در حال بارگذاری ...
 • توزیع بیش از ۵ هزار حلقه لاستیک حواله ای در استان همدان طی ۲ ماه گذشته

  بر مبنای سهمیه‌ای که داریم حواله توزیع می‌شود و مسئولان درصدد دریافت سهمیه بیشتر برای استان هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت : ۷۰ درصد توزیع لاستیک‌های حواله‌ای استان ویژه ناوگان برون شهری و بقیه برای حمل بار شهر است .

  مصطفی پناهنده در گفتگویی درباره اقدام انجام شده برای برطرف کردن کمبود لاستیک در استان اظهار داشت : از ۲ ماه گذشته تاکنون بیش از ۵ هزار حلقه لاستیک در استان بر اساس پیمایش رانندگان با حواله دولتی توزیع شده است . بر طبق این پیمایشی بودن شماره هوشمند رانندگان برای دریافت لاستیک ثبت می شود و به همین دلیل امکان تخلفی وجود ندارد .

  مصطفی پناهنده با تأکید بر اینکه سازمان صنعت و معدن استان حواله را در اختیار این اداره کل قرار داده و ما هم بر اساس روشی که مشخص شده این حواله‌ها را بین رانندگان توزیع می‌کنیم ، یادآور شد : به هر راننده‌ای هم که حواله دریافت کرده است دو حلقه لاستیک تعلق گرفته و به خودروهای غیرفعال لاستیکی تعلق نمی‌گیرد . بر اساس ضرورت ، امکان دارد با صلاحدید بازرسی اداره کل راهداری استان همدان خارج از نوبت حواله لاستیک هم به راننده‌ای داده شود ، اما بیش از دو حلقه نیست .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان درباره اعتراض رانندگان به کمبود لاستیک حواله‌ای نیز خاطرنشان کرد : بر مبنای سهمیه‌ای که داریم حواله توزیع می‌شود و مسئولان درصدد دریافت سهمیه بیشتر برای استان هستند .

  پناهنده با تأکید بر اینکه این مشکل تنها مربوط به همدان نیست و باید برای کل کشور این لاستیک تأمین شود ، تصریح کرد : اگر لاستیکی هم در بازار آزاد وجود دارد رانندگان ممکن است به دلیل تفاوت قیمت آن لاستیک خود را فروخته باشند .

  این مسئول با بیان اینکه توزیع لاستیک دولتی بر اساس نوبت‌بندی است ، ابراز داشت : قیمت ، نوع ، اندازه و نشان تجاری لاستیک‌ها هم مشخص است .

  گفتنی است ، در استان همدان حدود ۹۵ شرکت حمل‌ونقل و ۵۲ شرکت مسافربری فعالیت می‌کند که در این بین ۱۹هزار راننده در بخش حمل‌ونقل کالا و ۳ هزار نفر هم در بخش حمل‌ونقل مسافر مشغول کار هستند .
  مطالب مرتبط

  انمام عملیات تعریض بخش جنوبی آزادراه تهران - کرج در محدوده گرمدره

  انمام عملیات تعریض بخش جنوبی آزادراه تهران - کرج در محدوده گرمدره

  در حالی که قرارداد طرح تعریض بخش جنوبی آزاد‌راه تهران – کرج در دی ماه سال ۹۷ منعقد شده و قرار بود طی یک سال انجام شود ، اما پس از گذشت شش‌ماه به بهره‌برداری رسید که با بهره برداری از این طرح و افزایش تعداد خطوط عبوری از سه به چهار خط بخشی از مشکلات ترافیکی آزادراه تهران-کرج ...

  |

  تشریح اقدامات انجام شده در حوزه بازسازی راه‌های آسیب دیده بر اثر سیل

  تشریح اقدامات انجام شده در حوزه بازسازی راه‌های آسیب دیده بر اثر سیل

  یک بخشی از وظایف سازمان راهداری نگهداری جاری راه‌های کشور است که با همین ماشین‌آلات انجام می‌شود . لذا امکان استفاده از همین ماشین‌آلات برای کارهای سنگین راهداری و راهسازی جهت بازسازی راه‌‌های تخریب شده بر اثر سیل وجود ندارد .

  |

  نظرات کاربران