در حال بارگذاری ...
 • اتصال بندر شیوء به شبکه یکپارچه اتوماسیون اداری بنادر کشور

  بندر شیوء از توابع شهرستان پارسیان در گلوگاه اقتصادی سه استان مرزی هرمزگان ، بوشهر و فارس و در فاصله ۲۱۰ کیلومتری بندرلنگه واقع شده که با فاصله ۱۱۰ مایل دریایی (هر مایل دریایی معادل ۱.۸ کیلومتر) ، نزدیکترین مرز خشکی ایران با بندر الرویس قطر محسوب می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از اتصال بندر شیوء در استان هرمزگان به شبکه یکپارچه اتوماسیون اداری بنادر کشور با هدف ارتقای سطح خدمات رسانی به فعالان اقتصادی و استقرار دولت الکترونیک خبر داد .

  قاسم عسکری نسب با بیان این مطلب که توسعه زیرساخت‌های بندری و حمل و نقل دریایی علاوه بر اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، تاثیر قابل توجهی در بهبود معیشت و زندگی مرزنشینان خواهد داشت ، گفت : با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در بندر شیوء و با توجه به نزدیکی آن به کشورهای حاشیه‌نشین خلیج‌فارس از جمله قطر، این بندر می‌تواند به عنوان به کانون فعال صادراتی و پایانه‌های موادمعدنی در غرب استان هرمزگان تبدیل شود .

  وی افزود : تجهیز ، توسعه و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این بندر ، زمینه ساز تحولی چشمگیر در بحث رونق صادرات غیرنفتی و تجارت دریایی با کشورهای منطقه خلیج فارس خواهد شد .

  عسکری نسب با اشاره به برنامه‌های دولت در زمینه ایجاد اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی در کشور ، افزود : در همین راستا، بندر شیوء از طریق سرور مرکزی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به شبکه یکپارچه اطلاعاتی بنادر کشور متصل شده است .

  مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اطلاع رسانی سریع ، برچیدن تشریفات وقت گیر اداری و تسریع در انجام فرآیند مکاتبات را از جمله نتایج اتصال بندر شیوء به شبکه یکپارچه اداری بنادر کشور بیان کرد و گفت : راه اندازی این سامانه و همچنین فعال شدن نماد مالی در این بندر ، منجر به ساده‌سازی فرایند‌های مختلف اداری و بهینه شدن زمان و هزینه های مشتریان شده و افزایش رضایت عمومی مردم منطقه را در پی خواهد داشت .

  این مقام مسئول به کارگیری فناوری اطلاعات در بخش های مختلف دستگاه‌های اجرایی در راستای افزایش بهره‌وری ، ارتقای سطح خدمات رسانی به فعالان اقتصادی و استقرار دولت الکترونیک را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد .

  شایان ذکر است ، بندر شیوء از توابع شهرستان پارسیان در گلوگاه اقتصادی سه استان مرزی هرمزگان ، بوشهر و فارس و در فاصله ۲۱۰ کیلومتری بندرلنگه واقع شده که با فاصله ۱۱۰ مایل دریایی (هر مایل دریایی معادل ۱.۸ کیلومتر) ، نزدیکترین مرز خشکی ایران با بندر الرویس قطر محسوب می‌شود .
  مطالب مرتبط

  برگزاری دوره آموزش قایقرانی برای ناخدایان شناورهای تفریحی در جزیره قشم

  برگزاری دوره آموزش قایقرانی برای ناخدایان شناورهای تفریحی در جزیره قشم

  با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروز سال ۹۸ و نیاز به برنامه ریزی و آمادگی برای ارائه خدمات ترابری ایمن مسافران و گردشگران نوروزی ، برگزاری دوره های آموزشی برای دست اندرکاران ناوگان شناورهای مسافری و گردشگری در تمامی نقاط تفریحی ، مسافری و گردشگری دریایی استان اجرا می شود .

  |

  تشریح عملکرد بنادر غرب استان هرمزگان در ۱۰ ماهه سال جاری

  تشریح عملکرد بنادر غرب استان هرمزگان در ۱۰ ماهه سال جاری

  افزایش پسکرانه های بندر و همچنین اتصال بندر لنگه به بندرخشک در کمترین فاصله باعث گسیل شدن سرمایه گذاران در حوزه های ارائه خدمات به کامیون های ترانزیتی و خدمات کانتینری شده است و همچنین بستری بسیار سودآوری برای سرمایه گذاران و فضای اشتغال برای کار جویان و رفع محرومیت در منطقه ...

  |

  راه اندازی مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی در بندر شهید رجایی

  راه اندازی مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی در بندر شهید رجایی

  در وهله اول ساکنین شهرک های مسکونی شهید رجایی و باهنر و همچنین کارکنان شاغل در مجتمع بندری می توانند از خدمات این مرکز بهره مند شوند . در مراحل بعدی نیز تلاش می شود تا زمینه لازم برای ارائه خدمات برای سایر اعضای جامعه بزرگ دریایی و بندری مرکز استان فراهم شود .

  |

  نظرات کاربران