در حال بارگذاری ...
 • واگذاری اپراتوری بندر چابهار به شرکتی هندی طی دو هفته آینده

  شرکت IPGL برای تجهیزات و اپراتوری بندر چابهار سرمایه‌گذاری کرده است ضمن آنکه با آغاز به کار این موافقتنامه تلاش شده است تا از ظرفیت سه کشور برای صادرات کالا به اقیانوس هند استفاده شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این مطلب که به واسطه توافقنامه چابهار از ظرفیت ایران ، هند و افغانستان برای صادرات کالا به هند استفاده خواهد شد از واگذاری اپراتوری بندر چابهار طی دو هفته آتی به هند خبر داد .

  محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی امروز اول آبان ماه در حاشیه نشست شورای هماهنگی موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه ایران ، هند و افغانستان (موافقنامه چابهار) در جمع خبرنگاران ، اعلام کرد : موافقتنامه تزانزیتی حمل و نقل دریایی ایران ، هند و افغانستان در سال ۹۵ با حضور روسای جمهوری دو کشور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند به  امضا رسید .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد : این موافقتنامه در سال ۹۶ در مجلس تصویب و در سال جاری از سوی هیات دولت ابلاغ شد . همچنین بر اساس ماده ۹ این موافقتنامه باید شورای هماهنگی تشکیل می‌شد که امروز اول آبان ماه شاهد تشکیل اولین شورای هماهنگی در این خصوص هستیم و دومین نشست نیز طی ۲ ماه‌ آینده برگزار می‌شود .

  راستاد با تاکید بر این مطلب که نقش سه کشور ایران ، هند و افغانستان در موافقتنامه چابهار بسیار حائز اهمیت است ، افزود : موافقت‌نامه به بهبود روابط تجاری سه کشور کمک کرده و کشتیرانی سه کشور نیز از طریق بندر چابهار انجام می‌شود . شرکت IPGL برای تجهیزات و اپراتوری بندر چابهار سرمایه‌گذاری کرده است ضمن آنکه با آغاز به کار این موافقتنامه تلاش شده است تا از ظرفیت سه کشور برای صادرات کالا به اقیانوس هند استفاده شود .

  وی اعلام کرد : طی دو هفته آینده شاهد امضای قرارداد رسمی بهره‌برداری از بندر چابهار از سوی شرکت IPGL هند خواهیم بود . ما در ایران به دنبال جذب سهم بیشتری از بار هند به مقصد چابهار هستیم تا مزیت رقابت بندر چابهار و کریدور شمال به جنوب با امضای موافقت نامه ارتقا یابد .

  وی همچنین در پاسخ به این پرسش که برای رفع مشکلات بانکی دو کشور ایران و هند برای بهره برداری از قرارداد چابهار چه تمهیداتی را در نظر گرفته است ؟ ، گفت : کشور هند ضمانت نامه بانکی حُسن اجرای تعهدات بانکی را به ایران ارائه کرده است .
  مطالب مرتبط

  بهبود کیفیت در عملیات‌های دریایی و بندری ، هدف نهایی هوشمندسازی بنادر

  بهبود کیفیت در عملیات‌های دریایی و بندری ، هدف نهایی هوشمندسازی بنادر

  سازمان بنادر و دریانوردی تمام سیستم‌های مکانیزه شده و دیگر سیستم‌ها را برای هوشمندسازی شناسایی کرده تا بر اساس داده‌هایی که در حال به‌روز رسانی هستند بتوانیم گام‌های اساسی برای هوشمندسازی برداریم .

  |

  پایان مرحله نخست تامین ایمنی کانال دسترسی به بندر شهید بهشتی چابهار

  پایان مرحله نخست تامین ایمنی کانال دسترسی به بندر شهید بهشتی چابهار

  بویه گذاری این کانال با تکیه بر توان عملیاتی نیروها و شناورهای ملکی بندر انجام شد . در آینده نزدیک با تامین علائم جدید ، مرحله دوم به آب اندازی بویه و علائم کمک ناوبری بندر شهید بهشتی اجرایی می شود .

  |

  استانداردهای مدیریت پروژه در سازمان بنادر همگام با استانداردهای بین المللی

  استانداردهای مدیریت پروژه در سازمان بنادر همگام با استانداردهای بین المللی

  سازمان بنادر و دریانوردی تصمیم گرفت که استانداردهای مدیریت پروژه را در حوزه تجهیزات و زیرساخت ها اجرایی کند و بر اساس مصوبه هیئت عامل تصمیم بر این شد تا طی یک برنامه زمان بندی مشخص ، تمام حوزه های دانشی مرتبط با مدیریت پروژه را در پروژه های سازمان بنادر و دریانوردی پیاده سازی ...

  |

  نظرات کاربران