در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ۲۲ پروژه حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان در هفته دولت

  طرح انتقال تاسیسات مکانیکی و برقی به اراضی شرقی و شمال شرقی و طرح جامع اطفای حریق بندر شهید رجایی ، تعمیرات اساسی فرستنده ناوتکس این بندر و نصب تجهیزات مخابراتی بندر سیریک از دیگر طرح های شاخص آماده افتتاح است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت : ۲۲ پروژه حوزه دریایی و بندری این استان با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال آماده افتتاح شده است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد .

  اله مراد عفیفی پور درباره افتتاح طرح های هفته دولت ، افزود : این طرح ها در بخش های سرمایه گذاری ، عمرانی ، فنی ، دریایی و بندری  است و اعتبار آنها به صورت عمده از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی و بخشی دیگر نیز توسط بخش خصوصی تامین شده است . با بهره برداری از این طرح ها ، مردم شهرستان های ساحلی بندرعباس ، بندر لنگه ، سیریک ، جاسک و جزایر خلیج فارس به ویژه قشم ، هرمز و فارور به صورت مستقیم از مواهب آنها بهره مند می شوند و برای یکهزار نفر اشتغال‌زایی مستقیم به دنبال دارد .

  عفیفی پور با اشاره سه طرح سرمایه گذاری آماده بهره برداری در بندر شهید رجایی ، اظهار داشت : احداث پایانه ترانزیتی و صادراتی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی ، پایانه ورود و خروج کامیون درب غربی با سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیارد ریال و فاز دوم پایانه نگهداری کالای خطرناک با سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیار ریالی از جمله این طرح ها است . طرح انتقال تاسیسات مکانیکی و برقی به اراضی شرقی و شمال شرقی و طرح جامع اطفای حریق بندر شهید رجایی ، تعمیرات اساسی فرستنده ناوتکس این بندر و نصب تجهیزات مخابراتی بندر سیریک از دیگر طرح های شاخص آماده افتتاح است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از طرح های توسعه زیرساخت‌های مربوط به گردشگری و سفرهای دریایی در بنادر شرق ، مرکز و غرب استان نیز سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد : طرح هایی همچون لایروبی کانال دسترسی بندرگاه چند منظوره هرمز ، ساخت و نصب چهار فروند اسکله فلزی ویژه سوخت گیری شناورها ، سه فروند اسکله فلزی ویژه شناورهای ناجی ، دو فروند اسکله گردشگری روستاهای گوران و لافت قدیم جزیره قشم و تعمیرات اساسی رمپ فلزی جزیره فارور نیز آماده افتتاح شده که همه این اسکله ها با تکیه بر توان و دانش بومی متخصصان ایرانی ساخته شده است .

  وی در پایان ، لایروبی حوضچه بندر جاسک ، پایانه تخصصی مواد معدنی در بندر لنگه ، ساختمان مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی بندر شهید حقانی ، شبکه دوربین های مدار بسته و مرکز تلفن بنادر مرکز و شرق استان را به عنوان طرح هایی برشمرد که به مناسبت هفته دولت در بنادر تابعه آماده بهره برداری شده است .
  مطالب مرتبط

  برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره)

  برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره)

  طی مانور صورت گرفته ، نیروهای عملیاتی مرکز ایمنی و آتش نشانی به منظور ممارست نحوه مقابله با نشت مواد نفتی و درس آموزی از تجارب و اتفاقات احتمالی برای تانکرهای حامل مواد نفتی ، مانور مقابله با حوادث کالای خطرناک طی دو بخش به مرحله اجرا گذاشته شد .

  |

  پایان دوره بلاتکلیفی راهبری پایانه های کانتینری در بنادر کشور

  پایان دوره بلاتکلیفی راهبری پایانه های کانتینری در بنادر کشور

  هندی ها انگیزه قابل توجهی برای استفاده از بندر چابهار به عنوان حلقه واسط صادرات ، واردات و ترانزیت دارند و سازمان بنادر و دریانوردی به حضور سرمایه گذاران و اپراتورهای بین المللی به عنوان یک هدف مهم و راهبردی نگاه می کند و این درحالی است که در بنادر بزرگ دنیا نیز شاهد حضور ...

  |

  نظرات کاربران