در حال بارگذاری ...
 • آغاز اجلاس شورای سیاستگذاری سازمان بین المللی هیدروگرافی در لندن

  بر اساس اساسنامه کمیسیون هیدروگرافی منطقه راپمی از ابتدای سال ۲۰۱۹ جمهوری اسلامی ایران عهده دار مسئولیت ریاست این کمیسیون خواهد بود که بدین ترتیب حضور ایران در جمع ۳۰ کشور عضو شورای سازمان بین المللی هیدروگرافی تا سال ۲۰۲۳ میلادی تداوم خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اجلاس سه روزه شورای سیاستگذاری سازمان بین المللی هیدروگرافی از هفده مهرماه ، به میزبانی دفتر هیدروگرافی انگلیس کار خود را در لندن آغاز کرد .

  جلسات شورای سیاستگذاری سازمان بین المللی هیدروگرافی بصورت سالانه با حضور نمایندگان ۳۰ کشور عضو و اعضاء دبیرخانه سازمان بین المللی هیدروگرافی ، به منظور ارائه گزارش عملکرد و اقدامات سالانه کمیته های اصلی و فرعی ، و کارگروههای این سازمان و تصمیم گیری در خصوص برنامه های آتی تشکیل می شود .

  در اجلاس اخیر که دومین جلسه شورا پس از تغییر ماهیت و ساختار این سازمان در سال ۲۰۱۷ میلادی می باشد ، هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران که بواسطه عنوان نایب رییس کمیسیون هیدروگرافی منطقه راپمی ، یکی از اعضاء شورا محسوب می گردد به ریاست هادی حق شناس ؛ معاون امور دریایی، با همراهی رستمی ؛ رییس اداره ایمنی دریانوردی حضور داشته و دیدگاههای کشور را در ارتباط با موضوعات مطروحه در دستور کار تبیین خواهند کرد .

  خاطر نشان می شود ، بر اساس اساسنامه کمیسیون هیدروگرافی منطقه راپمی از ابتدای سال ۲۰۱۹ جمهوری اسلامی ایران عهده دار مسئولیت ریاست این کمیسیون خواهد بود که بدین ترتیب حضور ایران در جمع ۳۰ کشور عضو شورای سازمان بین المللی هیدروگرافی تا سال ۲۰۲۳ میلادی تداوم خواهد یافت .
  مطالب مرتبط

  اعزام اولین محموله کانتینری از مسیر بندر خرمشهر به بندر امام خمینی (ره) به وسیله قطار باری

  اعزام اولین محموله کانتینری از مسیر بندر خرمشهر به بندر امام خمینی (ره) به وسیله قطار باری

  برای اجرایی کردن حمل و نقل ریلی مشکلاتی بین سازمانهای عمل کننده بود که با بر گذاری جلسات و پیگیری های مکرر و همکاری های مناسب سازمان های مرتبط مشکلات به حداقل رسید و هم اکنون استفاده از ریل برای صاحبان کالا دارای توجیه اقتصادی است .

  |

  ضرورت توسعه و نوسازی خطوط ریلی در بنادر

  ضرورت توسعه و نوسازی خطوط ریلی در بنادر

  امیدواریم با انجام اقدامات برنامه‌ریزی شده بتوانیم حجم جابجایی بار از طریق ریل در بنادر را طی یک برنامه عملیاتی به ۳۰ درصد نزدیک کنیم ، یکی از راهکار‌های آن اصلاح فرآیند مانیفست الکترونیکی و اجرای طرح بارنامه سراسری است .

  |

  تشریح اقدامات انجام شده به منظور ترخیص سریع تر کالا از بنادر هرمزگان

  تشریح اقدامات انجام شده به منظور ترخیص سریع تر کالا از بنادر هرمزگان

  با توجه به اینکه روند صادرات شرایط مطلوبی دارد و ۷۰ تا ۸۰ درصد اسکله ها مشغول فعالیت های صادراتی هستند ، اما تعادل بین کالاهای اساسی وارداتی و کالاهای صادراتی مدنظر قرار گرفته است و پهلودهی با اولویت کالاهای اساسی انجام می شود .

  |

  برگزاری مراسم روز جهانی هیدروگرافی به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی

  برگزاری مراسم روز جهانی هیدروگرافی به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بین‌المللی هیدروگرافی (IHO) بر این باور است که هیدروگرافی می تواند اساس توانمندی تمامی فعالیتهای بشر در سطح ، زیر سطح و یا بستر دریا و یک عامل غیر قابل انکار در پایش و نظارت ، مدیریت و حاکمیت شایسته و مناسب در دریاها و آبراهه ها باشد .

  |

  نظرات کاربران