در حال بارگذاری ...
 • تلاش برای افتتاح پروژه راه‌آهن قزوین - رشت تا قبل از فصل زمستان

  در حال حاضر عملیات زیرسازی این پروژه دارای پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصدی است و طی ۱۰ روز آینده احداث تقاطع هم‌سطح برای اتصال ریل در منطقه لاکان به اتمام خواهد رسید . همچنین در بخش روسازی عملیات رلواژ اول به اتمام رسیده و هم‌اکنون رلواژ دوم مسیر در دست اقدام قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی از آمادگی صد در صد برای افتتاح راه‌آهن مراغه - ارومیه بعد از ایام سوگواری اربعین حسینی خبر داد و گفت : پروژه‌های ریلی قزوین - رشت و میانه - بستان‌آباد در اولویت‌های بعدی برای بهره‌برداری قرار دارند .

  خیراله خادمی به تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های ریلی مراغه - ارومیه ، ‌قزوین - رشت و میانه - بستان آباد پرداخت .

  وی در ابتدا از آماده بودن کامل راه‌آهن مراغه - ارومیه برای افتتاح و بهره‌برداری خبر داد و گفت : با تلاش همکاران و اهتمام شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و پیمانکاران و مشاوران پروژه و همکاری و همراهی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و نیز اهتمام مسئولین استان ، این پروژه طبق برنامه در مهرماه آماده بهره‌برداری شد اما با توجه به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین و اربعین مراسم افتتاح پروژه در آینده نزدیک با حضور رئیس‌جمهوری برگزار خواهد شد .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی پروژه راه‌آهن قزوین - رشت نیز گفت : در حال حاضر عملیات زیرسازی این پروژه دارای پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصدی است و طی ۱۰ روز آینده احداث تقاطع هم‌سطح برای اتصال ریل در منطقه لاکان به اتمام خواهد رسید . همچنین در بخش روسازی عملیات رلواژ اول به اتمام رسیده و هم‌اکنون رلواژ دوم مسیر در دست اقدام قرار دارد . ایستگاه‌های امام‌زاده هاشم ، لوشان و کوهین حدود ۹۸ درصد و ساختمان اصلی ایستگاه رشت از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی برخوردار است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان آبان ماه ۸ درصد باقیمانده به اتمام برسد .

  خادمی خاطرنشان کرد : پس از راه‌آهن مراغه - ارومیه ، راه‌آهن قزوین - رشت در برنامه افتتاح و بهره‌برداری قرار دارد و تمام تلاش خود را برای آماده‌سازی این پروژه قبل از فصل زمستان به کار بسته‌ایم .

  معاون وزیر راه و شهرسازی اولویت بعدی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در بخش ریلی را تکمیل و بهره‌برداری از راه‌آهن میانه - بستان آباد عنوان کرد و گفت : پیشرفت فیزیکی عملیات زیرسازی این پروژه به ۱۰۰ درصد رسیده و روسازی ۱۱۰ کیلومتر از طول ۱۳۰ کیلومتری مسیر تکمیل شده است .

   وی با بیان اینکه در صورت تخصیص اعتبارات از سوی سازمان برنامه‌وبودجه می‌توان شاهد بهره‌برداری از پروژه قبل از پایان سال بود ، تصریح کرد : طبق توافق قبلی باید ۴۵۰ میلیارد تومان برای توسعه این محور تا محدوده شهری ائل گولی تأمین شود که از این مبلغ باید ۱۵۰ میلیارد تومان برای احداث عرشه پل‌های بزرگ به‌صورت نقدی تخصیص یابد . البته رئیس سازمان برنامه‌وبودجه دستور تأمین اعتبار مبلغ ۷۰ میلیارد تومان برای این پروژه را صادر کرده است امیدواریم هر چه سریع‌تر نسبت به تخصیص مبلغ جهت تسریع در عملیات اجرایی به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ابلاغ شود .
  مطالب مرتبط

  تشریح برنامه های سال ۹۸ شرکت ساخت و توسعه در حوزه ساخت راه آهن

  تشریح برنامه های سال ۹۸ شرکت ساخت و توسعه در حوزه ساخت راه آهن

  اتمام راه‌آهن میانه تا بستان‌آباد هدف ابتدایی ما در فاز اول این پروژه است که هم‌ اکنون عملیات زیرسازی این محور ۱۰۰ درصد تکمیل شده و در بخش روسازی نیز ریل گذاری ، بالاست ریزی ، رلواژ اول و دوم به طول ۱۳۲ کیلومتر و حدود ۶۰ درصد جوشکاری درز ریل و فیبر نوری به اتمام رسیده و عملیات ...

  |

  تکمیل آزادراه کنارگذر جنوبی تهران تا پایان سال جاری

  تکمیل آزادراه کنارگذر جنوبی تهران تا پایان سال جاری

  آزادراه اصفهان - شیراز برای استان‌های فارس ، بوشهر ، خوزستان ، کرمان و هرمزگان مزیت دارد‌ . این پروژه آزادراهی با مشارکت د‌‌‌‌‌ولت و وزارت دفاع (قرارگاه خاتم الاوصیاء) به عنوان سرمایه‌گذار با آورده مساوی د‌‌‌‌‌ر حال اجرا است .

  |

  خسارت وارده به راه‌ها و شهرها تاوان تعرض به حریم رودخانه‌ها

  خسارت وارده به راه‌ها و شهرها تاوان تعرض به حریم رودخانه‌ها

  بحث بازسازی شبکه راه‌ و راه‌آهن کشور به طور کامل متفاوت از کمک‌‌های حین بحران بوده و نیازمند برنامه‌ریزی ، مطالعات و ساعت‌ها کار کارشناسی است تا طی‌ دوره‌های بلند مدت و کوتاه مدت ساخته شوند .

  |

  نظرات کاربران