در حال بارگذاری ...
 • ایجاد ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی

  اوایل اردیبهشت ماه سال جاری ، تعداد ۱۰۳۲ دستگاه خودروسواری در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت از ۱۳فروند شناور تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی ، در طول ۱۱ سال گذشته رکوردی بی سابقه بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت : با حضور تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آینده ای نزدیک ، ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه ایجاد می شود .

  اله مراد عفیفی پور اظهار داشت : بندرلنگه به دلیل برخورداری از نزدیکترین مرز دریایی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس ، از لحاظ حجم ترانزیت خارجی خودرو یکی از بنادر مهم کشور محسوب می شود .

  وی ضمن اشاره به جابجایی ۴۳ هزار و ۵۳۵ دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری تاکنون ، از رشد ۹ درصدی این بخش از فعالیت های بندری و کسب جایگاه نخست در بخش جابجایی خودرو در بین بنادر کشور خبر داد .

  عفیفی پور تفکیک اسکله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر کالاها ، حذف زمان انتظار شناورهای حامل خودرو ، ارائه خدمات ۲۴ ساعته خدمات دریایی ، افزایش پسکرانه های مورد استفاده برای جابجایی کالاهای داخلی ، بهره برداری از سکوی ویژه بارگیری خودرو ، افزایش ضریب امنیتی بندر و نگهداری کالا را به عنوان علت اصلی رونق فعالیت های ترانزیتی در این بندر عنوان کرد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد : بهره‌گیری این بندر از کارشناسان و نیروهای جوان ، متخصص و کارآمد که با استفاده‌ حداکثری از امکانات ، تجهیزات ، تاسیسات ، اراضی و امکانات بندری ، انبارها و همه‌ی زیربناها و زیرساخت‌ها و روساخت‌های موجود را به‌منظور برآورده کردن تقاضای مشتریان و ذی‌نفعان بندری به‌کار می‌گیرند ، همچنین تعامل خوب بندر با ارگان های همجوار (تسریع در تخلیه کالا) سبب شده که بندر لنگه به‌عنوان چهار راه ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه قلمداد شود .

  وی با اشاره به ثبت رکوردهای عملیاتی در حوزه ترانزیت ، یادآور شد : اوایل اردیبهشت ماه سال جاری ، تعداد ۱۰۳۲ دستگاه خودروسواری در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت از ۱۳فروند شناور تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی ، در طول ۱۱ سال گذشته رکوردی بی سابقه بوده است .

  عفیفی پور ابراز امیدواری کرد ، با حضور تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آینده ای نزدیک ، ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه شکوفا شود .
  مطالب مرتبط

  برگزاری اولین سمینار آموزشی ایمنی عملیات بندری در بندر شهید بهشتی چابهار

  برگزاری اولین سمینار آموزشی ایمنی عملیات بندری در بندر شهید بهشتی چابهار

  این سمینار ۴ ساعته با استقبال گسترده و حضور ۱۷۰ نفر از کارکنان بخش های مختلف اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و پرسنل شرکت های فعال کارگزاری ترابری دریایی به میزبانی اداره کل و با همکاری شرکت آموزشی فن آوران سیمرغ دانش تحت نظارت سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد .

  |

  بازدید هیئت سرمایه گذار چینی از بندر امیرآباد

  بازدید هیئت سرمایه گذار چینی از بندر امیرآباد

  هیئت یاد شده در نظر دارند کالاهای چین را از طریق بندر کوریک قزاقستان از مسیر دریای خزر به کشورهای حاشیه خلیج فارس و اقیانوس هند ترانزیت نمایند که این امر باعث رونق مسیر کریدور شمال - جنوب خواهد شد .

  |

  برگزاری مانور خروج و تخلیه اضطراری و مقابله با آلودگی شیمیایی در بندر امام خمینی (ره)

  برگزاری مانور خروج و تخلیه اضطراری و مقابله با آلودگی شیمیایی در بندر امام خمینی (ره)

  در جریان این مانور تیم های عملیاتی مقابله با نشت مواد شیمیایی (HAZMAT) و امداد و نجات (RESCUE) پس از دریافت پیام وقوع حادثه فرضی آلودگی شیمیایی در ساختمان مرکزی اداری در محل حادثه حضور یافته و مجموعه اقدامات لازم را در ۱۶ مرحله حسب سناریویی طراحی شده اجرا کردند .

  |

  نظرات کاربران