در حال بارگذاری ...
 • تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به هاب منطقه با گسترش ترانزیت

  به موازات ساخت ترمینال سلام باید سرمایه‌گذاری‌های مکمل برای توسعه هوانوردی در این مجموعه نیز شروع می شد . وقتی می‌توان حجم جابجایی مسافر را افزایش داد که پروازهای کانکشن وجود داشته باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) باید با گسترش ترانزیت به هاب منطقه تبدیل شود ، گفت : باید با پایبندی به زمان‌بندی اجرای پروژه‌‎ها ، از فرصت سوزی جلوگیری شود .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نخستین بازدید خود از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) باید نگینی در منطقه باشد و پسوند "فرودگاهی" فلسفه وجودی این مجموعه است . در این بزرگترین مجموعه فرودگاهی ، تحقق سهم مسافر و بار در شهر فرودگاهی بر پایه حمل و نقل ترکیبی با محوریت حمل و نقل هوایی باید نصب العین قرار بگیرد و نباید در تحقق اهداف آن درنگ کرد .

  اسلامی با اشاره به اهمیت پایبندی به زمانبندی‌ها در تحقق اهداف گفت : اهداف فرودگاه نباید پلکانی و تدریجی محقق شود چرا که به فرموده مولا علی (ع) فرصت‌ها همچون ابر بهاری می‌گذرند . اهداف کیفی و کمی باید در یک زمان‌بندی مشخص به نتیجه برسند . حرکت تدریجی به معنی از دست دادن فرصت‌ها است . مدل‌های مالی برای سرمایه‌گذاری باید از طریق جذب سرمایه‌ها به روش‌های مختلف اعم از BLT، BOT، BOO یا EPCF پیش گرفته شود تا به تحقق اهداف منجر شود .

  ایجاد منطقه آزاد نباید موجب ازدحام شود

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم جذب سرمایه در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : جذب سرمایه گذار نیز باید به گونهای باشد تا کلیه اهداف طی زمان بندی های صورت گرفته محقق شود تا شاهد شکل گیری یک هاب قدرتمند مسافر و بار در فرودگاه امام (ره) باشیم و توانمندی پیشرفت را روزافزون کنیم .

  اسلامی با یادآوری دستاوردهای آخوندی در سمت وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : از نگاه ژرف او و معماری صورت گرفته برای ایجاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تشکر می‌کنم و افتخار می‌کنم چنین تفکری در این مجموعه پایه گذاری شده است. مهم است که این ایده‌ها عملی شود .

  وی در خصوص مزیت های منطقه آزاد در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : وجود منطقه آزاد می تواند به گسترش رفت و آمدها و افزایش پروازها کمک شایانی کند و موجب توسعه بخش هوانوردی باشد . اما بارگذاری که اینجا صورت می‌گیرد نباید موجب ازدحام شود . این مجموعه باید یک اتوبان ویژه نیز داشته باشد که بتواند مسافران را سریع به مرکز شهر هدایت کند . این مسیر باید حول محور اقتصاد یک منطقه‌ که تمرکز بر حمل‌ونقل ترکیبی با محوریت هوانوردی دارد ، ایجاد شود .

   

   

  ضرورت گسترش پروازهای ترانزیت

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت گسترش پروازهای ترانزیت در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : به موازات ساخت ترمینال سلام باید سرمایه‌گذاری‌های مکمل برای توسعه هوانوردی در این مجموعه نیز شروع می شد . وقتی می‌توان حجم جابجایی مسافر را افزایش داد که پروازهای کانکشن وجود داشته باشد . اگر حجم ترانزیت افزایش یابد می‌توان به رشد مورد نظر دست یافت . حجم ترانزیت نیز با داشتن برنامه‌های پابرجا ، مداوم و باکیفیت و برخورداری از خدمات جامع و مکمل افزایش می‌یابد .

  اسلامی با اشاره به برنامه‌ریزی برایآغاز پروازهای داخلی در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت : اتصال پروازهای داخلی به ترمینال یک کار ارزنده‌ای است که باید صورت بگیرد و همزمان با افزایش زیرساخت‌ها باید سطح خدمات نیز افزایش یابد . دولت ارائه کننده خدمات نیست بلکه باید با شناسایی محرک های اقتصادی را شناسایی کرده و فرصت آفرینی کند ، که بخش خصوصی با استفاده از این فرصت‌ها بتواند نقش خود را در توسعه ایفا کند .

