در حال بارگذاری ...

کتاب آزمایش ها و طراحی قیر و مخلوط های آسفالتی

 

 

 

نام لاتین : Asphalt and Bitumen Test & Designe

 

 

پیشگفتار

 

آسفالت ها و مخلوط های آسفالتی یکی از مهمترین ارکان راه و راهسازی و جاده سازی و یکی از مهم ترین عوامل سازنده پدیده ای به نام قیر است . قاعدتا پیوند و اشراف داشتن در حوزه ساختاری این علم ، اشراف داشتن به پایه اولیه ساختاری این علم است که این گونه ساختار با عاملی به اسم قیر پیوند می خورد .

قیر نوع و گونه های خاصی دارد و در این چگونگی و بررسی به این نتیجه رسیدیم که بسیاری از گونه های طبیعی و بکر آن نیز وجود دارد . چگونگی پیدایش و استخراج آن خود موضوعی پیچیده و ارزشمند است که جز با پیگیری عوامل آزمایشگاهی به آن نمی توان دسترسی پیدا کرد .

 

 

 

 

 

فهرست متون کتاب

 

فصل اول : قیر ، خصوصیات و آزمایش ها

فصل دوم : آشنایی با روش سوپرپیو

فصل سوم : انتخاب مصالح مخلوط

فصل چهارم : طرح اختلاط سطح ۱

فصل پنجم : طراحی روسازی

 

 

نویسندگان : اصغر کشاورز راد - دکتر احمد گلی

 

ناشر : موسسه انتشاراتی مشق شب

 

 
مطالب مرتبط

تخریب بخشی از کریدور شمال - جنوب حدفاصل خرم آباد تا پلدختر

تخریب بخشی از کریدور شمال - جنوب حدفاصل خرم آباد تا پلدختر

در بخش‌هایی از محور سیلاب جسم جاده را شسته و با خود برده و دیگر جاده‌ای وجود ندارد و نیازمند زمان است تا به مرور با احداث واریانت های جدید و سازه های بتنی مورد نیاز از جمله تونل و پل بازسازی آن انجام شود که با توجه به ترانزیتی بودن این محور امکان احداث مجدد آن در کوتاه مدت میسر ...

|

حفظ سرمایه‌های ملی و رضایت بهره‌برداران با نگهداری شبکه راه های کشور در سطح بین‌المللی

حفظ سرمایه‌های ملی و رضایت بهره‌برداران با نگهداری شبکه راه های کشور در سطح بین‌المللی

در حال حاضر مصرف سالانه قیر در صنعت روسازی کشور حدود ۳ میلیون تن می‌باشد و قیمت سالانه آسفالت مصرفی در کشور نیز ۲۱ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود . همچنین ارزش فعلی شبکه راه‌های کشور حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و برای نگهداری در سطح بین‌المللی ضرورت دارد تا ...

|

عرضه قیر به صورت رقابتی و بر اساس ضوابط در بورس

عرضه قیر به صورت رقابتی و بر اساس ضوابط در بورس

درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌‌ها از میزان پرداخت‌های مالی بسیار بیشتر است . توسعه راه‌‌های استان بدون همکاری و مساعدت پیمانکاران در شرایط سخت اعتباری میسر نیست چنانچه ما نیز در شرایط مناسب اقتصادی این همکاری‌ها را فراموش نخواهیم کرد .

|

نظرات کاربران