در حال بارگذاری ...
 • تخریب ۱۲ سازه غیرمجاز دریایی در سواحل مازندران از ابتدای سال جاری

  طی شش ماهه نخست سال جاری ، بالغ بر ۲۰۳ هزار متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر انجام شده که نقش مهمی در ایمنی ورود و خروج کشتی‌ها داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از تخریب ۱۲ سازه غیرمجاز دریایی در سواحل استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد .

  محمد تقی انزان پور در گفتگویی با اعلام این مطلب افزود : با تخریب این سازه‌ها که با حمایت جدی مراجع قضایی و دیگر دستگاه‌های اجرایی ذیربط صورت گرفت بالغ بر ۵/۳ کیلومتر (معادل یک هکتار) از زمین‌های ساحلی در سطح استان آزاد شود و در اختیار عموم هموطنان عزیز قرار گرفت .

  وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی ابراز امیدواری کرد مقدمات اجرایی شدن این پروژه مهم زیربنایی در سال جاری فراهم شود .

  انزان‌پور ایمن‌سازی مسیر تردد کشتی‌های تجاری به بندر نوشهر را از دیگر اقدامات اداره کل عنوان کرد و اظهار داشت : طی شش ماهه نخست سال جاری ، بالغ بر ۲۰۳ هزار متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر انجام شده که نقش مهمی در ایمنی ورود و خروج کشتی‌ها داشته است .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران همچنین صدور اسناد دریانوردی را از وظایف حاکمیتی اداره کل دانست و افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۹۷ مورد گواهینامه اصلی و جانبی و شناسنامه دریانوردی و  ۱۰۶۹ فقره گواهینامه سلامت دریانوردی ، از سوی واحد آزمون و اسناد دریانوردان این اداره کل صادر شده است .

  وی با تشریح اقدامات اداره کل در بخش گردشگری دریایی خاطرنشان کرد : ۱۵هکتار از اراضی بندر فریدونکنار برای ایجاد سایت گردشگری در نظر گرفته شده است که ظرفیت خوبی برای مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری دریایی در استان سرسبز مازندران فراهم نموده است .
  مطالب مرتبط

  پیگیری جدی برای نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی در استان هرمزگان

  پیگیری جدی برای نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی در استان هرمزگان

  علاوه بر تعطیلات نوروزی که به عنوان روزهای اوج سفرهای دریایی محسوب می شود ، بنادر مسافری و ناوگان دریایی باید تمهیدات لازم برای تعطیلات نیمه دوم بهمن نیز بیندیشند و از آمادگی کامل برخوردار باشند .

  |

  صدور بیش از ۴ هزار فقره مدرک دریانوردی برای دریانوردان خوزستانی طی ۸ ماه سال جاری

  صدور بیش از ۴ هزار فقره مدرک دریانوردی برای دریانوردان خوزستانی طی ۸ ماه سال جاری

  دریانوردان و متقاضیان شاغل در شناورها ، ضمن گذراندن دوره‌های آموزشی برابر با استانداردهای جهانی آموزش دریانوردی و کسب دانش لازم در خصوص الزامات و استانداردهای دریانوردی ؛ در صورت موفقیت در آزمون‌های مربوطه ، نائل به دریافت مدارکی می‌شوند که صلاحیت و شایستگی آنان را برای ...

  |

  انجام گردشگری دریایی شبانه در صورت رعایت استانداردهای ایمنی

  انجام گردشگری دریایی شبانه در صورت رعایت استانداردهای ایمنی

  برخی از فعالیت ها در بخش گردشگری دریایی با محدودیت های خاصی همراه است که لازم است رعایت شوند که در این زمینه می توان به فعالیت قایق های سبک و یا فعالیت های تفریحی که در نوار ساحلی انجام می شود ، اشاره کرد .

  |

  نظرات کاربران