در حال بارگذاری ...
 • بارگیری و حمل محموله چوب با استفاده از حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی (ره)

  این مجتمع بزرگ بندری با بیش از ۱۴۰ کیلومتر راه آهن داخلی و برخورداری از پایانه های فعال ریلی از دیر باز به راه آهن سراسری کشور متصل بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ برای نخستین بار یک محموله چوب (MDF) به وزن بیش از ۲ هزار تن در مجتمع بندری امام خمینی (ره) از طریق حمل و نقل ریلی بارگیری و به مقصد ارسال گردید .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تلاش روز افزون و مشترک سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای توسعه حمل و نقل ریلی در بنادر اظهار داشت : در ادامه ی این تلاش مشترک و با هدف بهره گیری بیشتر از مزیت های حمل و نقل ریلی از جمله کاهش بار ترافیک جاده ای ، آلودگی زیست محیطی و افزایش امنیت کالا ، یک محموله چوب (MDF) معادل ۲ هزار و ۲۹۲ تن پس از تخلیه از یک فروند کشتی با بهره گیری از امکانات و تجهیزات پیشرفته در مجتمع بندری امام خمینی(ره) طی مردادماه سال جاری در قالب ۴۰ دستگاه واگن بارگیری و از طریق ریل به یکی از مقاصد داخل کشور ارسال گردید .

  ایرج مدیری در ادامه افزود : این اداره کل ضمن اتخاذ تمهیدات لازم در ادامه ی روند توسعه حمل و نقل ریلی پس از آنکه روساخت ها و امکانات مناسب را برای بارگیری بیشتر محمولات کالاهای اساسی فراهم نموده است ، زمینه ی لازم برای تخلیه و بارگیری کالا به واگن  برای  انواع محمولات نیز فراهم می آورد .

  یادآور می شود این مجتمع بزرگ بندری با بیش از ۱۴۰ کیلومتر راه آهن داخلی و برخورداری از پایانه های فعال ریلی از دیر باز به راه آهن سراسری کشور متصل بوده است .
  مطالب مرتبط

  تشویق بخش غیر دولتی به سرمایه‌گذاری در توسعه حمل و نقل ریلی استان یزد

  تشویق بخش غیر دولتی به سرمایه‌گذاری در توسعه حمل و نقل ریلی استان یزد

  امن بودن و کاهش خطرات احتمالی در راه آهن در مقایسه با تلفات جاده ای ، کاهش آلایندگی های زیست محیطی ، صرفه اقتصادی در حمل و نقل و .... در مقایسه با سایر بخش های حمل نقلی؛ نشان از سودمندی راه آهن در اقتصاد کلان کشور است .

  |

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  در راستای تحقق شعار سال سامانه یکپارچه رونق تولید در سایت راه‌آهن در دسترس است ؛ سامانه در ۲ بخش طراحی شده که در یک بخش آن مجموعه قطعات ساخته شده شبکه ریلی با شماره فنی قطعات و کارخانجات تولیدکننده آنها معرفی شده است .

  |

  نظرات کاربران