در حال بارگذاری ...
 • اعلام الزامات بهره برداری از پهپادهای غیر نظامی توسط سازمان هواپیمایی کشوری

  بهره برداران ضمن رعایت حریم مناطق ممنوعه نظامی و ساختمان اداری ، از پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز مناطق حادثه دیده و دچار بحران و پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز عملیات امداد و نجات شهری و جاده ای و پرواز بر فراز مناطق ساحلی اعلام شده بعنوان طرح های سالم سازی خودداری کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری الزامات و چگونگی ساماندهی بکارگیری پهپادهای غیر نظامی و شرکت های خدماتی بهره بردار پهپادها و همچنین فروشندگان و تامین کنندگان (ریز پرنده ها) را تشریح کرد .

  محمد سعید شرفی افزود : بهره برداران پهپادهای غیر نظامی باید نسبت به رعایت موارد مرتبط با حریم خصوصی افراد و رعایت حریم ایمنی فرودگاه ها در انجام پروازهای تفریحی و خدماتی از شعاع هفت کیلومتری از دیوار فرودگاه ها اهتمام لازم را داشته باشند .

  وی با اشاره به ضرورت رعایت حداکثری ارتفاع مجاز پروازی که ۱۰۰ پا معادل ۳۰ متر از سطح زمین است ، گفت : بهره برداران باید از پرواز در فراز مناطق پرجمعیت و دارای ترافیک خودرویی و پرواز در شرایط نامناسب جوی و دید کم خودداری کنند و نسبت به رعایت نکات ایمنی با توجه به عملکرد نوع پرنده مورد استفاده ، به ثبت پهپادها در سامانه سازمان هواپیمایی کشوری از آبان ماه سال جاری اقدام کنند .

  شرفی گذراندن دوره های آموزشی پرواز با پهپاد در یکی از مراکز دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری را الزامی دانست و گفت : بهره برداران ضمن رعایت حریم مناطق ممنوعه نظامی و ساختمان اداری ، از پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز مناطق حادثه دیده و دچار بحران و پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز عملیات امداد و نجات شهری و جاده ای و پرواز بر فراز مناطق ساحلی اعلام شده بعنوان طرح های سالم سازی خودداری کنند .

  مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد : فروشندگان پهپادها نیز باید با مراجعه به سازمان هواپیمایی کشوری جهت دریافت مجوز برای فروش پهپادها اقدام کنند و از فروش تجهیزات و پهپادهایی که از مبادی غیررسمی واردکشور شده است ، پرهیز کنند .
  مطالب مرتبط

  تمایل شرکت‌های هواپیماساز روسی برای حضور در بازار ایران

  تمایل شرکت‌های هواپیماساز روسی برای حضور در بازار ایران

  ‌چنانچه شرکت‌های هواپیمای ایرانی مایل باشند از این هواپیما استفاده کنند و فروشنده هم مایل باشد ، این هواپیما را به ایران بفروشد ، سازمان هواپیمای کشوری ایران آمادگی این را دارد که اظهار‌ نظر نهایی خود را در مورد این هواپیما ارائه کند ؛ اما به هر حال این هواپیما استانداردهای ...

  |

  تقدیر از گروه متخصصان نصب رادار اپروچ در فرودگاه بندرعباس

  تقدیر از گروه متخصصان نصب رادار اپروچ در فرودگاه بندرعباس

  نصب رادار بندرعباس برای اولین بار در خاورمیانه بدون پشتیبانی شرکت سازنده با صرفه جویی اقتصادی حدود ۸۰۰ هزار یورو توسط متخصصان بومی انجام شد که نشان دهنده توانمندی بالای متخصصان الکترونیک هواپیمایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سطح منطقه است .

  |

  آغاز پروازهای خارجی هواپیمای ATR ایران ایر از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد باکو

  آغاز پروازهای خارجی هواپیمای ATR ایران ایر از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد باکو

  خوشبختانه همکاری و همراهی کامل تیم شهر فرودگاهی را تجربه کردیم و واتر سالوت زیبایی نیز انجام شد . سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران که اجازه پرواز اولیه را از فرودگاه مهرآباد را صادر کردند نیز همکاری کامل داشتند .

  |

  آغاز عملیات احداث ترمینال مسافری جدید فرودگاه چابهار در آینده نزدیک

  آغاز عملیات احداث ترمینال مسافری جدید فرودگاه چابهار در آینده نزدیک

  سواحل مکران از بندر جاسک تا مرز گواتر ساحل ۷۰۰ کیلومتری شامل می شود. ضمن اینکه سند توسعه سواحل مکران و سند توسعه محور شرق نیز به عنوان اسناد بالادستی توسعه منطقه چابهار اهمیت ویژه این بندر را یادآور می شود .

  |

  نظرات کاربران