در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ۲۲ پروژه حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان در هفته دولت

  طرح انتقال تاسیسات مکانیکی و برقی به اراضی شرقی و شمال شرقی و طرح جامع اطفای حریق بندر شهید رجایی ، تعمیرات اساسی فرستنده ناوتکس این بندر و نصب تجهیزات مخابراتی بندر سیریک از دیگر طرح های شاخص آماده افتتاح است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت : ۲۲ پروژه حوزه دریایی و بندری این استان با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال آماده افتتاح شده است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد .

  اله مراد عفیفی پور درباره افتتاح طرح های هفته دولت ، افزود : این طرح ها در بخش های سرمایه گذاری ، عمرانی ، فنی ، دریایی و بندری  است و اعتبار آنها به صورت عمده از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی و بخشی دیگر نیز توسط بخش خصوصی تامین شده است . با بهره برداری از این طرح ها ، مردم شهرستان های ساحلی بندرعباس ، بندر لنگه ، سیریک ، جاسک و جزایر خلیج فارس به ویژه قشم ، هرمز و فارور به صورت مستقیم از مواهب آنها بهره مند می شوند و برای یکهزار نفر اشتغال‌زایی مستقیم به دنبال دارد .

  عفیفی پور با اشاره سه طرح سرمایه گذاری آماده بهره برداری در بندر شهید رجایی ، اظهار داشت : احداث پایانه ترانزیتی و صادراتی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی ، پایانه ورود و خروج کامیون درب غربی با سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیارد ریال و فاز دوم پایانه نگهداری کالای خطرناک با سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیار ریالی از جمله این طرح ها است . طرح انتقال تاسیسات مکانیکی و برقی به اراضی شرقی و شمال شرقی و طرح جامع اطفای حریق بندر شهید رجایی ، تعمیرات اساسی فرستنده ناوتکس این بندر و نصب تجهیزات مخابراتی بندر سیریک از دیگر طرح های شاخص آماده افتتاح است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از طرح های توسعه زیرساخت‌های مربوط به گردشگری و سفرهای دریایی در بنادر شرق ، مرکز و غرب استان نیز سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد : طرح هایی همچون لایروبی کانال دسترسی بندرگاه چند منظوره هرمز ، ساخت و نصب چهار فروند اسکله فلزی ویژه سوخت گیری شناورها ، سه فروند اسکله فلزی ویژه شناورهای ناجی ، دو فروند اسکله گردشگری روستاهای گوران و لافت قدیم جزیره قشم و تعمیرات اساسی رمپ فلزی جزیره فارور نیز آماده افتتاح شده که همه این اسکله ها با تکیه بر توان و دانش بومی متخصصان ایرانی ساخته شده است .

  وی در پایان ، لایروبی حوضچه بندر جاسک ، پایانه تخصصی مواد معدنی در بندر لنگه ، ساختمان مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی بندر شهید حقانی ، شبکه دوربین های مدار بسته و مرکز تلفن بنادر مرکز و شرق استان را به عنوان طرح هایی برشمرد که به مناسبت هفته دولت در بنادر تابعه آماده بهره برداری شده است .
  مطالب مرتبط

  رشد ۶۰۰ درصدی در بخش ساخت و توسعه بنادر طی چهار دهه اخیر

  رشد ۶۰۰ درصدی در بخش ساخت و توسعه بنادر طی چهار دهه اخیر

  در بنادری مثل شهیدرجایی ، امام خمینی (ره) و امیرآباد نیز هر آنچه به جز تجهیزات استراتژیک در پسکرانه بنادر وجود دارد تماما برای بخش خصوصی است و این مسئله نشان می‌دهد که علی رغم مشکلاتی نظیر جنگ ، تحریم ، وقایع داخلی و فضای رقابتی با بنادر حوزه جنوب ، توانسته‌ایم چنین عملکردی را ...

  |

  برگزاری همایش مدیران مالی سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر

  برگزاری همایش مدیران مالی سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر

  استان بوشهر با قدمتی چند هزار ساله در حوزه دریا و دریانوردی و دارا بودن بیشترین مرز آبی با خلیج فارس از موقعیت ویژه ای برخوردار است که می طلبد نسبت به پویایی و توسعه بیش از پیش آن اهتمام ویژه انجام شود .

  |

  نظرات کاربران