در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۱۴ درصدی مدت زمان ماندگاری واگن کشورهای CIS در شبکه ریلی کشور

  از زمان ورود واگن‌های آسیای میانه از مرز به کشور ، واگن ها مشمول پرداخت حق استفاده بهره برداری در شبکه ریلی کشور می شود بنابراین کاهش ماندگاری واگن‌ها در کشور طی شش ماهه سال جاری ، صرفه جویی ارزی را به دنبال داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدت زمان ماندگاری واگن های CIS در شبکه ریلی کشور در نیمه نخست امسال ، ۱۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است .

  ۱۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه واگن ، در نیمه نخست سال جاری ، از طریق مرز بین المللی سرخس وارد کشور شده و پس از تخلیه بار و یا بارگیری مجدد از این مرز خارج شده اند که میانگین زمان ماندگاری آن‌ها در ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۱۴ درصد کاهش یافته است .

  سرمایه‌گذاری در بخش توسعه زیرساخت‌ها شامل توسعه ایستگاه سرخس ، افزایش خطوط مبادله ، ارتقاء ظرفیت تعویض بوژی و تقویت خطوط پارکینگ بوژی ها ، احداث چندین سایت تخلیه و بارگیری ، بهبود نسبی شرایط در مبادی تخلیه به ویژه بندرعباس و همچنین راه اندازی قطارهای برنامه ای و مستقیم ترانزیتی سرخس – بندرعباس و بالعکس ، موجب کاهش میانگین زمان ماندگاری واگن های CIS در ایران از ۲۱ روز به ۱۸ روز شده است .

  بر اساس این گزارش ، از زمان ورود واگن‌های آسیای میانه از مرز به کشور ، واگن ها مشمول پرداخت حق استفاده بهره برداری در شبکه ریلی کشور می شود بنابراین کاهش ماندگاری واگن‌ها در کشور طی شش ماهه سال جاری ، صرفه جویی ارزی را به دنبال داشته است .

  گفتنی است ۵۰ درصد از واگن های ورودی و خروجی از مرز سرخس واگن های لبه بلند است که عمدتا حامل گوگرد ترانزیتی و میانگین ماندگاری آن ۱۷ روز است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد کاهش یافته ، همچنین ۳۳ درصد مربوط به واگن های مسقف با میانگین مدت زمان ماندگاری ۲۰ روز است .
  مطالب مرتبط

  حضور فعال شرکت راه آهن در سومین نمایشگاه حمل و نقل

  حضور فعال شرکت راه آهن در سومین نمایشگاه حمل و نقل

  شرکت راه‌آهن همراه با سایر شرکت‌های فعال و معتبر داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل ، در سومین نمایشگاه حمل‌ونقل و صنایع وابسته حضوری فعال خواهد داشت . در طول این نمایشگاه ، انعقاد چند تفاهم نامه و نشست‌ خبری با حضور مدیرعامل ، قائم مقام و معاونین این شرکت برگزار ...

  |

  حمل محصولات پتروشیمی به اسکله بندر امام خمینی (ره) با استفاده از حمل و نقل ریلی

  حمل محصولات پتروشیمی به اسکله بندر امام خمینی (ره) با استفاده از حمل و نقل ریلی

  با رایزنی‌های صورت گرفته ، تفاهم‌نامه‌ای در زمینه حمل محصولات پتروشیمی کارخانه پتروشیمی بندر امام (ره) برای صادرات و به داخل کشور امضا شده که بر اساس این تفاهم‌نامه، بنا داریم تا حمل محصولات پتروشیمی را به ۵۰۰ هزار تن در سال برسانیم .

  |

  زیبایی های گردشگری ریلی در فصل پاییز

  زیبایی های گردشگری ریلی در فصل پاییز

  تجربه سفرهای گردشگری با قطار علاوه بر دیدن این مناظر زیبا همراه با مزایای فراوانی است و می توانید در رستوران غذا بخورید، در کوپه بخوابید و در واگن ها راه بروید و یا تلویزیون تماشا کنید ؛ فرصتی که در اتوبوس و هواپیما به این شکل و حالت برایتان فراهم نیست .

  |

  نظرات کاربران