در حال بارگذاری ...
 • رشد ۱۸ درصدی حمل بار در راه‌آهن جنوب طی ۴ ماه نخست سال جاری

  میزان حمل بار در این منطقه در پایان سال ۹۲، ۵ میلیون تن بوده و در پایان سال ۹۶ به بالای ۹میلیون و ۲۵۰ هزارتن رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، راه‌آهن جنوب کشور در ۴ ماه ابتدای سال جاری رشد ۱۸ درصدی در حمل بار را تجربه کرد .

  عبدالکریم درویش‌زاده مدیر کل راه‌آهن جنوب با اشاره سیاست شرکت راه‌آهن مبنی بر افزایش حجم حمل و نقل بار و جابه جایی مسافر و درآمدزایی ناشی از آن ، گفت : طی ۴ ماه ابتدایی سال۱۳۹۷ ، در مجموع حمل‌ونقل بار در این منطقه ۳ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۹۷ تن بود که نسبت به مدت مشابه سال رشد ۱۸ درصدی داشته است . همچنین در مدت مذکور ، تناژ بارگیری منطقه جنوب ، یک میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۱۷ تن بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است . میزان حمل بار در این منطقه در پایان سال ۹۲، ۵ میلیون تن بوده و در پایان سال ۹۶ به بالای ۹میلیون و ۲۵۰ هزارتن رسیده است .

  وی میزان تخلیه بار در این ۴ ماهه را ۲ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۸۰ میلیون تن عنوان کرد و یادآور شد : این رقم نشان دهنده رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل (۱۳۹۶) است . این منطقه در تن کیلومتر مرزی ۱۵ درصد و در تن کیلومتر مبدا - مقصد ۲۰ درصد رشد داشته است .

  تردد ۱۴ رام قطار حومه‌ای

  از سوی دیگر وی تعداد قطارهای حومه‌ای در منطقه جنوب را ۱۴رام قطارعنوان و گفت : ۵ قطار برون استانی در این مجموعه قرار دارد که ۳ قطار از مبدا خوزستان به تهران و ۲ قطار ازمبدا خوزستان به مشهد سیر می‌کند .

  درویش‌زاده با اشاره به سیر یکبار در هفته قطار فدک از مسیر خوزستان به تهران ، افزود : در کل ظرفیت قطارهای این ناحیه در رفت و برگشت خارج از استان ۴ هزار و ۶۸۰ نفر است .

  وی تشریح کرد : ۸ رام بندر امام ، ۴ رام اندیشمک و ۲ رام خرمشهر ، مسیر های قطارهای حومه ای را تشکیل می‌دهند که طی ۴ماه امسال ۲۳۳ هزار و ۳۰۷ نفر مسافر را جابه‌جا کرده و ورودی قطار سراسری نیز طی این مدت ، ۱۹۰ هزار و ۳۲۳ نفر مسافر و خروجی ۲۰۷ هزار و ۶۵۵ نفر بوده است .
  مطالب مرتبط

  حمایت دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی در کشور

  حمایت دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی در کشور

  جایگاه صنعت حمل و نقل ریلی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در کشور در کلاس جهانی است و در حوزه بین‌الملل باید با توسعه خطوط ریلی طوری برنامه ریزی شود تا زائران ایرانی و خارجی بتوانند به سهولت از قطار برای تردد به عتبات عالیات در ایام اربعین استفاده کنند .

  |

  محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده خدمات حمل‌ونقل ریلی با نرخ صفر درصد

  محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده خدمات حمل‌ونقل ریلی با نرخ صفر درصد

  در نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی ، خدمات ، تجهیزات و صنایع وابسته ، جهت‌گیری و عظم رآه‌هن برای کاهش وابستگی به خارج مشهود بود ، اما نیازمند حمایت است و در صورتی که هماهنگی با دستگاه‌های مختلف بیشتر شود امسال حتما سال فرصت‌ها خواهد بود .

  |

  بهره برداری از فیدر تخلیه و بارگیری ترکیبی ایستگاه راه آهن بناب

  بهره برداری از فیدر تخلیه و بارگیری ترکیبی ایستگاه راه آهن بناب

  برای آماده سازی فیدر بناب ۱.۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و طبق برنامه ریزی این فیدر در مدت دو ماه آماده عملیات تخلیه و بارگیری شده است و به طور متوسط روزانه ۳۰ واگن باری می تواند در این فیدر تخلیه و یا بارگیری شود .

  |

  نظرات کاربران