در حال بارگذاری ...
 • اتصال راه‌آهن میانه - تبریز به ایستگاه ائل گلی تبریز تا پایان امسال

  انتظار مردم آذربایجان با اجرایی شدن این پروژه به زودی جامه عمل می‌پوشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون مسافری شرکت را‌ه‌آهن گفت : راه‌آهن بستان آباد – تبریز از طریق متروی تبریز به ایستگاه فعلی راه‌آهن تبریز وصل می‌شود .

  میرحسن موسوی دیزجی با بیان این خبر در جلسه شورای اداری اداره کل راه‌آهن آذربایجان گفت : با موافقت مقام محترم وزارت و با پیگیری استاندار آذربایجان شرقی مقرر شد در صورت تامین اعتبار تا پایان سال‌جاری ، راه آهن بستان آباد به ایستگاه ائل گولی و ایستگاه فعلی راه آهن تبریز وصل شود و سپس ایستگاه ائل گولی و ایستگاه فعلی راه آهن تبریز به مترو تبریز متصل شود .

  وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک استاندار آذربایجان شرقی ، شهردار تبریز و تیم کارشناسی همراه و مدیران راه‌آهن با وزیر راه و شهرسازی از اتصال راه‌آهن میانه - تبریز به ایستگاه ائل گلی تبریز تا آخر سال خبر داد .

  معاون مسافری راه‌آهن از موافقت شهردار کلان شهر تبریز درباره اتصال مترو تبریز به ایستگاه‌های ائل گلی و ایستگاه فعلی راه آهن خبر داد و افزود : انتظار مردم آذربایجان با اجرایی شدن این پروژه به زودی جامه عمل می‌پوشد .

  بخش مسافری ویترین راه‌آهن

  موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمل ۴۶ میلیون تن بار توسط بخش حمل و نقل ریلی در سال ۱۳۹۶ ، لازمه رسیدن به نقطه سر به سر را حمل ۸۵ میلیون تن بار اعلام کرد و یاد آور شد : در بخش مسافری نقطه سربه سر نداریم باید کیفیت خدمات را بیش از این افزایش دهیم ، چرا که بخش مسافری ویترین راه‌آهن است و برای ارتقای خدمات در این زمینه ، راه‌آهن در سال ۱۳۹۶ در بخش مسافری متحمل ششصد میلیارد تومان سوبسید شده است و در بخش کلان اقتصادی در صرفه جویی مصرف سوخت و سایر مسائل جاری ده هزار میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی برای کشور داشته است .

  معاون مسافری راه‌آهن همچنین همزمان با روز خانواده در مراسم گرامیداشت روز نیروی انتظامی که با حضور رئیس پلیس راه‌آهن آذربایجان ، پرسنل تحت امر و خانواده‌های آنان تشکیل شده بود شرکت کرد و ضمن تبریک پیشاپیش روز سیزدهم مهر ماه، روز نیروی انتظامی ، این روز را فرصت تجلیل از پاسداران ارزش‌ها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و با اهداء لوح تقدیری که از سوی شاپور ارصلانی مدیرکل راه‌آهن آذربایجان به منظور قدردانی از تلاش‌های سرهنگ حیدرزاده رئیس پلیس راه‌آهن آذربایجان و نیروهای تحت امر وی تدارک دیده شده بود از زحمات این عزیزان تجلیل شد .
  مطالب مرتبط

  مدیرعامل راه آهن ، پیش از این بازدید ، ساعت ۱ بامداد و در بازدیدی جداگانه ، از بخش های سیر و حرکت ، کنترل و دپوی تعمیرات لکوموتیو ایستگاه راه آهن مشهد بازدید و با مدیران و کارکنان این بخش‌ها گفتگو نمود .

  |

  اکنون در حوزه نگهداری خطوط و برای رفع نقاط حادثه‌خیز پرتکرار ، حدود ۳ هزار میلیارد تومان نیاز اضطراری داریم . همچنین در حوزه‌های مختلف اعم از فناوری اطلاعات ، علائم و ... نیز با انباشت بدهی و تعمیرات مواجه هستیم و به همین منظور باید در راه‌آهن طرحی نو را آغاز کنیم . بخشی از این ...

  |

  بایستی روال انفعال در راه آهن تغییر کند و جایش را به بازاریابی فعال دهد . لازم است تا اطلس بار ریلی در راه آهن به صورت جامع تدوین شود و دیگر منتظر نماند تا صاحب بار به راه آهن مراجعه نماید ؛ بلکه شرکت راه آهن در شناسایی تمام موقعیت هایی که امکان اتصال ریل به چشمه های بار وجود دارد ...

  |

  استان کرمان یکی از پهناورترین استان های کشور است که به لحاظ برخورداری از منابع معدنی و کارخانجات مربوط به صنایع معدنی بسیار غنی است . ما مشارکت با مجموعه های بزرگ صنعتی و معدنی از جمله گل گهر را آغاز کردیم و برای ارتقا این نوع از همکاری ها آمادگی داریم .

  |

  سیاست های راه آهن ارتقای سطح کیفی خدمات مسافرین در امور نوسازی ناوگان ، سیر به موقع ، تجهیز و راهبری ، ایمنی و رفاه و آسایش مسافران عزیز و برخورد بسیار عالی و محترمانه مهمانداران و روسای قطار بوده و بایستی توجه به تکریم مسافران راه‌آهن از اهم وظایف روسای قطار و مامورین باشد .

  |

  نظرات کاربران