در حال بارگذاری ...
 • تشریح دستاورد‌های ۴۰ ساله شرکت راه‌آهن پس از پیروزی انقلاب

  احداث خط دوم بافق – زرین‌شهر و خط دوم اهواز – اندیمشک و بهره‌برداری از آن‌ها تا پایان سال ۹۷ از جمله برنامه‌های در دست اجرای این شرکت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن دستاورد‌های ۴۰ ساله ریلی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه‌های احداث ، بهسازی ، گذرگاه ، تقاطع ‌ها ، علائم و ارتباطات را تشریح کرد .

  مازیار یزدانی با اشاره به اینکه شرکت راه‌آهن دستاوردهای مطلوبی در دوران پس از انقلاب اسلامی داشته است ، گفت : از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در ۴۰ سال گذشته، در حوزه زیرساخت ، احداث خطوط اصلی در شبکه ریلی به میزان ۶۴۹۶ کیلومتر است که این خطوط شامل خطوط جدید ، خطوط دوم و سوم و خطوط حومه‌ای و برقی می‌شود .

  وی با اشاره به اینکه بازسازی و نوسازی خطوط فرسوده شبکه ریلی به میزان ۴۰۷۰ کیلومتر و بهسازی روسازی شبکه ریلی به میزان ۶۳۳۸ کیلومتر از دیگر اقدامات مهم در این دوره است ، افزود : تجهیز ۲۲۱ ایستگاه‌ به سیستم کنترل اتوماتیک قطار ، تراک بندی ۲۶۲۷ کیلومتر از خطوط شبکه ریلی و تجهیز و نوسازی علائم الکتریکی ۴۰ ایستگاه ، از دیگر اقدامات انجام‌شده در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است .

  معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن با بیان اینکه در دوران ۴۰ ساله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، شرکت راه‌آهن توانسته است ۲۰۰ گذرگاه‌ را احداث و تقاطع‌های هم‌سطح را به غیر هم‌سطح تبدیل کند ، در مورد پروژه‌های در حال اجرای این شرکت گفت : احداث خط دوم بافق – زرین‌شهر و خط دوم اهواز – اندیمشک و بهره‌برداری از آن‌ها تا پایان سال ۹۷ از جمله برنامه‌های در دست اجرای این شرکت است .

  یزدانی با یادآوری اینکه تراک بندی خطوط شبکه ریلی در محور بافق – بندرعباس تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد ، اضافه کرد : خط دوم تهران - قزوین ، خط سوم و چهارم تهران – گرمسار و خط دوم قزوین – زنجان ، در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد .

  همچنین به گفته معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن عملیات اجرایی برقی‌سازی در محورهای تهران – مشهد و گرمسار - اینچه‌برون و احداث راه‌آهن سریع‌السیر در محور تهران – قم – اصفهان آغاز شده است .
  مطالب مرتبط

  تشریح برنامه‌های بسیج راه‌آهن به مناسبت هفته دفاع مقدس

  تشریح برنامه‌های بسیج راه‌آهن به مناسبت هفته دفاع مقدس

  بازسازی خط آهن اهواز – خرمشهر در سال ۱۳۶۱ به طول ۱۲۰ کیلومتر طی ۱۰۰ روز پس از آزادسازی خرمشهر به‌صورت جهادی ، جابه‌جایی نفرات و حمل‌ونقل تجهیزات نظامی پس از بازسازی خط راه‌آهن برای ساخت شهر خرمشهر از اقدامات جهادی راه‌آهن بوده است .

  |

  نظرات کاربران