در حال بارگذاری ...
 • بارگیری و حمل محموله چوب با استفاده از حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی (ره)

  این مجتمع بزرگ بندری با بیش از ۱۴۰ کیلومتر راه آهن داخلی و برخورداری از پایانه های فعال ریلی از دیر باز به راه آهن سراسری کشور متصل بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ برای نخستین بار یک محموله چوب (MDF) به وزن بیش از ۲ هزار تن در مجتمع بندری امام خمینی (ره) از طریق حمل و نقل ریلی بارگیری و به مقصد ارسال گردید .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تلاش روز افزون و مشترک سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای توسعه حمل و نقل ریلی در بنادر اظهار داشت : در ادامه ی این تلاش مشترک و با هدف بهره گیری بیشتر از مزیت های حمل و نقل ریلی از جمله کاهش بار ترافیک جاده ای ، آلودگی زیست محیطی و افزایش امنیت کالا ، یک محموله چوب (MDF) معادل ۲ هزار و ۲۹۲ تن پس از تخلیه از یک فروند کشتی با بهره گیری از امکانات و تجهیزات پیشرفته در مجتمع بندری امام خمینی(ره) طی مردادماه سال جاری در قالب ۴۰ دستگاه واگن بارگیری و از طریق ریل به یکی از مقاصد داخل کشور ارسال گردید .

  ایرج مدیری در ادامه افزود : این اداره کل ضمن اتخاذ تمهیدات لازم در ادامه ی روند توسعه حمل و نقل ریلی پس از آنکه روساخت ها و امکانات مناسب را برای بارگیری بیشتر محمولات کالاهای اساسی فراهم نموده است ، زمینه ی لازم برای تخلیه و بارگیری کالا به واگن  برای  انواع محمولات نیز فراهم می آورد .

  یادآور می شود این مجتمع بزرگ بندری با بیش از ۱۴۰ کیلومتر راه آهن داخلی و برخورداری از پایانه های فعال ریلی از دیر باز به راه آهن سراسری کشور متصل بوده است .
  مطالب مرتبط

  انجام تعمیرات اساسی و زیرآبی شناورهای امداد و نجات دریایی در هرمزگان

  انجام تعمیرات اساسی و زیرآبی شناورهای امداد و نجات دریایی در هرمزگان

  تعمیر اساسی و زیرآبی شناورهای جستجو و نجات دریایی که در مسیرهای بندرعباس - قشم و همچنین بندر چارک – کیش تردد می کنند با موفقیت انجام شد و هم اکنون در مسیرهای تعیین شده مشغول فعالیت می باشند .

  |

  نظرات کاربران