در بندر امام خمینی (ره) که در نوع خود برای اولین بار در بنادر کشور صورت می پذیرفت و با همکاری و هماهنگی کامل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و راه آهن جمهوری اسلامی ایران می بود ، در حال برنامه ریزی و تدارک اجرای مانوری مشابه در بندر ...

  |

  ضرورت تلاش مدیران و کارکنان راه‌آهن برای برند سازی و ارائه چهره‌ای مطلوب از حمل‌ و نقل ریلی

  ضرورت تلاش مدیران و کارکنان راه‌آهن برای برند سازی و ارائه چهره‌ای مطلوب از حمل‌ و نقل ریلی

  سال گذشته میزان بار حمل شده تا آبان ماه، ۱۸ میلیارد تن کیلومتر بوده که این میزان در سال جاری به ۲۲ میلیارد تن کیلومتر افزایش‌یافته و این امر نشانگر اقدامات خوب و اثرگذار در راه‌آهن است .

  |

  نظرات کاربران