در حال بارگذاری ...
 • تخریب ۱۲ سازه غیرمجاز دریایی در سواحل مازندران از ابتدای سال جاری

  طی شش ماهه نخست سال جاری ، بالغ بر ۲۰۳ هزار متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر انجام شده که نقش مهمی در ایمنی ورود و خروج کشتی‌ها داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از تخریب ۱۲ سازه غیرمجاز دریایی در سواحل استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد .

  محمد تقی انزان پور در گفتگویی با اعلام این مطلب افزود : با تخریب این سازه‌ها که با حمایت جدی مراجع قضایی و دیگر دستگاه‌های اجرایی ذیربط صورت گرفت بالغ بر ۵/۳ کیلومتر (معادل یک هکتار) از زمین‌های ساحلی در سطح استان آزاد شود و در اختیار عموم هموطنان عزیز قرار گرفت .

  وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی ابراز امیدواری کرد مقدمات اجرایی شدن این پروژه مهم زیربنایی در سال جاری فراهم شود .

  انزان‌پور ایمن‌سازی مسیر تردد کشتی‌های تجاری به بندر نوشهر را از دیگر اقدامات اداره کل عنوان کرد و اظهار داشت : طی شش ماهه نخست سال جاری ، بالغ بر ۲۰۳ هزار متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر انجام شده که نقش مهمی در ایمنی ورود و خروج کشتی‌ها داشته است .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران همچنین صدور اسناد دریانوردی را از وظایف حاکمیتی اداره کل دانست و افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۹۷ مورد گواهینامه اصلی و جانبی و شناسنامه دریانوردی و  ۱۰۶۹ فقره گواهینامه سلامت دریانوردی ، از سوی واحد آزمون و اسناد دریانوردان این اداره کل صادر شده است .

  وی با تشریح اقدامات اداره کل در بخش گردشگری دریایی خاطرنشان کرد : ۱۵هکتار از اراضی بندر فریدونکنار برای ایجاد سایت گردشگری در نظر گرفته شده است که ظرفیت خوبی برای مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری دریایی در استان سرسبز مازندران فراهم نموده است .
  مطالب مرتبط

  آغاز پروژه های ریل گذاری اسکله های جنوبی در بندر نوشهر طی ماه جاری

  آغاز پروژه های ریل گذاری اسکله های جنوبی در بندر نوشهر طی ماه جاری

  پروژه های ریل گذاری اسکله های جنوبی و محوطه سازی ضلع جنوبی بندر نوشهر در راستای نیل به اهداف سازمان بنادر و دریانوردی ، افزایش بهره وری ، استفاده بهینه از منابع و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای بازرگانان و سرمایه گذاران بخش خصوصی است .

  |

  انتشار سند چشم انداز ۲۰ ساله سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه مدیریت سواحل

  انتشار سند چشم انداز ۲۰ ساله سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه مدیریت سواحل

  چشم انداز سازمان بنادر و دریانوردی در افق ۲۰ ساله به گونه‌ای است که در حوزه مدیریت سواحل "توسعه پایدار و متوازن مناطق ساحلی با استقرار مدیریت یکپارچه برای ایفای نقش در اقتصاد ملی" تعریف شده است و راهبرد این بخش در حوزه اقتصادی "ارتقاء زیرساخت و تسهیلات گردشگری در مناطق ساحلی ...

  |

  نظرات کاربران