در حال بارگذاری ...
 • رشد ۱۸ درصدی حمل بار در راه‌آهن جنوب طی ۴ ماه نخست سال جاری

  میزان حمل بار در این منطقه در پایان سال ۹۲، ۵ میلیون تن بوده و در پایان سال ۹۶ به بالای ۹میلیون و ۲۵۰ هزارتن رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، راه‌آهن جنوب کشور در ۴ ماه ابتدای سال جاری رشد ۱۸ درصدی در حمل بار را تجربه کرد .

  عبدالکریم درویش‌زاده مدیر کل راه‌آهن جنوب با اشاره سیاست شرکت راه‌آهن مبنی بر افزایش حجم حمل و نقل بار و جابه جایی مسافر و درآمدزایی ناشی از آن ، گفت : طی ۴ ماه ابتدایی سال۱۳۹۷ ، در مجموع حمل‌ونقل بار در این منطقه ۳ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۹۷ تن بود که نسبت به مدت مشابه سال رشد ۱۸ درصدی داشته است . همچنین در مدت مذکور ، تناژ بارگیری منطقه جنوب ، یک میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۱۷ تن بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است . میزان حمل بار در این منطقه در پایان سال ۹۲، ۵ میلیون تن بوده و در پایان سال ۹۶ به بالای ۹میلیون و ۲۵۰ هزارتن رسیده است .

  وی میزان تخلیه بار در این ۴ ماهه را ۲ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۸۰ میلیون تن عنوان کرد و یادآور شد : این رقم نشان دهنده رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل (۱۳۹۶) است . این منطقه در تن کیلومتر مرزی ۱۵ درصد و در تن کیلومتر مبدا - مقصد ۲۰ درصد رشد داشته است .

  تردد ۱۴ رام قطار حومه‌ای

  از سوی دیگر وی تعداد قطارهای حومه‌ای در منطقه جنوب را ۱۴رام قطارعنوان و گفت : ۵ قطار برون استانی در این مجموعه قرار دارد که ۳ قطار از مبدا خوزستان به تهران و ۲ قطار ازمبدا خوزستان به مشهد سیر می‌کند .

  درویش‌زاده با اشاره به سیر یکبار در هفته قطار فدک از مسیر خوزستان به تهران ، افزود : در کل ظرفیت قطارهای این ناحیه در رفت و برگشت خارج از استان ۴ هزار و ۶۸۰ نفر است .

  وی تشریح کرد : ۸ رام بندر امام ، ۴ رام اندیشمک و ۲ رام خرمشهر ، مسیر های قطارهای حومه ای را تشکیل می‌دهند که طی ۴ماه امسال ۲۳۳ هزار و ۳۰۷ نفر مسافر را جابه‌جا کرده و ورودی قطار سراسری نیز طی این مدت ، ۱۹۰ هزار و ۳۲۳ نفر مسافر و خروجی ۲۰۷ هزار و ۶۵۵ نفر بوده است .
  مطالب مرتبط

  برگزاری هفته ایمنی در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  برگزاری هفته ایمنی در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در این هفته همایش ایمنی در راه آهن که هشتم اردیبهشت ماه برگزار می شود ، نقش عوامل انسانی در ارتقای ایمنی ریلی ، مخاطرات طبیعی و نقش آن در ایمنی حمل‌ونقل ریلی ، مدیریت نظام‌مند بحران و تامین ایمنی بیشتر در محیط کار توسط کارشناسان ، اساتید و متخصصین مورد بحث و بررسی قرار می گیرد ...

  |

  خدمت‌رسانی بهتر به مسافران با تجربه‌اندوزی از وقایع نوروز ۹۸

  خدمت‌رسانی بهتر به مسافران با تجربه‌اندوزی از وقایع نوروز ۹۸

  بررسی و استفاده از تجارب دیگر کشورها در تعطیلات طولانی و بکارگیری روش‌های نوین می تواند به بهبود نحوه خدمت‌رسانی در ایام نوروزی منجر شود . در این ایام لازم است که با توجه به بالا بودن تقاضای سفر ، اقدامات متفاوتی انجام و خاطره خوشی در ذهن مسافران ایجاد کرد .

  |

  نظرات کاربران