در حال بارگذاری ...
 • توزیع بیش از ۵ هزار حلقه لاستیک حواله ای در استان همدان طی ۲ ماه گذشته

  بر مبنای سهمیه‌ای که داریم حواله توزیع می‌شود و مسئولان درصدد دریافت سهمیه بیشتر برای استان هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت : ۷۰ درصد توزیع لاستیک‌های حواله‌ای استان ویژه ناوگان برون شهری و بقیه برای حمل بار شهر است .

  مصطفی پناهنده در گفتگویی درباره اقدام انجام شده برای برطرف کردن کمبود لاستیک در استان اظهار داشت : از ۲ ماه گذشته تاکنون بیش از ۵ هزار حلقه لاستیک در استان بر اساس پیمایش رانندگان با حواله دولتی توزیع شده است . بر طبق این پیمایشی بودن شماره هوشمند رانندگان برای دریافت لاستیک ثبت می شود و به همین دلیل امکان تخلفی وجود ندارد .

  مصطفی پناهنده با تأکید بر اینکه سازمان صنعت و معدن استان حواله را در اختیار این اداره کل قرار داده و ما هم بر اساس روشی که مشخص شده این حواله‌ها را بین رانندگان توزیع می‌کنیم ، یادآور شد : به هر راننده‌ای هم که حواله دریافت کرده است دو حلقه لاستیک تعلق گرفته و به خودروهای غیرفعال لاستیکی تعلق نمی‌گیرد . بر اساس ضرورت ، امکان دارد با صلاحدید بازرسی اداره کل راهداری استان همدان خارج از نوبت حواله لاستیک هم به راننده‌ای داده شود ، اما بیش از دو حلقه نیست .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان درباره اعتراض رانندگان به کمبود لاستیک حواله‌ای نیز خاطرنشان کرد : بر مبنای سهمیه‌ای که داریم حواله توزیع می‌شود و مسئولان درصدد دریافت سهمیه بیشتر برای استان هستند .

  پناهنده با تأکید بر اینکه این مشکل تنها مربوط به همدان نیست و باید برای کل کشور این لاستیک تأمین شود ، تصریح کرد : اگر لاستیکی هم در بازار آزاد وجود دارد رانندگان ممکن است به دلیل تفاوت قیمت آن لاستیک خود را فروخته باشند .

  این مسئول با بیان اینکه توزیع لاستیک دولتی بر اساس نوبت‌بندی است ، ابراز داشت : قیمت ، نوع ، اندازه و نشان تجاری لاستیک‌ها هم مشخص است .

  گفتنی است ، در استان همدان حدود ۹۵ شرکت حمل‌ونقل و ۵۲ شرکت مسافربری فعالیت می‌کند که در این بین ۱۹هزار راننده در بخش حمل‌ونقل کالا و ۳ هزار نفر هم در بخش حمل‌ونقل مسافر مشغول کار هستند .
  مطالب مرتبط

  نیاز به ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایمنی و نگهداری از راه‌های کشور

  نیاز به ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایمنی و نگهداری از راه‌های کشور

  نگهداری راه‌های شریانی و غیرشریانی بدون در نظر گرفتن اصلاح و نگهداری راه‌های روستایی کشور سالانه به مبلغی حدود ۴هزار میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است که شامل بهسازی روکش آسفالت ، لکه‌گیری راه‌ها ، روکش‌های حفاظتی و مرمت آن‌ها می‌شود .

  |

  آماده بودن بستر فعالیت الکترونیکی در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای کشور

  آماده بودن بستر فعالیت الکترونیکی در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای کشور

  امروزه ۱۵۰ هزار کامیون مازاد در شبکه سیر وجود دارد و بااینکه به دولت پیشنهادشده است برای مدیریت آن‌ها دست به اسقاط ناوگان فرسوده بدون جایگزینی بزند ولی این پیشنهاد از سوی دولت موردپذیرش قرار نگرفت .

  |

  آخرین وضعیت وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر و محورهای استان لرستان

  آخرین وضعیت وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر و محورهای استان لرستان

  خسارت‌هایی که به راه‌های روستایی و ابنیه فنی وارد شده است ، به شکلی نیست که منجر به مسدود شدن مسیرها شود ، ولی نیاز به ریزش‌برداری ، لایه‌روبی پل‌ها و مرمت جزیی ابنیه فنی دارد و با توجه به بارندگی‌های هفته‌های آینده در تلاشیم تا مشکلی پیش نیاید .

  |

  نیاز به ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع تمام نقاط پر حادثه‌ شناسایی‌ شده در کشور

  نیاز به ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع تمام نقاط پر حادثه‌ شناسایی‌ شده در کشور

  از ابتدای امسال تخصیص اعتبار به‌تناسب میزان پیشرفت پروژه‌ها در استان‌ها آغازشده با این‌حال طبق برآوردهای شرکت مشاور برای رفع تنها یک نقطه ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار لازم است که درمجموع امسال به بودجه‌ای معادل ۱۶۵ میلیارد تومان نیاز داریم اما چنین بودجه‌ای تخصیص نیافته و ...

  |

  نظرات کاربران