در حال بارگذاری ...
 • تشریح سند آمایش مراکز لجستیک کشور

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با توجه به تصویب و ابلاغ سند آمایش مراکز لجستیک توسط وزیر راه و شهرسازی، مدیرکل دفتر طرح جامع حمل و نقل به تشریح سند آمایش مراکز لجستیک پرداخت . این سند شامل مکان‌یابی احداث و سطح‌بندی مراکز است . در این سند ۵۸ پهنه برای ساخت ۴ شهر ، ۱۴ دهکده ، ۱۱ پارک عمومی و ۱۸ پارک لجستیک تخصصی کشاورزی مشخص شده است .

  شایان ذکر است با اجرای مراکز لجستیکی در کشور ، حمل و نقل داخلی و ترانزیت دستخوش تغییرات مثبتی خواهند شد .

   

   

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  تعریف لجستیک

  تعریف لجستیک

  عملکردهای کلی لجستیک را می‌توان شامل حمل‌ونقل ، انبارداری ، مدیریت موجودی ، سامانه‌های اطلاعاتی ، تامین ، مدیریت سفارش‌ها ، خدمات مشتریان ، بسته‌بندی و لجستیک معکوس دانست و مدیریت زنجیره تامین تجمیع مدیریت همه این فعالیت‌ها از نقطه آغازین (تامین‌کنندگان) تا نقطه پایانی ...

  |

  روش مکان‌یابی مراکز لجستیک در سند آمایش مراکز لجستیک کشور

  روش مکان‌یابی مراکز لجستیک در سند آمایش مراکز لجستیک کشور

  در لایه درونی مدل که فرآیند اصلی مکان‌یابی را تشکیل می‌دهد ، سه زیرمدل وجود دارد که بر اساس آن‌ها مکان‌یابی انجام شده است : زیر مدل بهینه‌سازی ریاضی ، زیرمدل مکان‌یابی پارک‌های لجستیک کشاورزی و زیر مدل مکان‌یابی مراکز لجستیک مرزی .

  |

  آشنایی با انواع مراکز لجستیک

  آشنایی با انواع مراکز لجستیک

  مرکز لجستیک مرزی ، مرکز لجستیکی است که در منطقه مرزی واقع است و امکانات و خدمات لجستیک مورد نیاز را برای صادرات ، واردات و ترانزیت فراهم می‌کند . گمرک ، مرزبانی ، سازمان ملی استاندارد ، سازمان حفظ نباتات کشور و به طور کلی تمامی سازمان‌های ذی‌ربط در ورود و خروج کالا خدمات خود ...

  |

  شکل‌گیری و توسعه حمل‌ونقل ترکیبی با ایجاد مراکز لجستیک

  شکل‌گیری و توسعه حمل‌ونقل ترکیبی با ایجاد مراکز لجستیک

  مراکز لجستیک زمانی به موفقیت دست‌ می‌یابد که وضعیت اقتصاد حمل‌ونقل اصلاح شود ؛ یعنی قیمت خودرو سنگین و سبک به‌ویژه خودرو سنگین کاهش یابد و در مقابل قیمت سوخت به نسبت شرایط اقتصادی کشور واقعی شود تا منجر به‌صرفه اقتصادی حمل‌ونقل ترکیبی گردد .

  |

  نظرات کاربران