در حال بارگذاری ...
 • کاهش ترافیک ورودی به شهر مشهد با افتتاح آزادراه حرم تا حرم

  هم‌اکنون مطالعات فاز اول این پروژه در خصوص طراحی مسیر و مطالعات اقتصادی ، اجتماعی و ... ۱۰۰ درصد انجام شده و مطالعات فاز دوم نیز در حدود ۷۰ درصد تکمیل شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از آزادراه حرم تا حرم گفت : ‌با بهره‌برداری از سه راهی تربت‌حیدریه - مشهد و اتصال آنتنی مسیر تربت حیدریه به این آزادراه ، با توجه به کوتاه شدن ۲۰ کیلومتری مسیر از سه‌راهی تربت حیدریه تا مشهد مقدس ، حجم قابل توجهی از ترافیک ورودی به شهر مشهد از طریق این مسیر جابجا شود .

  خیراله خادمی صبح امروز در سفر به استان خراسان رضوی از پروژه‌های راه و آزادراه این استان بازدید کرد و در این خصوص گفت : استان خراسان رضوی با وجود شهر مقدس مشهد و ورود سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر مسافر و زائر ، در شبکه حمل و نقل کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است و به همین منظور تکمیل و توسعه راه‌های این استان از اولویت‌های شرکت است .

  خادمی با اشاره به اهمیت آزادراه مشهد - چناران - قوچان در افزایش راه‌های ارتباطی به مشهد مقدس از سمت شمال بیان کرد : این آزادراه نقش مهمی در تفکیک ترافیک برون شهری و حومه‌ی شهر مشهد دارد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی تاریخ شروع عملیات اجرایی این آزادراه را سال ۱۳۹۶ اعلام کرد و گفت :‌ هم‌اکنون مطالعات فاز اول این پروژه در خصوص طراحی مسیر و مطالعات اقتصادی ، اجتماعی و ... ۱۰۰ درصد انجام شده و مطالعات فاز دوم نیز در حدود ۷۰ درصد تکمیل شده است .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در توضیح عملیات اجرایی قطعه اول این آزادراه حدفاصل مشهد تا چناران اظهار داشت : این قطعه به طول ۵۰ کیلومتر در منطقه‌ای با کاربری‌های فراوان صنعتی و دسترسی‌های متعدد روستایی قرار گرفته است که احداث این آزادراه کمک شایانی در روان‌سازی و کاهش ترافیک در این محدوده دارد .

  وی اعتبار مورد نیاز برای این بخش را حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام و تاکید کرد : بخشی از ارزیابی‌ها انجام شده و عملیات اجرایی در حال انجام است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از قول مساعد همکاری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در حوزه تامین اعتبار تملک اراضی محدوده شهرک گلبهار خبر داد .

  خادمی در این سفر همچنین از آزادراه حرم تا حرم محدوده سبزوار - نیشابور - مشهد بازدید کرد و گفت :‌ عملیات اجرایی این بخش از آزادراه حرم تا حرم نیز در مرحله تجهیز کارگاه و خاکبرداری قرار دارد .

   

   

  وی ادامه داد : آزادراه سبزوار - نیشابور - مشهد در سه قطعه اجرائی سبزوار - نیشابور به طول حدود ۹۴ کیلومتر ، نیشابور - سه‌راهی تربت‌حیدریه به طول حدود ۹۰ کیلومتر و سه‌راهی تربت حیدریه - مشهد به طول حدود ۳۶ کیلومتر طراحی شده که در حال حاضر قطعه سه‌راهی تربت حیدریه - مشهد در اولویت اجرا است .

  خادمی بهره‌برداری از این آزادراه را موجب جا‌به جایی ترافیک ورودی به شهر مشهد مقدس دانست و افزود :‌ با بهره‌برداری از سه راهی تربت حیدریه - مشهد و اتصال آنتنی مسیر تربت حیدریه به آن پیش‌بینی می‌شود با توجه به کوتاه شدن ۲۰ کیلومتری فاصله از سه‌راهی تربت حیدریه تا شهر مشهد ، حجم قابل توجهی از ترافیک ورودی به شهر مشهد از طریق این مسیر جابجا شود .

