در حال بارگذاری ...
 • اتصال راه‌آهن میانه - تبریز به ایستگاه ائل گلی تبریز تا پایان امسال

  انتظار مردم آذربایجان با اجرایی شدن این پروژه به زودی جامه عمل می‌پوشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون مسافری شرکت را‌ه‌آهن گفت : راه‌آهن بستان آباد – تبریز از طریق متروی تبریز به ایستگاه فعلی راه‌آهن تبریز وصل می‌شود .

  میرحسن موسوی دیزجی با بیان این خبر در جلسه شورای اداری اداره کل راه‌آهن آذربایجان گفت : با موافقت مقام محترم وزارت و با پیگیری استاندار آذربایجان شرقی مقرر شد در صورت تامین اعتبار تا پایان سال‌جاری ، راه آهن بستان آباد به ایستگاه ائل گولی و ایستگاه فعلی راه آهن تبریز وصل شود و سپس ایستگاه ائل گولی و ایستگاه فعلی راه آهن تبریز به مترو تبریز متصل شود .

  وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک استاندار آذربایجان شرقی ، شهردار تبریز و تیم کارشناسی همراه و مدیران راه‌آهن با وزیر راه و شهرسازی از اتصال راه‌آهن میانه - تبریز به ایستگاه ائل گلی تبریز تا آخر سال خبر داد .

  معاون مسافری راه‌آهن از موافقت شهردار کلان شهر تبریز درباره اتصال مترو تبریز به ایستگاه‌های ائل گلی و ایستگاه فعلی راه آهن خبر داد و افزود : انتظار مردم آذربایجان با اجرایی شدن این پروژه به زودی جامه عمل می‌پوشد .

  بخش مسافری ویترین راه‌آهن

  موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمل ۴۶ میلیون تن بار توسط بخش حمل و نقل ریلی در سال ۱۳۹۶ ، لازمه رسیدن به نقطه سر به سر را حمل ۸۵ میلیون تن بار اعلام کرد و یاد آور شد : در بخش مسافری نقطه سربه سر نداریم باید کیفیت خدمات را بیش از این افزایش دهیم ، چرا که بخش مسافری ویترین راه‌آهن است و برای ارتقای خدمات در این زمینه ، راه‌آهن در سال ۱۳۹۶ در بخش مسافری متحمل ششصد میلیارد تومان سوبسید شده است و در بخش کلان اقتصادی در صرفه جویی مصرف سوخت و سایر مسائل جاری ده هزار میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی برای کشور داشته است .

  معاون مسافری راه‌آهن همچنین همزمان با روز خانواده در مراسم گرامیداشت روز نیروی انتظامی که با حضور رئیس پلیس راه‌آهن آذربایجان ، پرسنل تحت امر و خانواده‌های آنان تشکیل شده بود شرکت کرد و ضمن تبریک پیشاپیش روز سیزدهم مهر ماه، روز نیروی انتظامی ، این روز را فرصت تجلیل از پاسداران ارزش‌ها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و با اهداء لوح تقدیری که از سوی شاپور ارصلانی مدیرکل راه‌آهن آذربایجان به منظور قدردانی از تلاش‌های سرهنگ حیدرزاده رئیس پلیس راه‌آهن آذربایجان و نیروهای تحت امر وی تدارک دیده شده بود از زحمات این عزیزان تجلیل شد .
  مطالب مرتبط

  مدیرعامل راه آهن ، پیش از این بازدید ، ساعت ۱ بامداد و در بازدیدی جداگانه ، از بخش های سیر و حرکت ، کنترل و دپوی تعمیرات لکوموتیو ایستگاه راه آهن مشهد بازدید و با مدیران و کارکنان این بخش‌ها گفتگو نمود .

  |

  راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، ضمن تلاش برای ارائه تسهیلات جهت انجام بازسازی واگن‌های مذکور ، در زمینه حفظ ایمنی سیر قطارهای مسافری مماشات نخواهد نمود و شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه حمل و نقل ریلی مسافری را نسبت به انجام تمهیدات لازم جهت حفظ موقعیت شغلی و بکارگیری کارکنان ...

  |

  این قطار کانتینری روز سه‌شنبه مورخ ۲۴ خرداد از مبدا اکتائو قزاقستان بارگیری و به مقصد در نظر گرفته شده ، مطابق برنامه تنظیمی اعزام شده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست دو جانبه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و راه‌آهن ترکمنستان ، در ساختمان شهدای راه‌آهن برگزار شد و طی آن ، طرفین بر ...

  |

  هموطنان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به صورت شبانه روزی با سامانه اطلاع رسانی راه آهن به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس بگیرند یا به پایگاه اینترنتی www.rai.ir مراجعه کنند .

  |

  نظرات کاربران