در حال بارگذاری ...
 • بندر شهید رجایی مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور

  آمار و اطلاعات جمع آوری شده حاکی از این است که طی ۶ ماهه نخست سال ۹۷ ، ۴۹۴۹ هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشور ترانزیت شده است ، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت : تلاش شبانه روزی فعالان حوزه حمل و نقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا با ۳۰ درصد افزایش قرار گیرد .

  داریوش باقر جوان گفت : تلاش شبانه روزی فعالان حوزه حمل و نقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا با ۳۰ درصد افزایش قرار گیرد . در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ بندر شهید رجایی با کسب ۳۰ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی ، مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور بود .

  وی اضافه کرد : در این مدت یک میلیون و چهارصد و شصت و هفت هزار و نهصد و هشتاد و شش تن (۱۴۶۷۹۸۶) تن کالا از طریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است .

  داریوش باقر جوان به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت : آمار و اطلاعات جمع آوری شده حاکی از این است که طی ۶ ماهه نخست سال ۹۷ ،  ۴۹۴۹  هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشور ترانزیت شده است ، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همچنین مرزهای پرویزخان، باشماق، بازرگان و شهید باهنر را دیگر مرزهایی نام برد که در جایگاه های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۳ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت می‌گیرد و تنها ۲۷ درصد متعلق به سایر مرزهای کشور است .

  باقر جوان بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی ، کالاهای ساختمانی ، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد .

  وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهمترین کریدورهای بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می‌کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می‌کند .

  ترکمنستان - قزاقستان - گرجستان - آذربایجان - ارمنستان - روسیه – ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای تزانریتی از کشورمان است .
  مطالب مرتبط

  ایجاد سطح سرویس مناسب و بهبود رویه راه ها برای سفر زائران اربعین حسینی

  ایجاد سطح سرویس مناسب و بهبود رویه راه ها برای سفر زائران اربعین حسینی

  برای روان سازی ترافیک در محورهای منتهی به مرز ، نقاط و اکیپ‌های راهداری جهت استقرار در محورها مشخص شدند به ویژه در نقاطی که احتمال تصادف و گره ترافیکی وجود دارد ، همکاری پلیس راه در جهت رفع معبر و رفع مشکل و بازگشایی جاده‌ها پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است که این اکیپ‌ها ...

  |

  برنامه‌ها و تمهیدات جابه‌جایی زائران اربعین حسینی از مرزهای غرب کشور

  برنامه‌ها و تمهیدات جابه‌جایی زائران اربعین حسینی از مرزهای غرب کشور

  نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جهت نظارت بر رعایت ضوابط حمل مسافر با ناوگان عمومی و عملکرد شرکت های حمل و نقل به صورت ۲۴ ساعته در محل پایانه‌های مسافری حضور دارند و در سریع‌ترین زمان ممکن به تخلفات رسیدگی می‌شود .

  |

  تخصیص اعتبار ۲۶ میلیارد تومانی برای توسعه طرح‌های راهداری شهرستان مشکین شهر

  تخصیص اعتبار ۲۶ میلیارد تومانی برای توسعه طرح‌های راهداری شهرستان مشکین شهر

  با توجه به بازدیدهای متعدد انجام شده از مسیرهای ارتباطی شهرستان مشگین شهر ، راههای ارتباطی این شهرستان در مقایسه با سایر مناطق از وضعیت قابل قبولی برخوردار است و برای بهبود هرچه بیشتر وضعیت راه های ارتباطی شهرستان مشگین شهر از تمام امکانات استفاده خواهیم کرد .

  |

  تأیید عملکرد و صورت‌های مالی سازمان راهداری در سال ۹۷

  تأیید عملکرد و صورت‌های مالی سازمان راهداری در سال ۹۷

  علیرغم کاهش اعتبارات در سال‌جاری ، با تلاش نیروهای ستادی و استانی در کلیه سطوح و به‌کارگیری بهینه از امکانات موجود ،عملیات راهداری و ایمن سازی جاده ها به انجام رسید که این امربه طور مستمر نیز ادامه دارد .

  |

  اصلاح ۵ نقطه حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی شهرستان فراهان

  اصلاح ۵ نقطه حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی شهرستان فراهان

  در ۵ ماهه نخست سال جاری نصب ۴ تابلوی اطلاعاتی و انتظامی در محورهای فرمهین – اراک ، فرمهین – خنجین ، فرمهین – قرمز چشمه ، نصب ۳۲۰ تابلوی مسیرنما و ۲۵ تابلوی استوانه‌ای در محورهای فرمهین – مجدآباد کهنه ، فرمهین – تفرش ، آهنگران – ساروق ، فرمهین – خنجین و نصب ۹ روشنایی جدید در ...

  |

  نظرات کاربران