در حال بارگذاری ...
 • اعلام الزامات بهره برداری از پهپادهای غیر نظامی توسط سازمان هواپیمایی کشوری

  بهره برداران ضمن رعایت حریم مناطق ممنوعه نظامی و ساختمان اداری ، از پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز مناطق حادثه دیده و دچار بحران و پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز عملیات امداد و نجات شهری و جاده ای و پرواز بر فراز مناطق ساحلی اعلام شده بعنوان طرح های سالم سازی خودداری کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری الزامات و چگونگی ساماندهی بکارگیری پهپادهای غیر نظامی و شرکت های خدماتی بهره بردار پهپادها و همچنین فروشندگان و تامین کنندگان (ریز پرنده ها) را تشریح کرد .

  محمد سعید شرفی افزود : بهره برداران پهپادهای غیر نظامی باید نسبت به رعایت موارد مرتبط با حریم خصوصی افراد و رعایت حریم ایمنی فرودگاه ها در انجام پروازهای تفریحی و خدماتی از شعاع هفت کیلومتری از دیوار فرودگاه ها اهتمام لازم را داشته باشند .

  وی با اشاره به ضرورت رعایت حداکثری ارتفاع مجاز پروازی که ۱۰۰ پا معادل ۳۰ متر از سطح زمین است ، گفت : بهره برداران باید از پرواز در فراز مناطق پرجمعیت و دارای ترافیک خودرویی و پرواز در شرایط نامناسب جوی و دید کم خودداری کنند و نسبت به رعایت نکات ایمنی با توجه به عملکرد نوع پرنده مورد استفاده ، به ثبت پهپادها در سامانه سازمان هواپیمایی کشوری از آبان ماه سال جاری اقدام کنند .

  شرفی گذراندن دوره های آموزشی پرواز با پهپاد در یکی از مراکز دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری را الزامی دانست و گفت : بهره برداران ضمن رعایت حریم مناطق ممنوعه نظامی و ساختمان اداری ، از پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز مناطق حادثه دیده و دچار بحران و پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز عملیات امداد و نجات شهری و جاده ای و پرواز بر فراز مناطق ساحلی اعلام شده بعنوان طرح های سالم سازی خودداری کنند .

  مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد : فروشندگان پهپادها نیز باید با مراجعه به سازمان هواپیمایی کشوری جهت دریافت مجوز برای فروش پهپادها اقدام کنند و از فروش تجهیزات و پهپادهایی که از مبادی غیررسمی واردکشور شده است ، پرهیز کنند .
  مطالب مرتبط

  الزام شرکت های هواپیمایی به مدیریت نحوه فروش بلیت هواپیما

  الزام شرکت های هواپیمایی به مدیریت نحوه فروش بلیت هواپیما

  با هر گونه تخلف از طرف مراکز فروشی که از طریق مکاتبه شرکت های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری ، بازرسی بازرسان دفتر نظارت و یا گزارش مردمی که موجب بی نظمی و اخلال در نظام بازار و تضییع حقوق شهروندان شود برخورد خواهد شد .

  |

  جایگاه ویژه شرکت فرودگاه ها در صنعت حمل و نقل هوایی کشور

  جایگاه ویژه شرکت فرودگاه ها در صنعت حمل و نقل هوایی کشور

  با گذشت زمان و با هدف ایجاد امکان توسعه زیرساخت‎های مورد نیاز برای تامین ایمنی پروازها مسئولیت ارائه سرویس‎های هوانوردی علاوه بر فعالیت‎های فرودگاهی طی هشت سال به مرور به شرکت محول شد و در سه مرحله ، نام شرکت متناسب با وظائف محوله به شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ...

  |

  نظرات کاربران