  تکمیل بخش دیگری از کریدور بزرگراهی شرق به غرب

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در بازدید از راه اصلی مشهد - سرخس این محور را در ترانزیت کالا و مسافر در شمال شرق کشور بسیار مهم دانست و گفت :‌ راه اصلی مشهد- سرخس در قالب ۶ قطعه و به طول ۱۷۲ کیلومتر طراحی شده در محدوده مشهد تا مرز داوند به طول ۱۳۱ کیلومتر زیر عبور ترافیک قرار گرفته و هم‌اکنون عملیات اجرایی ۴۱ کیلومتر دیگر آن از مرز داوند تا گنبدلی در دست انجام است .

  وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۸۰ درصد اعلام کرد و توضیح داد :‌ این محور یکی از سه مرز زمینی ایران با کشور ترکمنستان در محدوده سرخس محسوب می‌شود که از نظر ترانزیت مواد نفتی و پتروشیمی برای کشور بسیار مهم است . به منظور تکمیل این محور ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و به دلیل وجود پالایشگاه گاز خانگیران در این منطقه که یکی از پالایشگاه‌های مهم کشور است وزارت نفت و اداره کل توسعه مناطق نفت‌خیز قول همکاری در خصوص تامین اعتبار پروژه را داده است . ۸۰ میلیارد تومان این پروژه از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۳۰ میلیارد نیز طی سه سال از سوی وزارت نفت تامین خواهد شد .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از برگزاری مناقصه پل چکودر واقع در محدوده روستای چکودر به طول ۸۰ متر خبر داد و گفت : مراحل پایانی مطالعات این پل در حال انجام است و تا پایان سال نسبت به برگزاری مناقصه و شروع عملیات اجرایی اقدام خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس از محور ساری - تاکام

  بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس از محور ساری - تاکام

  این محور یکی از نقاط شریانی منطقه است که ترافیک در آن به ویژه تعطیلات و آخر هفته‌ها گاهی به ۱۰ کیلومتر می‌رسد و می‌توان حجم ترافیک جاده ساری به کیاسر در ایام بهار و تابستان و به ویژه در ایام نوروز را با جاده‌های ارتباطی پایتخت به شمال کشور مقایسه کرد .

  |

  تاکید بر در نظر گرفتن ملاحظات کامل برای اجرای طرح اخذ عوارض الکترونیکی یکپارچه آزادراهی

  تاکید بر در نظر گرفتن ملاحظات کامل برای اجرای طرح اخذ عوارض الکترونیکی یکپارچه آزادراهی

  تشکیل صف‌های طولانی پشت دروازه‌های اخذ عوارض الکترونیکی آزادراه باعث طولانی شدن زمان سفر ، تشدید آلودگی‌هوا ، افزایش مصرف سوخت و تخریب رویه آسفالت محدوده دروازه‌ها می‌شود ؛ لذا اجرای چنین طرحی موجب بهبود وضعیت فعلی و افزایش استقبال عمومی نسبت به استفاده آزادراه‌ها ...

  |

  توسعه و تجهیز ۵۰ باب پاسگاه پلیس راه در دستور کار سازمان راهداری

  توسعه و تجهیز ۵۰ باب پاسگاه پلیس راه در دستور کار سازمان راهداری

  بر اساس ماده ۴ آئین‌نامه اجرایی قانون مقررات تردد وسیله‌نقلیه خارجی مصوب سال ۱۳۷۳ و به منظور ایمن‌سازی و افزایش ضریب ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای ، طرح توسعه و تجهیز پاسگاه‌های پلیس راه به سازمان راهداری واگذار شده است .

  |

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها

  اجرای این پروژه شامل نصب ۱۵۰۰ کیلومتر حفاظ ایمنی و نیوجرسی در طول راه ها با اختصاص مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار ، در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفته است .

  |

  نظرات کاربران