در حال بارگذاری ...
 • رکوردشکنی سرعت تخلیه کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در بندر امام خمینی (ره)

  مجتمع بندری امام خمینی (ره) تا پایان پنج ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۰ درصد از محمولات کالاهای اساسی کشور را تخلیه و بارگیری کرده است که گویای نقش مهم این بندر بزرگ تجاری در زنجیره امنیت غذایی کشور می‌باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در جریان تخلیه همزمان هشت فروند کشتی پاناماکس و پست پاناماکس حامل کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) ، رکورد عملیاتی بی سابقه‌ای در زمینه‌ی نرخ سرعت تخلیه این نوع کالا به ثبت رسید .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : بلافاصله پس از پهلوگیری این هشت فروند کشتی با ابعاد بزرگ طی اوائل شهریورماه سال جاری ، عملیات تخلیه مجموع نزدیک به ۵۰۰هزار تن محمولات کشتی های مذکور با تلاش عوامل بندری توسط ۱۹ دستگاه از تجهیزات آماده بکار و پیشرفته این مجتمع بزرگ بندری آغاز گردید .

  مدیری با اشاره به اینکه ارائه خدمات مطلوب بندری از قبیل اسکله ، تجهیزات ، منابع نرم افزاری و سخت افزاری موجب افزایش انگیزه و اشتیاق صاحبان کالا جهت اجاره کشتی‌های سایز بزرگ و در نتیجه کاهش هزینه حمل بار و  قیمت تمام شده‌ی کالا می شود ، بیان داشت : با هدف ارائه خدمات مطلوب حین عملیات تخلیه کشتی‌های حامل کالاهای اساسی و فله خشک و مدیریت شایسته عملیات بندری توسط کارشناسان ناظر بندری ، نرخ سرعت تخلیه کشتی‌های حامل دانه روغنی و کنجاله سویا ۸۴درصد و کشتی‌های حامل ذرت ۱۱۵ درصد رشد نسبت به رقم  مصوب شورای عالی ترابری کشور افزایش داشته است که این رویداد در طول عملیات تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) کم سابقه بوده است .

  وی همچنین کاهش سرویس تایم و افزایش نرخ سرعت تخلیه ، استفاده بهینه از زیر ساخت‌ها و امکانات بندری ، افزایش ایمنی و امنیت در ارائه خدمات لجستیکی ، عدم پرداخت جریمه دیرکرد و دریافت پاداش تسریع در فرآیند تخلیه و بارگیری کشتی‌ها و افزایش بهره‌وری بندر و رضایتمندی ذی نفعان بندری از اهم اهداف و سیاست‌های این مجتمع بزرگ بندری برشمرده و افزود : در این راستا این اداره کل با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی همه ی امکانات و تجهیزات موجود را جهت نیل به اهداف فوق به کار گرفته تا زمینه تحقق اهداف یادشده فراهم شود .

  یادآور می‌شود مجتمع بندری امام خمینی (ره) تا پایان پنج ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۰ درصد از محمولات کالاهای اساسی کشور را تخلیه و بارگیری کرده است که گویای نقش مهم این بندر بزرگ تجاری در زنجیره امنیت غذایی کشور می‌باشد .
  مطالب مرتبط

  رشد ۶۰۰ درصدی در بخش ساخت و توسعه بنادر طی چهار دهه اخیر

  رشد ۶۰۰ درصدی در بخش ساخت و توسعه بنادر طی چهار دهه اخیر

  در بنادری مثل شهیدرجایی ، امام خمینی (ره) و امیرآباد نیز هر آنچه به جز تجهیزات استراتژیک در پسکرانه بنادر وجود دارد تماما برای بخش خصوصی است و این مسئله نشان می‌دهد که علی رغم مشکلاتی نظیر جنگ ، تحریم ، وقایع داخلی و فضای رقابتی با بنادر حوزه جنوب ، توانسته‌ایم چنین عملکردی را ...

  |

  برگزاری همایش مدیران مالی سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر

  برگزاری همایش مدیران مالی سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر

  استان بوشهر با قدمتی چند هزار ساله در حوزه دریا و دریانوردی و دارا بودن بیشترین مرز آبی با خلیج فارس از موقعیت ویژه ای برخوردار است که می طلبد نسبت به پویایی و توسعه بیش از پیش آن اهتمام ویژه انجام شود .

  |

  نظرات کاربران