در حال بارگذاری ...
 • اعلام الزامات بهره برداری از پهپادهای غیر نظامی توسط سازمان هواپیمایی کشوری

  بهره برداران ضمن رعایت حریم مناطق ممنوعه نظامی و ساختمان اداری ، از پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز مناطق حادثه دیده و دچار بحران و پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز عملیات امداد و نجات شهری و جاده ای و پرواز بر فراز مناطق ساحلی اعلام شده بعنوان طرح های سالم سازی خودداری کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری الزامات و چگونگی ساماندهی بکارگیری پهپادهای غیر نظامی و شرکت های خدماتی بهره بردار پهپادها و همچنین فروشندگان و تامین کنندگان (ریز پرنده ها) را تشریح کرد .

  محمد سعید شرفی افزود : بهره برداران پهپادهای غیر نظامی باید نسبت به رعایت موارد مرتبط با حریم خصوصی افراد و رعایت حریم ایمنی فرودگاه ها در انجام پروازهای تفریحی و خدماتی از شعاع هفت کیلومتری از دیوار فرودگاه ها اهتمام لازم را داشته باشند .

  وی با اشاره به ضرورت رعایت حداکثری ارتفاع مجاز پروازی که ۱۰۰ پا معادل ۳۰ متر از سطح زمین است ، گفت : بهره برداران باید از پرواز در فراز مناطق پرجمعیت و دارای ترافیک خودرویی و پرواز در شرایط نامناسب جوی و دید کم خودداری کنند و نسبت به رعایت نکات ایمنی با توجه به عملکرد نوع پرنده مورد استفاده ، به ثبت پهپادها در سامانه سازمان هواپیمایی کشوری از آبان ماه سال جاری اقدام کنند .

  شرفی گذراندن دوره های آموزشی پرواز با پهپاد در یکی از مراکز دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری را الزامی دانست و گفت : بهره برداران ضمن رعایت حریم مناطق ممنوعه نظامی و ساختمان اداری ، از پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز مناطق حادثه دیده و دچار بحران و پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز عملیات امداد و نجات شهری و جاده ای و پرواز بر فراز مناطق ساحلی اعلام شده بعنوان طرح های سالم سازی خودداری کنند .

  مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد : فروشندگان پهپادها نیز باید با مراجعه به سازمان هواپیمایی کشوری جهت دریافت مجوز برای فروش پهپادها اقدام کنند و از فروش تجهیزات و پهپادهایی که از مبادی غیررسمی واردکشور شده است ، پرهیز کنند .
  مطالب مرتبط

  برگزاری مانور دو سالانه طرح اضطراری در فرودگاه سردار جنگل رشت

  برگزاری مانور دو سالانه طرح اضطراری در فرودگاه سردار جنگل رشت

  در این مانور علاوه بر اداره کل فرودگاه گیلان ، یگان های حفاظت هواپیمایی ، پلیس فرودگاه ، شرکت های هواپیمایی ایران ایر و آسمان ، شرکت خدمات زمینی نورریزان ، مرکز فوریت های پزشکی ، استانداری ، پزشکی قانونی و آتش نشانی شرکت داشتند و پس از برگزاری مانور ، جلسه ارزیابی اولیه ...

  |

  سازوکار سازمان هواپیمایی کشوری برای نرخ گذاری بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی

  سازوکار سازمان هواپیمایی کشوری برای نرخ گذاری بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی

  طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال حاضر برای پروازهای داخلی نرخ تعیین شده‌ای وجود دارد که از سوی تمام ایرلاین‌ها اجرایی شده است و از چند روز قبل نیز نرخ پروازهای خارجی بر اساس ارز نیمایی محاسبه شده و به فروش می‌رسد .

  |

  بکارگیری لفظ سودجویی برای شرکت های هواپیمایی نه منصفانه است و نه کارشناسی

  بکارگیری لفظ سودجویی برای شرکت های هواپیمایی نه منصفانه است و نه کارشناسی

  همگان اذعان دارند محدودیت های ضد انسانی و زیرپا گذاشتن پیمان بین المللی شیکاگو در خصوص حمل ونقل هوایی ایران ، کل حمل و نقل هوایی این کشور را نشانه رفته و زمینگیر شدن کامل این صنعت را دنبال کرده است .

  |

  تشریح جزئیات هزینه حمل‌ونقل زائران در ایام اربعین حسینی

  تشریح جزئیات هزینه حمل‌ونقل زائران در ایام اربعین حسینی

  نظارت روی قیمت‌ها به شکل جدی انجام می‌شود و بر همین اساس ما سه دستگاه نظارتی که شامل کمیته نظارت و ارزیابی ، سازمان تعزیرات حکومتی و همچنین سیستم قضایی سازمان بازرسی داریم که مامور به این کار هستند و به آنها تاکید شده تا به این موضوع ورود کنند .

  |

  نظرات کاربران