در حال بارگذاری ...
 • افزایش جابه‌جایی مسافر و بار در راه‌آهن لرستان طی ۶ ماهه نخست سال جاری

  در شش ماه ابتدایی اول سال ۹۶ میزان خالص حمل بار در این اداره کل ۳۵۱ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۵۵ تن کیلومتر بوده که این میزان در ۶ ماه اول امسال به ۳۹۵ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۶۱ تن کیلومتر افزایش یافته است . این میزان در مهر ماه امسال ۵۵ هزار تن بار خالص بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، جابه‌جایی مسافر و بار در ۶ ماهه ابتدای سال جاری در راه‌آهن لرستان افزایش یافت .

  رحمت‌رحمت نژاد مدیرکل راه‌آهن لرستان با اعلام این خبر گفت : در ۶ ماهه ابتدای امسال حمل بار در تن کیلومتر مرزی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۴.۵درصد رشد داشته و به ۳۵۰میلیون و ۶۸۱ هزار و ۳۴۶ تن کیلومتر رسیده‌ است .

  وی با اشاره به اینکه این اداره کل در سوم مهرماه امسال نیز موفق شد تا رکورد جدیدی برای تن کیلومتر مرزی در اداره کل راه‌آهن لرستان ثبت کند ، افزود : راه‌آهن لرستان توانست در این روز ، ۶ میلیون و ۵۰۶ هزار تن کیلومتر بار ناخالص مرزی حمل کند .

  مدیرکل راه‌‎آهن لرستان ، همچنین با یادآوری اینکه میزان تن کیلومتر خالص حمل بار در این اداره کل در ۶ ماه اول امسال ۱۲.۵درصد افزایش داشته است ، تشریح کرد : در شش ماه ابتدایی اول سال ۹۶ میزان خالص حمل بار در این اداره کل ۳۵۱ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۵۵ تن کیلومتر بوده که این میزان در ۶ ماه اول امسال به ۳۹۵ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۶۱ تن کیلومتر افزایش یافته است . این میزان در مهر ماه امسال ۵۵ هزار تن بار خالص بوده است .

  رحمت نژاد در ادامه از رشد ۱۲.۳ درصدی تن کیلومتر ناخالص بار در ۶ ماهه اول امسال خبر داد و گفت : میزان حمل ناخالص بار طی این مدت به ۶۸۶ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۶۲۹ تن کیلومتر رسیده است .

  به گفته مدیرکل راه‌آهن لرستان میزان قطار کیلومتر باری در این اداره‌کل ، ۴۶۳ هزار و ۶۰۲ بوده که این عدد از رشد ۱۵.۴ درصدی حکایت می‌کند .

  رحمت نژاد با اشاره به اینکه ۶ ماهه ابتدای سال جاری تن کیلومتر مبدا - مقصد ۱۶ درصد رشد داشته و به ۴۴ میلیون ۲۷۱ هزار و ۶۷ رسیده است ، گفت : در این مدت بهره‌وری لکوموتیو کل نیز ۱۰۴ هزار و ۷۷۴ بوده که از رشد ۹.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه قبلی برخوردار بوده است . از ابتدای امسال تا کنون قطار کیلومتر مسافری ۲۶۶ هزار و ۹۵۳ بوده است که حاکی از رشد ۱۷ درصدی در این زمینه است .
  مطالب مرتبط

  آغاز بازدید دوره ای قائم مقام راه‌آهن از ایستگاه های محور تهران - آذربایجان

  آغاز بازدید دوره ای قائم مقام راه‌آهن از ایستگاه های محور تهران - آذربایجان

  عاشوری که به صورت سرزده وارد ایستگاه تهران شده بود پس از بازدید تهران ، با قطار به ایستگاه قزوین رفت و با حضور در ایستگاه ، از روند و کیفیت خدمات دهی به مسافرین بازدید و مواردی را به مسئولان یادآوری کرد .

  |

  نظرات کاربران