در حال بارگذاری ...
 • لزوم استفاده از فناوری های روز دنیا در بهسازی و نگهداری آزادراه ها

  شرکتهای بهره بردار در قبال دریافت عوارض و دیگر درآمدهای مترتب بر تولی امر آزادراه های کشور ، باید به ارائه خدمات حداکثری به خصوص بهسازی راهها اقدام نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در بازدید از آزادراه قم – کاشان عنوان کرد : تسریع در بهسازی ، ایمن سازی حداکثری وکاهش هزینه ها در امر نگهداری راهها ، منوط به استفاده از فن آوری های روز است .

  در سفر معاون برنامه ریزی این سازمان وهیات همراه به استان قم ، ضمن بازدید از آزادراه قم – کاشان ، نحوه ارائه خدمات به رانندگان و همچنین نحوه نگهداری و تامین ایمنی آزادراه قم – کاشان مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت نظارت ادارات کل استانی برنوع و نحوه نگهداری و ارائه خدمات توسط بهره برداران آزادراهی کشور تاکید شد .

   در ادامه این بازدید در جلسه ای که در محل دفتر این آزادراه تشکیل شد معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور اظهار داشت : آزادراه قم – کاشان از محورهای ترانزیتی کشور می باشد و باید بهره بردار نسبت به ارائه خدمات جاده ای دردوبخش نگهداری و ایمن سازی به رانندگان و مسافران ساعی تر ازگذشته اقدام نماید .

  وی استفاده از فن آوری های روز در امر نگهداری راه ها رااز جمله فاکتورهای مهم در راستای تسریع در اجرا ، کاهش در هزینه و ارائه کیفیت مطلوب در خدمات جاده ای دانست و خاطر نشان کرد : شرکتهای بهره بردار در قبال دریافت عوارض و دیگر درآمدهای مترتب بر تولی امر آزادراه های کشور ، باید به ارائه خدمات حداکثری به خصوص بهسازی راهها اقدام نمایند . ادارات کل استانی به عنوان نمایندگان مردم باید در امر نظارت بر نحوه ارائه خدمات توسط شرکتهای بهره بردار از آزادراههای کشور حضوری جدی تر از گذشته داشته باشند .

  وی ادامه داد : با توجه به ایام پایانی تابستان و نزدیک شدن به دهه محرم که تردد انبوهی از زائران و مسافران جاده ای را متوجه محورهای مواصلاتی ، به خصوص آزادراههای قم – کاشان و قم - تهران می نماید ، ضرورت اجرای طرحهای زود بازده در قالب آرامسازی و نصب المانهای ایمنی جاده ای رادوچندان می کند .

  مقبلی از دیگر آیتم های مهم در امر ایمن سازی آزادراه قم – کاشان به تعمیر و تعویض گاردریل ها اشاره کرد و اظهار داشت : لزوم همکاری و وظیفه نظارتی ادارات کل استانی اقتضا میکند که این ادارات برنوع و نحوه اجرای طرح های نگهداری از راهها توسط شرکتهای بهره بردار نظارت کامل داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  اعلام علت نهایی تصادف اتوبوس و تانکر حامل سوخت محور کاشان - نطنز در آینده نزدیک

  اعلام علت نهایی تصادف اتوبوس و تانکر حامل سوخت محور کاشان - نطنز در آینده نزدیک

  در دقایق اولیه وقوع حادثه تمامی عوامل کارشناسی ، امدادی و اجرایی در سر صحنه حضور پیدا کرده و در این میان عوامل راهداری نیز با حضور به موقع نسبت به پاکسازی ، ایمن‌سازی محل حادثه تصادف و جابجایی خودروهای درگیر تصادف از سطح رویه راهها نسبت به عادی سازی و روان‌سازی جریان تردد ...

  |

  اعلام برنامه‌ها و تمهیدات سازمان راهداری برای ایام اربعین در هفته آینده

  اعلام برنامه‌ها و تمهیدات سازمان راهداری برای ایام اربعین در هفته آینده

  پیش بینی می کنیم که دو میلیون و ۵۰۰ هزار زائر در ایام اربعین به عراق سفر کنند که بخشی از این زائران با راه آهن و بخشی دیگر از دیگر هواپیما جابه جا خواهند شد اما مانند سال های گذشته بخش عمده ای تقریبا نزدیک به ۹۰ درصد از زائران از طریق اتوبوس و حمل و نقل جاده ای عازم عراق خواهند شد ...

  |

  احداث و بهره برداری از پل‌ عابر پیاده در جاده‌های برون‌شهری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

  احداث و بهره برداری از پل‌ عابر پیاده در جاده‌های برون‌شهری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

  بر اساس این قراردادها ، ساخت و نصب و نگهداری و بهره‌برداری از پل‌ عابر پیاده توسط اشخاص متقاضی انجام شده و هم زمان اجازه بهره‌برداری از فضای تبلیغاتی پیشانی پل ساخته شده برای کل دوره قرارداد نیز به سرمایه‌گذار مربوطه اعطاء می‌شود .

  |

  نظرات کاربران