در حال بارگذاری ...
 • ایجاد ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی

  اوایل اردیبهشت ماه سال جاری ، تعداد ۱۰۳۲ دستگاه خودروسواری در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت از ۱۳فروند شناور تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی ، در طول ۱۱ سال گذشته رکوردی بی سابقه بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت : با حضور تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آینده ای نزدیک ، ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه ایجاد می شود .

  اله مراد عفیفی پور اظهار داشت : بندرلنگه به دلیل برخورداری از نزدیکترین مرز دریایی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس ، از لحاظ حجم ترانزیت خارجی خودرو یکی از بنادر مهم کشور محسوب می شود .

  وی ضمن اشاره به جابجایی ۴۳ هزار و ۵۳۵ دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری تاکنون ، از رشد ۹ درصدی این بخش از فعالیت های بندری و کسب جایگاه نخست در بخش جابجایی خودرو در بین بنادر کشور خبر داد .

  عفیفی پور تفکیک اسکله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر کالاها ، حذف زمان انتظار شناورهای حامل خودرو ، ارائه خدمات ۲۴ ساعته خدمات دریایی ، افزایش پسکرانه های مورد استفاده برای جابجایی کالاهای داخلی ، بهره برداری از سکوی ویژه بارگیری خودرو ، افزایش ضریب امنیتی بندر و نگهداری کالا را به عنوان علت اصلی رونق فعالیت های ترانزیتی در این بندر عنوان کرد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد : بهره‌گیری این بندر از کارشناسان و نیروهای جوان ، متخصص و کارآمد که با استفاده‌ حداکثری از امکانات ، تجهیزات ، تاسیسات ، اراضی و امکانات بندری ، انبارها و همه‌ی زیربناها و زیرساخت‌ها و روساخت‌های موجود را به‌منظور برآورده کردن تقاضای مشتریان و ذی‌نفعان بندری به‌کار می‌گیرند ، همچنین تعامل خوب بندر با ارگان های همجوار (تسریع در تخلیه کالا) سبب شده که بندر لنگه به‌عنوان چهار راه ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه قلمداد شود .

  وی با اشاره به ثبت رکوردهای عملیاتی در حوزه ترانزیت ، یادآور شد : اوایل اردیبهشت ماه سال جاری ، تعداد ۱۰۳۲ دستگاه خودروسواری در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت از ۱۳فروند شناور تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی ، در طول ۱۱ سال گذشته رکوردی بی سابقه بوده است .

  عفیفی پور ابراز امیدواری کرد ، با حضور تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آینده ای نزدیک ، ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه شکوفا شود .
  مطالب مرتبط

  اراضی شرقی بندر امیرآباد آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری دریایی

  اراضی شرقی بندر امیرآباد آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری دریایی

  وجود سورتینگ مدرن میوه و مرکبات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به صادرات این نوع محصولات به کشورهای حاشیه دریای خزر و حوزه CIS کمک شایانی را خواهد کرد و باید صاحبان کالا را جهت استفاده از این ظرفیت ها ترغیب کرد .

  |

  نظرات کاربران