در حال بارگذاری ...
 • تشریح دستاورد‌های ۴۰ ساله شرکت راه‌آهن پس از پیروزی انقلاب

  احداث خط دوم بافق – زرین‌شهر و خط دوم اهواز – اندیمشک و بهره‌برداری از آن‌ها تا پایان سال ۹۷ از جمله برنامه‌های در دست اجرای این شرکت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن دستاورد‌های ۴۰ ساله ریلی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه‌های احداث ، بهسازی ، گذرگاه ، تقاطع ‌ها ، علائم و ارتباطات را تشریح کرد .

  مازیار یزدانی با اشاره به اینکه شرکت راه‌آهن دستاوردهای مطلوبی در دوران پس از انقلاب اسلامی داشته است ، گفت : از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در ۴۰ سال گذشته، در حوزه زیرساخت ، احداث خطوط اصلی در شبکه ریلی به میزان ۶۴۹۶ کیلومتر است که این خطوط شامل خطوط جدید ، خطوط دوم و سوم و خطوط حومه‌ای و برقی می‌شود .

  وی با اشاره به اینکه بازسازی و نوسازی خطوط فرسوده شبکه ریلی به میزان ۴۰۷۰ کیلومتر و بهسازی روسازی شبکه ریلی به میزان ۶۳۳۸ کیلومتر از دیگر اقدامات مهم در این دوره است ، افزود : تجهیز ۲۲۱ ایستگاه‌ به سیستم کنترل اتوماتیک قطار ، تراک بندی ۲۶۲۷ کیلومتر از خطوط شبکه ریلی و تجهیز و نوسازی علائم الکتریکی ۴۰ ایستگاه ، از دیگر اقدامات انجام‌شده در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است .

  معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن با بیان اینکه در دوران ۴۰ ساله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، شرکت راه‌آهن توانسته است ۲۰۰ گذرگاه‌ را احداث و تقاطع‌های هم‌سطح را به غیر هم‌سطح تبدیل کند ، در مورد پروژه‌های در حال اجرای این شرکت گفت : احداث خط دوم بافق – زرین‌شهر و خط دوم اهواز – اندیمشک و بهره‌برداری از آن‌ها تا پایان سال ۹۷ از جمله برنامه‌های در دست اجرای این شرکت است .

  یزدانی با یادآوری اینکه تراک بندی خطوط شبکه ریلی در محور بافق – بندرعباس تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد ، اضافه کرد : خط دوم تهران - قزوین ، خط سوم و چهارم تهران – گرمسار و خط دوم قزوین – زنجان ، در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد .

  همچنین به گفته معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن عملیات اجرایی برقی‌سازی در محورهای تهران – مشهد و گرمسار - اینچه‌برون و احداث راه‌آهن سریع‌السیر در محور تهران – قم – اصفهان آغاز شده است .
  مطالب مرتبط

  ساخت خطوط اصلی در شبکه ریلی از دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی

  ساخت خطوط اصلی در شبکه ریلی از دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی

  آغاز عملیات اجرایی برقی سازی در محورهای تهران – مشهد ، گرمسار – اینچه برون و آغاز عملیات اجرایی احداث راه‌آهن سریع‌السیر در محور تهران – قم – اصفهان نیز از برنامه‌های در حال اجرای این معاونت است .

  |

  نظرات کاربران