  اهمیت استفاده از نقدینگی موجود در جامعه برای انجام پروژه‌ها

  وزیر راه و شهرسازی بر اهمیت جذب نفدینگی موجود در کشور برای اجرای پروژه‌ها تاکید کرد و گفت : نقدینگی قابل ملاحظه‌ای در اختیار جامعه است و با استفاده از آن می‌توان پروژه‌های بزرگی در کشور اجرا کرد . مهم است که مزیت‌های این پروژه‌ها شناسایی و معرفی شود تا بتوان بهترین سرمایه‌گذاران را انتخاب کرد . سرمایه‌گذاران باید بتوانند بتوانند در زمان‌بندی‌های مقرر اهداف را دنبال کنند و ما بتوانیم شاهد شکل‌گیری یک هاب قدرتمند مسافری و باری در منطقه باشیم . منطقه آزاد در این مجموعه کسب و کارهایی را به وجود می‌آورد که حول محور شهر فرودگاهی خواهد بود و می‌تواند مزیت‌هایی را ایجاد کند که به رونق رفت‌وآمد و توسعه هووانوردی به معنای کامل کلمه منجر شود .

  وی در نهایت با تشکر از دست‌اندرکاران پروژه‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : در هر مقطعی از تاریخ باید از زحمات پیشینیان تشکر کرد و مراقب بود که برای آیندگان تصمیم نادرست گرفته نشود تا آن‌ها بتوانند همواره در مدار رشد و تعالی حرکت کنند و مانعی بر سر راه آن‌ها نباشد .
  مطالب مرتبط

  کاهش طول مسیر جاده خرم‌آباد – پلدختر با احداث ۶ کیلومتر تونل

  کاهش طول مسیر جاده خرم‌آباد – پلدختر با احداث ۶ کیلومتر تونل

  برای بازسازی و ساخت مجدد هر ۱۰ کیلومتر جاده قدیم خرم آباد – پلدختر یکی از ادارات راهداری از استان‌های مختلف مامور شده‌اند تا هر چه زودتر این مسیر بهسازی شود . نقطه به نقطه این جاده را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که می‌توان مسیر را به ۸۵ کیلومتر کاهش داد .

  |

  فعالیت قطارهای باری برنامه‌ای در بنادر با رقابت‌پذیر شدن زنجیره تأمین ریلی

  فعالیت قطارهای باری برنامه‌ای در بنادر با رقابت‌پذیر شدن زنجیره تأمین ریلی

  ایجاد یک ساختار حاکمیتی شفاف جهت ارتقای عملکرد ریل-بندر از طریق هماهنگی بین عوامل موثر در زنجیره تامین حداقل انتظار بخش غیردولتی است که باید در اسرع وقت به آن پاسخ داده می‌شد ، با انجام این مانور مسیر «ایجاد یک مرکز هماهنگی کارا برای برنامه‌ریزی روزانه و تهیه جدول زمان‌بندی ...

  |

  امضا تفاهم همکاری های بندری و دریایی میان ایران و بلغارستان

  امضا تفاهم همکاری های بندری و دریایی میان ایران و بلغارستان

  یادداشت تفاهمنامه‌هایی در زمینه همکاری‌های بندری و دریایی ، هوایی ، جاده‌ای ، پستی ، اتاق‌های بازرگانی ، هواشناسی ، استاندارد تایید صلاحیت ، اقتصادی و سند جامع اجلاس بین هیأت ایرانی و بلغاری برای تقویت همکاری دوجانبه امضا شد .

  |

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فردگاهی امام خمینی (ره)

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فردگاهی امام خمینی (ره)

  ساخت سوله سرپوشیده (انبار) و ساختمان اداری گمرک با سرعت هرچه بیشتر در هفته های گذشته انجام شده و در تلاش هستیم تا این پروژه ها در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد تا استارت شروع به کار و سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) زده شود .

  |

  پیشرفت قابل قبول در پروژه احداث هسته پیشران اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  پیشرفت قابل قبول در پروژه احداث هسته پیشران اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  با شروع سال جدید مدیران شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تصمیم گرفته اند تا در تمامی پروژهای عملیاتی حضوری مستمر داشته و تا جایی که امکان دارد جلسات خودشان را در همان محیط عملیاتی برگزار کنند .

  |

  نظرات کاربران