در حال بارگذاری ...
 • افزایش جابه‌جایی مسافر و بار در راه‌آهن لرستان طی ۶ ماهه نخست سال جاری

  در شش ماه ابتدایی اول سال ۹۶ میزان خالص حمل بار در این اداره کل ۳۵۱ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۵۵ تن کیلومتر بوده که این میزان در ۶ ماه اول امسال به ۳۹۵ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۶۱ تن کیلومتر افزایش یافته است . این میزان در مهر ماه امسال ۵۵ هزار تن بار خالص بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، جابه‌جایی مسافر و بار در ۶ ماهه ابتدای سال جاری در راه‌آهن لرستان افزایش یافت .

  رحمت‌رحمت نژاد مدیرکل راه‌آهن لرستان با اعلام این خبر گفت : در ۶ ماهه ابتدای امسال حمل بار در تن کیلومتر مرزی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۴.۵درصد رشد داشته و به ۳۵۰میلیون و ۶۸۱ هزار و ۳۴۶ تن کیلومتر رسیده‌ است .

  وی با اشاره به اینکه این اداره کل در سوم مهرماه امسال نیز موفق شد تا رکورد جدیدی برای تن کیلومتر مرزی در اداره کل راه‌آهن لرستان ثبت کند ، افزود : راه‌آهن لرستان توانست در این روز ، ۶ میلیون و ۵۰۶ هزار تن کیلومتر بار ناخالص مرزی حمل کند .

  مدیرکل راه‌‎آهن لرستان ، همچنین با یادآوری اینکه میزان تن کیلومتر خالص حمل بار در این اداره کل در ۶ ماه اول امسال ۱۲.۵درصد افزایش داشته است ، تشریح کرد : در شش ماه ابتدایی اول سال ۹۶ میزان خالص حمل بار در این اداره کل ۳۵۱ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۵۵ تن کیلومتر بوده که این میزان در ۶ ماه اول امسال به ۳۹۵ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۶۱ تن کیلومتر افزایش یافته است . این میزان در مهر ماه امسال ۵۵ هزار تن بار خالص بوده است .

  رحمت نژاد در ادامه از رشد ۱۲.۳ درصدی تن کیلومتر ناخالص بار در ۶ ماهه اول امسال خبر داد و گفت : میزان حمل ناخالص بار طی این مدت به ۶۸۶ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۶۲۹ تن کیلومتر رسیده است .

  به گفته مدیرکل راه‌آهن لرستان میزان قطار کیلومتر باری در این اداره‌کل ، ۴۶۳ هزار و ۶۰۲ بوده که این عدد از رشد ۱۵.۴ درصدی حکایت می‌کند .

  رحمت نژاد با اشاره به اینکه ۶ ماهه ابتدای سال جاری تن کیلومتر مبدا - مقصد ۱۶ درصد رشد داشته و به ۴۴ میلیون ۲۷۱ هزار و ۶۷ رسیده است ، گفت : در این مدت بهره‌وری لکوموتیو کل نیز ۱۰۴ هزار و ۷۷۴ بوده که از رشد ۹.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه قبلی برخوردار بوده است . از ابتدای امسال تا کنون قطار کیلومتر مسافری ۲۶۶ هزار و ۹۵۳ بوده است که حاکی از رشد ۱۷ درصدی در این زمینه است .
  مطالب مرتبط

  ساخت خطوط اصلی در شبکه ریلی از دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی

  ساخت خطوط اصلی در شبکه ریلی از دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی

  آغاز عملیات اجرایی برقی سازی در محورهای تهران – مشهد ، گرمسار – اینچه برون و آغاز عملیات اجرایی احداث راه‌آهن سریع‌السیر در محور تهران – قم – اصفهان نیز از برنامه‌های در حال اجرای این معاونت است .

  |

  نگاه مثبت مجلس و دولت به توسعه شبکه ریلی کشور

  نگاه مثبت مجلس و دولت به توسعه شبکه ریلی کشور

  در حال حاضر عمر متوسط واگن های کشور بیش از ۳۰ سال است و با توجه به توان داخلی برای تولید واگن در کشور می‌توانیم نیازهای کشور را در این زمینه برطرف کرده و خود تعمیرات مورد نیاز را انجام دهیم .

  |

  نظرات کاربران