در حال بارگذاری ...
 • تخریب ۱۲ سازه غیرمجاز دریایی در سواحل مازندران از ابتدای سال جاری

  طی شش ماهه نخست سال جاری ، بالغ بر ۲۰۳ هزار متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر انجام شده که نقش مهمی در ایمنی ورود و خروج کشتی‌ها داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از تخریب ۱۲ سازه غیرمجاز دریایی در سواحل استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد .

  محمد تقی انزان پور در گفتگویی با اعلام این مطلب افزود : با تخریب این سازه‌ها که با حمایت جدی مراجع قضایی و دیگر دستگاه‌های اجرایی ذیربط صورت گرفت بالغ بر ۵/۳ کیلومتر (معادل یک هکتار) از زمین‌های ساحلی در سطح استان آزاد شود و در اختیار عموم هموطنان عزیز قرار گرفت .

  وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی ابراز امیدواری کرد مقدمات اجرایی شدن این پروژه مهم زیربنایی در سال جاری فراهم شود .

  انزان‌پور ایمن‌سازی مسیر تردد کشتی‌های تجاری به بندر نوشهر را از دیگر اقدامات اداره کل عنوان کرد و اظهار داشت : طی شش ماهه نخست سال جاری ، بالغ بر ۲۰۳ هزار متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر انجام شده که نقش مهمی در ایمنی ورود و خروج کشتی‌ها داشته است .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران همچنین صدور اسناد دریانوردی را از وظایف حاکمیتی اداره کل دانست و افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۹۷ مورد گواهینامه اصلی و جانبی و شناسنامه دریانوردی و  ۱۰۶۹ فقره گواهینامه سلامت دریانوردی ، از سوی واحد آزمون و اسناد دریانوردان این اداره کل صادر شده است .

  وی با تشریح اقدامات اداره کل در بخش گردشگری دریایی خاطرنشان کرد : ۱۵هکتار از اراضی بندر فریدونکنار برای ایجاد سایت گردشگری در نظر گرفته شده است که ظرفیت خوبی برای مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری دریایی در استان سرسبز مازندران فراهم نموده است .
  مطالب مرتبط

  بررسی مکانیزم های اجرایی توسعه زیرساخت ها در بندرگاه جزیره ابوموسی

  بررسی مکانیزم های اجرایی توسعه زیرساخت ها در بندرگاه جزیره ابوموسی

  با احداث ساختمان مرجع دریایی به همراه مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی و اجرای پروژه لایروبی ، شاهد ارتقای ایمنی ترددهای دریایی ، فراهم شدن امکان جذب شناور های بزرگتر ، حمایت از فعالان بخش خصوصی در زمینه تامین شناورهای تفریحی ، جذب گردشگر و در نهایت نیز افزایش رضایتمندی مردم این ...

  |

  آمادگی بندر خرمشهر برای ارائه خدمات و تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری دریایی

  آمادگی بندر خرمشهر برای ارائه خدمات و تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری دریایی

  برای رونق گردشگری دریایی باید احیای سواحل رودخانه‌های اروند و کارون ، ایجاد و توسعه اقامتگاه‌های محلی و بومی ، شناسایی توانمندی‌های گردشگری منطقه و جاذبه‌های بوم گردی در روستاهای زیبای اطراف شهرستان خرمشهر ، راه اندازی تورهای تفریحی ، برگزاری مسابقات ورزشی آبی و ... صورت ...

  |

  تهیه و تدوین طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی استان خوزستان

  تهیه و تدوین طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی استان خوزستان

  استان خوزستان با برخورداری از یک هزار و ۱۸۶ کیلومتر ساحل و ۷ بندر بزرگ و کوچک ، از جمله استان های ساحلی و برخوردار از ظرفیت های گردشگری دریایی و آبی کشور به شمار می آید که این ظرفیت مهم از دیرباز مورد توجه گردشگران بوده است .

  |

  نظرات کاربران