در حال بارگذاری ...
 • امضا قرارداد ساخت سیلوی نگهداری غلات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

  با توجه به توان بالای تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد و و وجود ۱۵ پست اسکله در این بندر ، افزایش فضای نگهداری کالاها به بالا بردن توان منطقه برای حضور و فعالیت صنایع تبدیلی کمک می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر بندر امیرآباد گفت : قرارداد ساخت سیلوی نگهداری غلات با ظرفیت ۳۵ هزار تن با رویکرد حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد منعقد شد .

  سیاوش رضوانی درباره قرارداد ساخت سیلوی نگهداری غلات افزود : قرارداد ساخت سیلو  به ارزش ۱۴۲ میلیارد ریال است  که بنا شده سیلوی ۳۵ هزار تنی غلات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد احداث شود .

  وی با بیان این که این قرارداد به صورت B.O.T منعقد شده است ، گفت : سرمایه‌گذار طبق این قرارداد ، ساخت سیلو را در یک سال به پایان می‌رساند و مقرر شد با توجه به وجود ۲۵ کیلومتر راه آهن داخلی و دسترسی به راه آهن سراسری طی ۱۴ سال پس از ساخت سیلو با بهره گیری از زیرساخت های حمل و نقل ریلی بندر امیرآباد از آن بهره برداری می کند . در قراردادهای B.O.T که به شیوه ساخت ، بهره‌برداری و واگذاری منعقد می‌شوند ، سرمایه‌گذار پس از ساخت و بهره‌برداری از پروژه در مدتی معین ، زیرساخت ایجاد شده را در پایان زمان مقرر در اختیار مجموعه قرار می‌دهد .

  وی اذعان داشت : در حال حاضر ظرفیت سیلوهای غلات منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ۲۴۰ هزار تن است که با تکمیل این پروژه این ظرفیت به ۲۷۵ هزار تن می‌رسد .

  مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با بیان این که ساخت سیلوی نگهداری غلات با توجه به این که بندر امیرآباد پایلوت غلات شمال کشور است از اولویت‌های سرمایه‌گذاری این منطقه به شمار می‌آید ، اظهار کرد : احداث صنایع تبدیلی مرتبط با چوب و کاغذ ، ساخت مخازن و صنایع تبدیلی روغن خوراکی، ایجاد مخازن برای ترانزیت فرآورده‌های نفتی ، ساخت تأسیسات سایر صنایع و خدمات ایجاد ارزش افزوده اعم از تولیدی، تبدیلی و مونتاژی وابسته به حمل و نقل دریایی و ایجاد سیلوی نگهداری غلات ، اولویت‌های سرمایه‌گذاری بندر امیرآباد هستند .

  رضوانی خاطرنشان کرد : با توجه به توان بالای تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد و و وجود ۱۵ پست اسکله در این بندر ، افزایش فضای نگهداری کالاها به بالا بردن توان منطقه برای حضور و فعالیت صنایع تبدیلی کمک می‌کند .
  مطالب مرتبط

  اطمینان از انطباق کشتی های متردد به بنادر کشور با الزامات ملی و بین‌المللی

  اطمینان از انطباق کشتی های متردد به بنادر کشور با الزامات ملی و بین‌المللی

  طی هفت‌ماه اول امسال به رغم شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص حاکم بر کشور ، افسران کنترل و بازرسی کشتی‌ها ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تهیه طرح‌های اقتضایی مرتبط با شرایط اضطراری موفق به انجام بازرسی بیش از ۳۳۰۷ مورد شناور ایرانی و خارجی متردد به بنادر شده و نقش بسزایی در حفظ ...

  |

  تشریح بسته ۴ گانه مشوق‌های تعرفه‌ای و سرمایه‌گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار

  تشریح بسته ۴ گانه مشوق‌های تعرفه‌ای و سرمایه‌گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار

  کالاهای صادراتی در تمامی بنادر کشور ؛ مشمول صددرصد تخفیف در عوارض و ۲۵ درصد تخفیف در هزینه ها هستند و برای کالاهای ترانزیتی نیز صددرصد تخفیف در عوارض و ۵۰ درصد تخفیف در هزینه ها مدنظر قرار گرفته شده است .

  |

  نظرات کاربران