در حال بارگذاری ...
 • عدم فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه استانبول مغایر با توافق ایران و ترکیه

  در شرایط کنونی حجم پروازهای هواپیماهای ایرانی به ترکیه بسیار بالا است ، حال رویکرد جدید شرکت های ترکیه ای بر میزان پروازهای ایرلاین ها به ترکیه تأثیر می گذارد که قطعا در صورت بروز این مسئله ، تأثیر به سزایی در بحث گردشگری و اقتصاد این کشور خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت : عدم فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه استانبول ، مغایر با توافق همکاری ها و روابط دو کشور است .

  علیم یارمحمدی با انتقاد از رویکرد غیرقانونی شرکت های ترکیه در عدم فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه استانبول ، گفت : این اقدام شرکت های ترکیه ای مغایر با حسن همکاری ها و روابط دو کشور است ، زیرا دو کشور منافع اقتصادی بسیاری برای هم دارند و قطعا این دست اقدام بر این مسائل اثر سوء خواهد گذاشت .

  نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : اقدام شرکت های ترکیه ای در عدم فروش سوخت به ایرلاین های ایرانی ، مغایر با توافق های دو کشور است ، بر اساس موافقتنامه های امضا شده میان دو کشور ، دستگاه های مربوطه موظف به تأمین تجهیزات و مسائل مورد نیاز ایرلاین ها هستند ، از این رو شرکت های ترکیه ای باید نسبت به تأمین سوخت هواپیماهای ایرانی اقدام می کردند .

  وی تصریح کرد : به نظر من که علت توقف فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی ، ترس شرکت های ترکیه ای از آغاز تحریم ها است ، این در حالی است که طبق گفته مقامات ترکیه ای ، این کشور جزء کشورهای معاف از تحریم های آمریکا علیه ایران قرار گرفته است ، از این رو رویکرد و اقدامات شرکت های این کشور غیرقابل قبول است . مقامات ترکیه ای بارها از آغاز کارشکنی آمریکایی ها در بحث برجام اعلام کردند که به تحریم های آمریکا تن نمی دهند ، حال سوال اینجاست که چرا شرکت های ترکیه با وجود باقی ماندن چند روز از آغاز تحریم ها، عملا به سیاست آمریکا تن داده اند .

  این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد : در شرایط کنونی حجم پروازهای هواپیماهای ایرانی به ترکیه بسیار بالا است ، حال رویکرد جدید شرکت های ترکیه ای بر میزان پروازهای ایرلاین ها به ترکیه تأثیر می گذارد که قطعا در صورت بروز این مسئله ، تأثیر به سزایی در بحث گردشگری و اقتصاد این کشور خواهد داشت .

  وی گفت : ما همواره خواهان روابط حسنه و رو به توسعه با کشور ترکیه بوده ایم و این مسئله بارها ثابت شده است ، اما قطعا با توجه به حجم معاملات و تبادلات اقتصادی دو کشور ، اگر قرار باشد که ایران در این حوزه دچار ضرر و آسیب شود ، به طور حتم جمهوری اسلامی گزینه های بسیاری را در این حوزه روی میز دارد . دولت و مقامات ترکیه باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات ایرلاین ها ایرانی در تأمین سوخت هواپیما صورت دهند ، زیرا رفع این مشکلات در توسعه روابط و همکاری های تجاری تأثیرگذار است .
  مطالب مرتبط

  تصویب تحقیق و تفحص از وزارت نفت و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در کمیسیون عمران مجلس

  تصویب تحقیق و تفحص از وزارت نفت و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در کمیسیون عمران مجلس

  نحوه مدیریت شهر فرودگاهی امام خمینی ، واگذاری پارکینگ به بخش خصوصی ، خدمات نظافتی و نحوه واگذاری تابلوهای تبلیغاتی بخشی از مسائلی است که در دلایل توجیهی طرح تحقیق و تفحص آمده است .

  |

  بازسازی چهار نقطه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق قلا

  بازسازی چهار نقطه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق قلا

  پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در ...

  |

  نظرات کاربران