در حال بارگذاری ...
 • تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به هاب منطقه با گسترش ترانزیت

  به موازات ساخت ترمینال سلام باید سرمایه‌گذاری‌های مکمل برای توسعه هوانوردی در این مجموعه نیز شروع می شد . وقتی می‌توان حجم جابجایی مسافر را افزایش داد که پروازهای کانکشن وجود داشته باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) باید با گسترش ترانزیت به هاب منطقه تبدیل شود ، گفت : باید با پایبندی به زمان‌بندی اجرای پروژه‌‎ها ، از فرصت سوزی جلوگیری شود .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نخستین بازدید خود از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) باید نگینی در منطقه باشد و پسوند "فرودگاهی" فلسفه وجودی این مجموعه است . در این بزرگترین مجموعه فرودگاهی ، تحقق سهم مسافر و بار در شهر فرودگاهی بر پایه حمل و نقل ترکیبی با محوریت حمل و نقل هوایی باید نصب العین قرار بگیرد و نباید در تحقق اهداف آن درنگ کرد .

  اسلامی با اشاره به اهمیت پایبندی به زمانبندی‌ها در تحقق اهداف گفت : اهداف فرودگاه نباید پلکانی و تدریجی محقق شود چرا که به فرموده مولا علی (ع) فرصت‌ها همچون ابر بهاری می‌گذرند . اهداف کیفی و کمی باید در یک زمان‌بندی مشخص به نتیجه برسند . حرکت تدریجی به معنی از دست دادن فرصت‌ها است . مدل‌های مالی برای سرمایه‌گذاری باید از طریق جذب سرمایه‌ها به روش‌های مختلف اعم از BLT، BOT، BOO یا EPCF پیش گرفته شود تا به تحقق اهداف منجر شود .

  ایجاد منطقه آزاد نباید موجب ازدحام شود

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم جذب سرمایه در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : جذب سرمایه گذار نیز باید به گونهای باشد تا کلیه اهداف طی زمان بندی های صورت گرفته محقق شود تا شاهد شکل گیری یک هاب قدرتمند مسافر و بار در فرودگاه امام (ره) باشیم و توانمندی پیشرفت را روزافزون کنیم .

  اسلامی با یادآوری دستاوردهای آخوندی در سمت وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : از نگاه ژرف او و معماری صورت گرفته برای ایجاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تشکر می‌کنم و افتخار می‌کنم چنین تفکری در این مجموعه پایه گذاری شده است. مهم است که این ایده‌ها عملی شود .

  وی در خصوص مزیت های منطقه آزاد در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : وجود منطقه آزاد می تواند به گسترش رفت و آمدها و افزایش پروازها کمک شایانی کند و موجب توسعه بخش هوانوردی باشد . اما بارگذاری که اینجا صورت می‌گیرد نباید موجب ازدحام شود . این مجموعه باید یک اتوبان ویژه نیز داشته باشد که بتواند مسافران را سریع به مرکز شهر هدایت کند . این مسیر باید حول محور اقتصاد یک منطقه‌ که تمرکز بر حمل‌ونقل ترکیبی با محوریت هوانوردی دارد ، ایجاد شود .

   

   

  ضرورت گسترش پروازهای ترانزیت

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت گسترش پروازهای ترانزیت در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : به موازات ساخت ترمینال سلام باید سرمایه‌گذاری‌های مکمل برای توسعه هوانوردی در این مجموعه نیز شروع می شد . وقتی می‌توان حجم جابجایی مسافر را افزایش داد که پروازهای کانکشن وجود داشته باشد . اگر حجم ترانزیت افزایش یابد می‌توان به رشد مورد نظر دست یافت . حجم ترانزیت نیز با داشتن برنامه‌های پابرجا ، مداوم و باکیفیت و برخورداری از خدمات جامع و مکمل افزایش می‌یابد .

  اسلامی با اشاره به برنامه‌ریزی برایآغاز پروازهای داخلی در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت : اتصال پروازهای داخلی به ترمینال یک کار ارزنده‌ای است که باید صورت بگیرد و همزمان با افزایش زیرساخت‌ها باید سطح خدمات نیز افزایش یابد . دولت ارائه کننده خدمات نیست بلکه باید با شناسایی محرک های اقتصادی را شناسایی کرده و فرصت آفرینی کند ، که بخش خصوصی با استفاده از این فرصت‌ها بتواند نقش خود را در توسعه ایفا کند .

