در حال بارگذاری ...
 • ارتقا ایمنی راه آهن نیازمند سیاست ها و برنامه‌های منسجم

  ایمنی ماحصل رفتار ما است بخش های ستادی وظیفه مدیریت بر کلان عملیات ایمنی را به عهده دارند اما بخش‌های اجرایی به ریشه‌یابی عوامل حوادث و راهکارهای جلوگیری از آن بپردازند . تحولات از عیب‌یابی و تغییر رفتار شروع می‌شود و همه عناصر یک جامعه در آن نقش دارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه آهن با تاکید بر اینکه اقدامات اصلاحی نیازمند برنامه ریزی است ، گفت : نباید اشتباه را کتمان و کلی‌گویی کرد .

  سعید محمد زاده با بیان این مطلب در جلسه ستاد ارتقا ایمنی افزود : ارتقا ایمنی نیازمند سیاست ها و برنامه‌های منسجم در راه‌آهن است تا علاوه بر افزایش ایمنی ، نسبت به بررسی و پیشگیری از سوانح هم اقدام شود ؛ از این رو باید به فرایند مدیریتی مقابله با بحران توجه ویژه شود .

  وی در این رویداد که با رویکرد پیگیری مسائل مربوط به بحران در حوزه ریلی برگزار شد ، افزود : مدیران باید هر «شبه حادثه» یا حادثه و سطح ریسک در هرمنطقه و تبعات آن را بررسی کنند و خود را در مقابل این موضوع مسئول بدانند تا مشخص شود که دلایل آن چه بوده و برای جلوگیری از آن راهکار و نقطه نظر ارائه کنند .

  وی ادامه داد : ایمنی ماحصل رفتار ما است بخش های ستادی وظیفه مدیریت بر کلان عملیات ایمنی را به عهده دارند اما بخش‌های اجرایی به ریشه‌یابی عوامل حوادث و راهکارهای جلوگیری از آن بپردازند . تحولات از عیب‌یابی و تغییر رفتار شروع می‌شود و همه عناصر یک جامعه در آن نقش دارند .

  وی با تاکید بر اهمیت جایزه تعالی در این جلسه که با حضور مدیرعامل راه‌آهن ، قائم مقام ، معاونین و اعضای گروه مدیریت بحران برگزار شد گفت : انتظار داریم تا مدیران از این فرصت برای افزایش بهره وری در ایمنی ، پژوهش و توسعه فن‌آوری ها استفاده کنند .

  مدیر عامل راه‌آهن خواستار برگزاری این جلسات در فاصله یک هفته در میان شد و گفت : همه باید نگاهی متعصبانه به راه آهن داشته باشند و نگاه آنها این باشد که راه‌آهن خانه من است .

  حسین عاشوری قائم مقام راه آهن نیز در این جلسه خواستار بررسی بیشتر برخورد قطار با وسایل نقلیه جاده‌ای و «برخورد با عابر» شد و اضافه کرد : اقدامات اصلاحی بایستی در راستای پیشگیری از حوادث انجام شود و مدیران در مورد راهکارها و طرح‌های خود در این باره توضیح تحلیلی بدهند . غیر همسطح کردن به معنای کاهش حوادث نیست و استانداردسازی و فرهنگ سازی در این زمینه بسیار موثر است .

  خسرو رشیدی ، مدیرکل ایمنی و نظارت بر شبکه و دبیر جلسه کارگروه مدیریت بحران و ارتقا ایمنی نیز ، با ارائه گزارش‌هایی در زمینه مدیریت ، پیشگیری ، آمادگی ، مقابله و بازسازی بحران به بررسی موضوعات مرتبط با بحران در حوزه ریلی پرداخت .

  همچنین در این جلسه مصوباتی در مورد سیاست‌ها و برنامه های ارتقا ایمنی راه آهن به منظور ارائه چارچوب به مناطق و ادارات مختلف راه‌آهن تصویب و شرح وظایف آیین نامه کارگروه بحران در حوزه حمل و نقل ریلی ارائه شد .

  گفتنی جلسات کارگروه مدیریت بحران و ارتقای ایمنی به شکل ماهیانه برگزار می‌شود .
  مطالب مرتبط

  بارگیری ۴.۵ میلیون تن سنگ آهن و کنستانتره از ایستگاه راه آهن چادرملو در سال جاری

  بارگیری ۴.۵ میلیون تن سنگ آهن و کنستانتره از ایستگاه راه آهن چادرملو در سال جاری

  بارگیری سنگ آهن در ایستگاه چادرملو به مقاصد بندر عباس ، زرین شهر حسن آباد و بارگیری پودر کنستانتره به مقاصد حسن آباد ، ارژنگ ، میاندشت ، سنگان ، فولاد خوزستان به وسیله ۵۴ هزار و ۹۶۷ واگن صورت گرفته است .

  |

  پیشرفت ۸۵ تا ۹۰ درصدی بخش زیربنایی در پروژه راه‌آهن میانه - بستان آباد

  پیشرفت ۸۵ تا ۹۰ درصدی بخش زیربنایی در پروژه راه‌آهن میانه - بستان آباد

  با استفاده از منابع داخلی استان که از سوی معاونت فنی و زیر بنایی و از محل قراردادهای موجود به اداره کل واگذار شده است ، تصمیم گرفته شد ، حداقل ریل‌های یک بلاک را تعویض و ریل سنگین (A۶۰) را جایگزین آن کنیم .

  |

  واجب فراموش شده ، حسین (ع) کشته معروفات است

  واجب فراموش شده ، حسین (ع) کشته معروفات است

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مشاور مدیرعامل و فرمانده بسیج راه آهن با توجه به شرابط جامعه طی سخنانی اشاره به اهمیت ایجاد انگیزه و امیدآفرینی در عموم کرد و گفت ، اگر حسینی فکر کنیم و حسینی عمل ...

  |

  برگزاری دومین دوره آموزش تخصصی ترانزیت و حمل و نقل چندوجهی

  برگزاری دومین دوره آموزش تخصصی ترانزیت و حمل و نقل چندوجهی

  ایران با توجه به موقعیت استراتژیک و ژئوپولوتیک خود از زمانهای دور ، معبر امنی برای تجارت به شمار رفته است . با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، پیدایش کشورها و ظهور بازارهای جدیدی که عمدتاً محصور در خشکی هستند ، بر اهمیت این مسیر افزوده شده است .

  |

  نظرات کاربران