در حال بارگذاری ...
 • صادرات بیش از ۱۴۰ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله سوار طی ۴ ماهه نخست امسال

  در ۴ماهه اول امسال بیش از ۴۲ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۷۴ دستگاه از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده اند که از این میزان ۴۱۱ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۰۵ دستگاه کامیون آذری و یک هزار و ۵۵۰ تن کالا نیز توسط ۶۹ دستگاه کامیون ترکی ترانزیت شده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت : در ۴ ماهه امسال بیش از ۱۴۰ هزار تن انواع کالا از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است .

  علی رحمتی ، با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۷ هزار تن بود و ۱۱۸ درصد افزایش نشان می دهد ، گفت : این میزان کالا توسط ۴ هزار و ۵۸۵ دستگاه کامیون به کشورهای آذربایجان ، روسیه و گرجستان صادر شده است . از این تعداد ۹۸ هزارتن کالا توسط ۴ هزار و ۳۳۴دستگاه کامیون ایرانی ، ۷۴۹تن توسط ۳۲ کامیون آذری و ۵ هزارتن کالا نیز توسط ۲۱۹ کامیون گرجی از پایانه مرزی بیله سوار خارج شده اند .

  عضو کمیسیون ایمنی راه های استان با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۵ هزارتن کالا توسط ۲۳۳ دستگاه کامیون وارد کشور شده است ، بیان کرد : عمده کالاهای وارداتی به این پایانه تخته، خوراک دام ، خاک صنعتی ، گاو وشیرین بیان است که در این زمینه نسبت به مشابه سال قبل با کاهش روبرو بوده ایم .

  عضو شورای ترافیک استان از رشد ۵۴ درصدی ترانزیت ورودی و خروجی در این پایانه خبر داد و گفت : در ۴ماهه اول امسال بیش از ۴۲ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۷۴ دستگاه از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده اند که از این میزان ۴۱۱ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۰۵ دستگاه کامیون آذری و یک هزار و ۵۵۰ تن کالا نیز توسط  ۶۹ دستگاه کامیون ترکی ترانزیت شده اند .

  وی عمده ترین کالاهایی که از مرز بیله سوار ترانزیت ورودی وخروجی شده اند را گازوئیل بنزین گندم سیمان گچ فرش آب معدنی و نمک وام دی اف برشمرد .

  مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان جابجایی و ترانزیت کالا در این پایانه مرزی را روان و عادی اعلام کرد .




  مطالب مرتبط

  لزوم تسریع در حذف کامل نقاط پر تصادف محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی

  لزوم تسریع در حذف کامل نقاط پر تصادف محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی

  جاده‌های استان ۳/۲ درصد از جاده‌های کشور را تشکیل می‌دهند و این حجم از جاده لزوم ایجاد پایگاه‌های امداد و نجات بیشتر و افزایش تجهیزات امداد رسان و خودرو های گشت زنی و کنترل ایمنی همچون افزایش سامانه های کنترل سرعت و ثبت تخلفات عبور و مرور و دوربین های نظارتی را طلب می‌کند .

  |

  لزوم ایمن سازی محورهای اصلی و ترانزیتی آذربایجان غربی با عملیات لکه گیری و روکش آسفالت

  لزوم ایمن سازی محورهای اصلی و ترانزیتی آذربایجان غربی با عملیات لکه گیری و روکش آسفالت

  زمان آغاز پروژه لکه گیری و روکش آسفالت این محور از ۲۰ مرداد ماه سال جاری آغاز و زمان اتمام آن دو سال بعد بود که با توجه به اهمیت محور مذکور در کمتر از سه ماه به بهره برداری رسید .

  |

  کاهش ۳۰ درصدی تعداد سفرهای جاده ای ثبت شده در استان اصفهان طی نیمه نخست امسال

  کاهش ۳۰ درصدی تعداد سفرهای جاده ای ثبت شده در استان اصفهان طی نیمه نخست امسال

  استان اصفهان با دارا بودن ۳۱ پایانه حمل و نقل مسافر ، ۱۵۳ شرکت ، شعبه و نمایندگی حمل و نقل مسافر فعال ، یک کانون انجمن های صنفی شرکت های مسافربری ،‌ ۷ انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل ونقل مسافربری و دو انجمن صنفی رانندگان مسافری جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد .

  |

  لزوم بخشودگی اجاره بهای غرف شرکت های حمل و نقل مسافر در پایانه های مسافربری اصفهان

  لزوم بخشودگی اجاره بهای غرف شرکت های حمل و نقل مسافر در پایانه های مسافربری اصفهان

  متاسفانه با شیوع ویروس کرونا بیشترین تبلیغات منفی بر سفر با حمل و نقل عمومی با اتوبوس متمرکز شد . باوجود هزینه های بسیار زیاد پروتکل های بهداشتی در سفر با حمل و نقل عمومی به خوبی رعایت شده و به مسافران بسته های بهداشتی ارائه می شود .

  |

  نظرات کاربران