در حال بارگذاری ...
 • رکوردشکنی سرعت تخلیه کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در بندر امام خمینی (ره)

  مجتمع بندری امام خمینی (ره) تا پایان پنج ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۰ درصد از محمولات کالاهای اساسی کشور را تخلیه و بارگیری کرده است که گویای نقش مهم این بندر بزرگ تجاری در زنجیره امنیت غذایی کشور می‌باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در جریان تخلیه همزمان هشت فروند کشتی پاناماکس و پست پاناماکس حامل کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) ، رکورد عملیاتی بی سابقه‌ای در زمینه‌ی نرخ سرعت تخلیه این نوع کالا به ثبت رسید .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : بلافاصله پس از پهلوگیری این هشت فروند کشتی با ابعاد بزرگ طی اوائل شهریورماه سال جاری ، عملیات تخلیه مجموع نزدیک به ۵۰۰هزار تن محمولات کشتی های مذکور با تلاش عوامل بندری توسط ۱۹ دستگاه از تجهیزات آماده بکار و پیشرفته این مجتمع بزرگ بندری آغاز گردید .

  مدیری با اشاره به اینکه ارائه خدمات مطلوب بندری از قبیل اسکله ، تجهیزات ، منابع نرم افزاری و سخت افزاری موجب افزایش انگیزه و اشتیاق صاحبان کالا جهت اجاره کشتی‌های سایز بزرگ و در نتیجه کاهش هزینه حمل بار و  قیمت تمام شده‌ی کالا می شود ، بیان داشت : با هدف ارائه خدمات مطلوب حین عملیات تخلیه کشتی‌های حامل کالاهای اساسی و فله خشک و مدیریت شایسته عملیات بندری توسط کارشناسان ناظر بندری ، نرخ سرعت تخلیه کشتی‌های حامل دانه روغنی و کنجاله سویا ۸۴درصد و کشتی‌های حامل ذرت ۱۱۵ درصد رشد نسبت به رقم  مصوب شورای عالی ترابری کشور افزایش داشته است که این رویداد در طول عملیات تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) کم سابقه بوده است .

  وی همچنین کاهش سرویس تایم و افزایش نرخ سرعت تخلیه ، استفاده بهینه از زیر ساخت‌ها و امکانات بندری ، افزایش ایمنی و امنیت در ارائه خدمات لجستیکی ، عدم پرداخت جریمه دیرکرد و دریافت پاداش تسریع در فرآیند تخلیه و بارگیری کشتی‌ها و افزایش بهره‌وری بندر و رضایتمندی ذی نفعان بندری از اهم اهداف و سیاست‌های این مجتمع بزرگ بندری برشمرده و افزود : در این راستا این اداره کل با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی همه ی امکانات و تجهیزات موجود را جهت نیل به اهداف فوق به کار گرفته تا زمینه تحقق اهداف یادشده فراهم شود .

  یادآور می‌شود مجتمع بندری امام خمینی (ره) تا پایان پنج ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۰ درصد از محمولات کالاهای اساسی کشور را تخلیه و بارگیری کرده است که گویای نقش مهم این بندر بزرگ تجاری در زنجیره امنیت غذایی کشور می‌باشد .
  مطالب مرتبط

  برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره)

  برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره)

  طی مانور صورت گرفته ، نیروهای عملیاتی مرکز ایمنی و آتش نشانی به منظور ممارست نحوه مقابله با نشت مواد نفتی و درس آموزی از تجارب و اتفاقات احتمالی برای تانکرهای حامل مواد نفتی ، مانور مقابله با حوادث کالای خطرناک طی دو بخش به مرحله اجرا گذاشته شد .

  |

  پایان دوره بلاتکلیفی راهبری پایانه های کانتینری در بنادر کشور

  پایان دوره بلاتکلیفی راهبری پایانه های کانتینری در بنادر کشور

  هندی ها انگیزه قابل توجهی برای استفاده از بندر چابهار به عنوان حلقه واسط صادرات ، واردات و ترانزیت دارند و سازمان بنادر و دریانوردی به حضور سرمایه گذاران و اپراتورهای بین المللی به عنوان یک هدف مهم و راهبردی نگاه می کند و این درحالی است که در بنادر بزرگ دنیا نیز شاهد حضور ...

  |

  نظرات کاربران