  اهمیت استفاده از نقدینگی موجود در جامعه برای انجام پروژه‌ها

  وزیر راه و شهرسازی بر اهمیت جذب نفدینگی موجود در کشور برای اجرای پروژه‌ها تاکید کرد و گفت : نقدینگی قابل ملاحظه‌ای در اختیار جامعه است و با استفاده از آن می‌توان پروژه‌های بزرگی در کشور اجرا کرد . مهم است که مزیت‌های این پروژه‌ها شناسایی و معرفی شود تا بتوان بهترین سرمایه‌گذاران را انتخاب کرد . سرمایه‌گذاران باید بتوانند بتوانند در زمان‌بندی‌های مقرر اهداف را دنبال کنند و ما بتوانیم شاهد شکل‌گیری یک هاب قدرتمند مسافری و باری در منطقه باشیم . منطقه آزاد در این مجموعه کسب و کارهایی را به وجود می‌آورد که حول محور شهر فرودگاهی خواهد بود و می‌تواند مزیت‌هایی را ایجاد کند که به رونق رفت‌وآمد و توسعه هووانوردی به معنای کامل کلمه منجر شود .

  وی در نهایت با تشکر از دست‌اندرکاران پروژه‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : در هر مقطعی از تاریخ باید از زحمات پیشینیان تشکر کرد و مراقب بود که برای آیندگان تصمیم نادرست گرفته نشود تا آن‌ها بتوانند همواره در مدار رشد و تعالی حرکت کنند و مانعی بر سر راه آن‌ها نباشد .
  مطالب مرتبط

  تقدیر سازمان بازرسی کل کشور از روند آماده‌سازی ترمینال سلام در فرودگاه امام خمینی (ره)

  تقدیر سازمان بازرسی کل کشور از روند آماده‌سازی ترمینال سلام در فرودگاه امام خمینی (ره)

  طبق اسناد و مدارک موجود همه شرایط مورد نیاز برای ساخت و ساز هر دو پروژه مهیا بود ، اما در ترمینال سلام شاهد بودیم که عواملی غیر از پیمانکار باعث هدایت و به نتیجه رسیدن این پروژه ملی بوده که جا دارد از یکایک دست اندرکاران تشکر کنیم .

  |

  جزئیات برنامه عملیات برف‌روبی زمستانی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  جزئیات برنامه عملیات برف‌روبی زمستانی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  محل دپوی تاکسیرانی به عنوان انبار اصلی مصالح عملیات زمستانی درنظر گرفته شده و چهار ایستگاه استقرار ماشین آلات برف روبی را در مبادی ورودی شهر فرودگاهی در جاده تهران – قم ، تهران – ساوه ، کمربندی شمالی و نیز میدان کمرگ پیش بینی کرده ایم .

  |

  شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ناجی ترافیک شهر تهران

  شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ناجی ترافیک شهر تهران

  نکته اول استانداردسازی است که در تمام ارکان شهر فرودگاهی از جمله محیط زیست ، بخش های اداری ، سرمایه گذاری و سرمایه پذیری و ... اعمال و اجرا شده و دیگری موضوع مسؤلیت اجتماعی به خصوص در حوزه خدمات است تا خاطره خوبی از این مجموعه عمومی در ذهن مردم نقش بندد .

  |

  انجام پروازهای داخلی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) پس از افتتاح ترمینال سلام

  انجام پروازهای داخلی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) پس از افتتاح ترمینال سلام

  در حال حاضر هنگامی که ایرلاین‌ها بخواهند هواپیمایی را از مسیر داخلی به مسیر خارجی منتقل کنند، ناچارند هواپیما را بدون مسافر به فرودگاه امام خمینی (ره) انتقال دهند و این به ضرر ایرلاین‌ها است . با آغاز پروازهای داخلی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ، ایرلاین‌ها ...

  |

  نظرات کاربران