در حال بارگذاری ...
 • حفاظت و حراست از حریم راه اولویت اصلی و خط قرمز راهداری

  برای خط کشی حدود هزار کیلومتر از محورهای اصلی ، فرعی ، محوری روستایی همچنین بحث ایمن‌سازی آشکارسازی و نصب علائم راهور بیش از ۲میلیارد تومان هزینه شده‌است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل گفت : برای انجام پروژه‌های مختلف راهداری این شهرستان ۲۱ میلیارد تومان هزینه شده است .

  علی دشتی با بیان اینکه با تلاش راهداران سختکوش ده‌ها پروژه مختلف در حوزه راهداری شهرستان اردبیل انجام شده یا در حال اجراست که برای این امر ۲۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی در ۵ماهه گذشته هزینه شده افزود : احداث ساختمان جدید راهدارخانه بودالالو در زمینی به مساحت ۴هزار متر مربع ، با زیربنای ۸۰۰متر مربع واعتبار ۸۰۰میلیارد ریال یکی از این پروژه های مهم است .

  وی از ترمیم پل الماس با سه دهنه ۸ متری با مواد نانو با اعتبار ۳۲۰میلیون تومان خبر داد و گفت : برای لکه‌گیری و روکش آسفالت راه‌های روستایی شهرستان اردبیل بیش از ۲هزارتن آسفالت با اعتبار ۴میلیارد تومان استفاده شده است .

  رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل روکش آسفالت و لکه گیری ۳۵ کیلومتر از محورهای اصلی شهرستان با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان را یادآور شد و تصریح کرد : برای خط کشی حدود هزار کیلومتر از محورهای اصلی ، فرعی ، محوری روستایی همچنین بحث ایمن‌سازی آشکارسازی و نصب علائم راهور بیش از ۲میلیارد تومان هزینه شده‌است .

  دشتی حفاظت و حراست از حریم راه را اولویت اصلی و خط قرمز راهداری دانست و بیان کرد : بنا به تاکیدات مکرر مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مبنی بر حفظ حریم راه ، راهداران خستگی ناپذیر توانستند در ۵ ماهه گذشته از ۷۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز با اخذ دستور قضایی جلوگیری کنند .

  وی احداث پل در ۶ روستا با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان ، نصب و مرمت ۴هزار و ۷۷۰بازتاب چشم گربه‌ای ، استوانه ایمنی ، حفاظ و گاردریل ، احداث یک پل عابر پیاده در محور اردبیل سرعین محدوده روستای قاسم قشلاقی با اعتبار ۲۷۰ میلیون تومان بمنظور ایمن‌سازی عبور و مرور عابرین ، ایجاد و تکمیل روشنایی محورهای اردبیل نمین - اردبیل سرعین - اردبیل خلخال و اردبیل مغان با اولویت نقاط پرحادثه و مه گیر با اعتبار ۲ونیم میلیارد تومان را از دیگر اقدامات راهداران پرتلاش شهرستان اردبیل در ۵ماهه گذشته عنوان کرد .

  وی ایمن سازی ، اصلاح و حذف نقاط حادثه خیز را از جمله برنامه‌های مهم راهداری دانست و گفت : ۶ نقطه پرتصادف در حوزه استحفاظی شهرستان اردبیل شامل رمپ فرودگاه اردبیل ، مسیر کشتارگاه صنعتی ، پیچ ثمرین ، سه راه سیاب و تقاطع انبار نفت از محل اعتبارات ملی در دست اصلاح و اقدام است و محور مابین آراللو و کرگان نیز توسط اداره کل راه و شهرسازی در حال اجراست .
  مطالب مرتبط

  ضرورت پیش‌بینی بودجه و اعتبار لازم برای ایمنی جاده‌ها

  ضرورت پیش‌بینی بودجه و اعتبار لازم برای ایمنی جاده‌ها

  متاسفانه تصادف‌های منجر به فوت در سال جاری نسبت به مدت مشابهش در سال گذشته افزایش پیدا کرده است که در اغلب آن‌ها خطاهای انسانی عامل اصلی است . که البته نواقص راه و جاده و خودرو را هم نمی‌توان از نظر دور داشت . در این باره در تلاشیم که با برنامه‌ریزی‌های موثر این سوانح را به ...

  |

  جزئیات پروژه‌های بزرگراهی در دست اقدام ، احداث و بهره‌برداری استان مازندران

  جزئیات پروژه‌های بزرگراهی در دست اقدام ، احداث و بهره‌برداری استان مازندران

  مازندران فاقد آزادراه است آن هم در حالی که بسیاری از استان‌هایی مثل اصفهان ، تبریز ، قزوین ، گیلان ۲۸ آزادراه دارند . در این شرایط در ایام تعطیلات بار ترافیکی سنگینی به استان مازندران تحمیل می‌شود .

  |

  بازرسی و نظارت بر شرکت‌های حمل و نقل جاده ای به صورت مستمر و نامحسوس

  بازرسی و نظارت بر شرکت‌های حمل و نقل جاده ای به صورت مستمر و نامحسوس

  دقت در درج مشخصات مبدأ و مقصد ، ارقام کرایه‌ها و سایر موارد از جمله وظائف شرکت‌ها بوده و قابل رصد کردن است . بر روی بارنامه به جز کرایه ، بیمه و درصد حق دولت مطلب دیگری درج نشود و طبق اسناد دقیق مشخص نوشته شود . عدم رعایت هر یک از موارد فوق موج جرائم ناشی از رسیدگی در کمیسون‌ها ...

  |

  نظرات کاربران