در حال بارگذاری ...
 • آشکارسازی و شناسایی ۷۰ نقطه پرتصادف در جاده های استان همدان

  ۶۶۱ عدد ایمن سازی کم هزینه سرگاردریل ها ، ۴۰ مورد اصلاح پیچ خطرناک ، ۴۸ مورد اصلاح تقاطع ، ۹۸ مورد اصلاح و احداث دوربرگردان و پارکینگ و سرعتکاه و یکصد دستگاه احداث ، تعمیر و نگهداری و تعریض پل ها در زمینه ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان در دستور کار قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از آشکارسازی و شناسایی ۷۰ نقطه پرتصادف در استان خبر داد .

  حمید پرورشی خرم با بیان اینکه ۱۰۶ نقطه در استان به عنوان محل هایی که تصادف در آن ها اتفاق می افتد شناسایی شده است ، یادآور شد : کارگروهی در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد و نقاط پرتصادف شناخته شدند که بر این اساس ۷۰ نقطه در همدان پر تصادف است . تاکنون ۱۷ مورد از این نقاط شناسایی شده رفع و ۵ مورد نیز در دست اقدام است .

  پرورشی خرم ادامه داد : همچنین علاوه بر نقاط یاد شده از طریق انعقاد قرارداد با پیمانکار ، اصلاح طرح هندسی برای ۹ نقطه نیز در حال انجام است .

  معاون راهداری اداره کل راهداری استان همدان با تأکید بر اینکه در سایر نقاطی که احتمال تصادف در آنها متصور بوده اقداماتی انجام شده است ، تصریح کرد : ۶۶۱ عدد ایمن سازی کم هزینه سرگاردریل ها ، ۴۰ مورد اصلاح پیچ خطرناک ، ۴۸ مورد اصلاح تقاطع ، ۹۸ مورد اصلاح و احداث دوربرگردان و پارکینگ و سرعتکاه و یکصد دستگاه احداث ، تعمیر و نگهداری و تعریض پل ها در زمینه ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان در دستور کار قرار گرفته است .

  این مسئول ابراز داشت : همچنین ۱۷۸ هزارو ۴۲۶ مترمکعب اصلاح شیب شیروانی در ۲۳۳ کیلومتر و ۱۴۰ هزارو ۸۴۹ مترمکعب ترانشه برداری در ۱۱۰ کیلومتر از راه های ارتباطی استان انجام شده است .
  مطالب مرتبط

  اعلام برنامه‌ها و تمهیدات سازمان راهداری برای ایام اربعین در هفته آینده

  اعلام برنامه‌ها و تمهیدات سازمان راهداری برای ایام اربعین در هفته آینده

  پیش بینی می کنیم که دو میلیون و ۵۰۰ هزار زائر در ایام اربعین به عراق سفر کنند که بخشی از این زائران با راه آهن و بخشی دیگر از دیگر هواپیما جابه جا خواهند شد اما مانند سال های گذشته بخش عمده ای تقریبا نزدیک به ۹۰ درصد از زائران از طریق اتوبوس و حمل و نقل جاده ای عازم عراق خواهند شد ...

  |

  ضرورت پیش‌بینی بودجه و اعتبار لازم برای ایمنی جاده‌ها

  ضرورت پیش‌بینی بودجه و اعتبار لازم برای ایمنی جاده‌ها

  متاسفانه تصادف‌های منجر به فوت در سال جاری نسبت به مدت مشابهش در سال گذشته افزایش پیدا کرده است که در اغلب آن‌ها خطاهای انسانی عامل اصلی است . که البته نواقص راه و جاده و خودرو را هم نمی‌توان از نظر دور داشت . در این باره در تلاشیم که با برنامه‌ریزی‌های موثر این سوانح را به ...

  |

  واژگونی خودروها بیشترین علت تصادفات در جاده های استان همدان

  واژگونی خودروها بیشترین علت تصادفات در جاده های استان همدان

  لکه‌گیری ۱۲۹ هزار و ۵۲۴ مترمربع از راه‌های آسفالته تا پنج سانتی‌متر ، ۳ هزار و ۸۸۴ کیلومتر پاک‌سازی سطح راه از نخاله و زباله و ۸۴ هزار و ۹۸۶ مترمکعب اصلاح شیب شیروانی از دیگر اقدامات این اداره است .

  |

  جاده‌های امن و مناسب از مهمترین زیرساخت‌های توسعه در یک منطقه

  جاده‌های امن و مناسب از مهمترین زیرساخت‌های توسعه در یک منطقه

  وجود راه‌ها و جاده‌های امن و مناسب یکی از مهمترین زیرساخت‌های توسعه در یک منطقه به شمار می‌آید و این امر در مناطق روستایی بسیار ضرورت دارد زیرا که راه‌های روستایی حلقه اتصال روستاییان با شهرها است .

  |

  نظرات کاربران