در حال بارگذاری ...
 • ۵۰ درصد افزایش نرخ بلیت اتوبوس بین شهری در ایام اربعین حسینی

  ۱۶ هزار دستگاه اتوبوس در ناوگان جاده‌ای فعال هستند که تمام این ناوگان برای جابه جایی زائران اربعین حسینی در حالت آماده باش قرار دارند . اعزام زائران اربعین حسینی از یک آبان ماه شروع خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در حالی که خرداد ماه امسال نرخ بلیت اتوبوس بین شهری در پی افزایش قیمت‌ها به ویژه رشد قیمت دلار ، ۲۰ درصد افزایش یافت ، طبق تصمیمات گرفته شده قیمت بلیت اتوبوس برای ایام اربعین ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد .

  احمد رضا عامری ، رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری درباره تعیین قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین اظهار داشت : میزان افزایش قیمت بلیت اتوبوس در این ایام به همان میزان افزایش قیمت در سال گذشته است .

  وی در پاسخ به این سوال که سال گذشته میزان افزایش قیمت بلیت در ایام ۵۰ درصد بوده آیا منظورتان این است که امسال هم همین درصد افزایش نرخ اعمال می‌شود ، گفت : بهتر است در این شرایط اقتصادی این موضوعات منتشر نشود و به بحث افزایش قیمت‌ها نپردازیم .

  عامری درباره تعیین نرخ بلیت بر اساس دلار گفت : تمام اتوبوس‌ها به مقاصد مهران ، شلمچه و چذابه هزینه بلیت را به ریال دریافت خواهند کرد و نحوه نرخ گذاری بلیت خارج از مرز ارتباطی به ما ندارد .

  رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری درباره تعداد اتوبوس‌ها برای جابه جایی زائران اربعین حسینی گفت : ۱۶ هزار دستگاه اتوبوس در ناوگان جاده‌ای فعال هستند که تمام این ناوگان برای جابه جایی زائران اربعین حسینی در حالت آماده باش قرار دارند . اعزام زائران اربعین حسینی از یک آبان ماه شروع خواهد شد .

  اخیرا مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ و نقل بین المللی سازمان راهداری اعلام کرده بود که تعیین نرخ بلیت اتوبوس برای ایام اربعین به اصناف واگذار خواهد شد . تصمیم اتحادیه تعاونی‌های مسافربری افزایش قیمت‌ها بر اساس نرخ‌های سال گذشته است که سال گذشته هم نرخ بلیت اتوبوس ۵۰ درصد افزایش یافت . البته این افزایش قیمت ۵۰ درصدی بلیت اتوبوس در حالی اعمال شده که خرداد ماه گذشته شاهد رشد ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس بودیم . 




  مطالب مرتبط

  بهره برداری از طرح بهسازی محور پردیسان - ورجان در استان قم

  بهره برداری از طرح بهسازی محور پردیسان - ورجان در استان قم

  از آنجا که محور پردیسان – ورجان مهم‌ترین محور ییلاقی استان است وغالبا در روزهای تعطیل و پایان هفته شاهد ترافیک چشمگیری است اجرای طرح بهسازی آن بدون اعمال انسداد ترافیکی ، اما مطابق آیین نامه های ایمنی در دستور کار قرار گرفت .

  |

  برگزاری نشست هم‌اندیشی با کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل‌ونقل مسافر کشور

  برگزاری نشست هم‌اندیشی با کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل‌ونقل مسافر کشور

  در این نشست از سوی نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی مشکلات مربوط به افزایش مصرف سوخت ناوگان باتوجه به افزایش دمای هوا ، افزایش قیمت روغن و لوازم یدکی ، همچنین مسائل مربوط به ضوابط فعالیت شرکت‌ها ، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران