در حال بارگذاری ...
 • فعال سازی مجدد ناوگان ریلی در بندر خرمشهر نیازمند همکاری عوامل تأثیر گذار

  بندر خرمشهر از گذشته مجهز به زیر ساخت های ریلی بوده و پایانه جدید ریلی این بندر در سال ۹۳ با اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد ، مجهز به ۲۲ کیلومتر خط آهن، ۷ هکتار محوطه بارانداز ، سیستم باسکول دینامیکی با قابلیت حمل انواع کانتینر ، مصالح ساختمانی و مواد جامد و متصل به شبکه سراسری راه آهن کشور به بهره برداری رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : فعال سازی ناوگان ریلی بندر خرمشهر با حضور ذینفعان و فعالان این حوزه مورد بررسی قرار می گیرد .

  محمد محسنی درباره فعال سازی ناوگان ریلی در بندر خرمشهر ، افزود : با حضور ادارات کل گمرک ، راه آهن خرمشهر ، شرکت های بهره بردار ، تجار و صاحبان کالا ، ایجاد شرایط لازم برای فعال سازی مجدد ناوگان ریلی بندر خرمشهر ، بررسی می شود . فعال سازی مجدد حمل ریلی در بندر خرمشهر پس از چندین سال رکود و عدم فعالیت ، نیازمند همکاری نزدیک همه عوامل تأثیر گذار در این امر است .

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد : در این جلسه ضمن بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل ریلی در بندر خرمشهر ، گزارشی جامع از وضعیت حمل ریلی بندر ، آمار عملکرد حمل ریلی ، موانع و مشکلات فعالیت ، آمار عمده کالاهای ریل پسند ، پیش بینی کارشناسی میزان بار محتملی که با ریل قابلیت حمل دارند و دیگر عوامل تأثیر گذار در افزایش سهم ریلی ارائه و بررسی می شود .

  محسنی کاهش مصرف سوخت ، کاهش سوانح رانندگی و تلفات جاده ای ، کاهش تولید آلاینده های زیست محیطی و افزایش بهره وری در حمل و نقل انبوه را از جمله مزایای حمل و نقل ریلی عنوان کرد و افزود : این مزیت ها کل جامعه را منتفع می کند و عاملی برای توسعه اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی محسوب می شود .

  وی با بیان اینکه بندر خرمشهر از جمله بنادری است که از سیستم حمل و نقل چند وجهی برخوردار است ، اظهار داشت : بندر خرمشهر از گذشته مجهز به زیر ساخت های ریلی بوده و پایانه جدید ریلی این بندر در سال ۹۳ با اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد ، مجهز به  ۲/۲ کیلومتر خط آهن، ۷ هکتار محوطه بارانداز ، سیستم باسکول دینامیکی با قابلیت حمل انواع کانتینر ، مصالح ساختمانی و مواد جامد و متصل به شبکه سراسری راه آهن کشور به بهره برداری رسیده است .

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه امروزه سهم ریل از تخلیه بار در بنادر کشور افزایش یافته است ، افزود : امیدواریم فعال سازی مجدد ناوگان ریلی بندر خرمشهر ، ایجاد اشتغال و تأثیر مثبت بر زندگی ساکنان منطقه را به همراه داشته باشد . برگزاری و تداوم نشست های مشترک بین دو مجموعه بنادر و راه آهن به منظور شناخت و انجام تغییرات مورد انتظار برای فعال سازی و متناسب شدن عملکرد شبکه حمل و نقل ریلی درون بندر یک ضرورت محسوب می شود .
  مطالب مرتبط

  رشد ۶۰۰ درصدی در بخش ساخت و توسعه بنادر طی چهار دهه اخیر

  رشد ۶۰۰ درصدی در بخش ساخت و توسعه بنادر طی چهار دهه اخیر

  در بنادری مثل شهیدرجایی ، امام خمینی (ره) و امیرآباد نیز هر آنچه به جز تجهیزات استراتژیک در پسکرانه بنادر وجود دارد تماما برای بخش خصوصی است و این مسئله نشان می‌دهد که علی رغم مشکلاتی نظیر جنگ ، تحریم ، وقایع داخلی و فضای رقابتی با بنادر حوزه جنوب ، توانسته‌ایم چنین عملکردی را ...

  |

  برگزاری همایش مدیران مالی سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر

  برگزاری همایش مدیران مالی سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر

  استان بوشهر با قدمتی چند هزار ساله در حوزه دریا و دریانوردی و دارا بودن بیشترین مرز آبی با خلیج فارس از موقعیت ویژه ای برخوردار است که می طلبد نسبت به پویایی و توسعه بیش از پیش آن اهتمام ویژه انجام شود .

  |

  نظرات کاربران