در حال بارگذاری ...
 • تخریب ۱۲ سازه غیرمجاز دریایی در سواحل مازندران از ابتدای سال جاری

  طی شش ماهه نخست سال جاری ، بالغ بر ۲۰۳ هزار متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر انجام شده که نقش مهمی در ایمنی ورود و خروج کشتی‌ها داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از تخریب ۱۲ سازه غیرمجاز دریایی در سواحل استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد .

  محمد تقی انزان پور در گفتگویی با اعلام این مطلب افزود : با تخریب این سازه‌ها که با حمایت جدی مراجع قضایی و دیگر دستگاه‌های اجرایی ذیربط صورت گرفت بالغ بر ۵/۳ کیلومتر (معادل یک هکتار) از زمین‌های ساحلی در سطح استان آزاد شود و در اختیار عموم هموطنان عزیز قرار گرفت .

  وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی ابراز امیدواری کرد مقدمات اجرایی شدن این پروژه مهم زیربنایی در سال جاری فراهم شود .

  انزان‌پور ایمن‌سازی مسیر تردد کشتی‌های تجاری به بندر نوشهر را از دیگر اقدامات اداره کل عنوان کرد و اظهار داشت : طی شش ماهه نخست سال جاری ، بالغ بر ۲۰۳ هزار متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر انجام شده که نقش مهمی در ایمنی ورود و خروج کشتی‌ها داشته است .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران همچنین صدور اسناد دریانوردی را از وظایف حاکمیتی اداره کل دانست و افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۹۷ مورد گواهینامه اصلی و جانبی و شناسنامه دریانوردی و  ۱۰۶۹ فقره گواهینامه سلامت دریانوردی ، از سوی واحد آزمون و اسناد دریانوردان این اداره کل صادر شده است .

  وی با تشریح اقدامات اداره کل در بخش گردشگری دریایی خاطرنشان کرد : ۱۵هکتار از اراضی بندر فریدونکنار برای ایجاد سایت گردشگری در نظر گرفته شده است که ظرفیت خوبی برای مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری دریایی در استان سرسبز مازندران فراهم نموده است .
  مطالب مرتبط

  افزایش ضریب ایمنی سفرهای دریایی در رودخانه های کارون و اروند برای نوروز ۹۸

  افزایش ضریب ایمنی سفرهای دریایی در رودخانه های کارون و اروند برای نوروز ۹۸

  بندر خرمشهر در راستای ایجاد ایمنی دریایی بیشتر همانند سالهای گذشته در ایام نوروز ۹۸ با تلاش شبانه روزی معاونت دریایی این اداره کل و با استفاده از توان عملیاتی اداره ایمنی و حفاظت دریایی و همچنین اداره امور دریایی اقدام به انجام گشت های منظم دریایی در رودخانه های کارون و اروند ...

  |

  ترابری ایمن سالانه ۲۰ میلیون نفر سفر در کارنامه گردشگری دریایی استان هرمزگان

  ترابری ایمن سالانه ۲۰ میلیون نفر سفر در کارنامه گردشگری دریایی استان هرمزگان

  در همایش "از خزر تا خلیج فارس" بیش از ۲۰۰ نفر از سیاستگذاران ، مدیران و فعالان صنعت گردشگری کشور ، با حضور در بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور با ظرفیت های گردشگری دریایی و امکانات ، توانمندی ها و زیرساخت های ایجاد شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی در ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی از جمله سازمان های پیشرو در حوزه جذب سرمایه گذار

  سازمان بنادر و دریانوردی از جمله سازمان های پیشرو در حوزه جذب سرمایه گذار

  حدود یک سالی است که سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه توسعه گردشگری و مسافری دریایی ورود کرده است و در این زمینه اقداماتی مدنظر قرار گرفته است که در راستای مسئولیت های اجتماعی این سازمان است و از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه تامین شناور ، اماکن رفاهی ، ...

  |

  نظرات کاربران