در حال بارگذاری ...
 • ایجاد ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی

  اوایل اردیبهشت ماه سال جاری ، تعداد ۱۰۳۲ دستگاه خودروسواری در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت از ۱۳فروند شناور تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی ، در طول ۱۱ سال گذشته رکوردی بی سابقه بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت : با حضور تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آینده ای نزدیک ، ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه ایجاد می شود .

  اله مراد عفیفی پور اظهار داشت : بندرلنگه به دلیل برخورداری از نزدیکترین مرز دریایی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس ، از لحاظ حجم ترانزیت خارجی خودرو یکی از بنادر مهم کشور محسوب می شود .

  وی ضمن اشاره به جابجایی ۴۳ هزار و ۵۳۵ دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری تاکنون ، از رشد ۹ درصدی این بخش از فعالیت های بندری و کسب جایگاه نخست در بخش جابجایی خودرو در بین بنادر کشور خبر داد .

  عفیفی پور تفکیک اسکله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر کالاها ، حذف زمان انتظار شناورهای حامل خودرو ، ارائه خدمات ۲۴ ساعته خدمات دریایی ، افزایش پسکرانه های مورد استفاده برای جابجایی کالاهای داخلی ، بهره برداری از سکوی ویژه بارگیری خودرو ، افزایش ضریب امنیتی بندر و نگهداری کالا را به عنوان علت اصلی رونق فعالیت های ترانزیتی در این بندر عنوان کرد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد : بهره‌گیری این بندر از کارشناسان و نیروهای جوان ، متخصص و کارآمد که با استفاده‌ حداکثری از امکانات ، تجهیزات ، تاسیسات ، اراضی و امکانات بندری ، انبارها و همه‌ی زیربناها و زیرساخت‌ها و روساخت‌های موجود را به‌منظور برآورده کردن تقاضای مشتریان و ذی‌نفعان بندری به‌کار می‌گیرند ، همچنین تعامل خوب بندر با ارگان های همجوار (تسریع در تخلیه کالا) سبب شده که بندر لنگه به‌عنوان چهار راه ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه قلمداد شود .

  وی با اشاره به ثبت رکوردهای عملیاتی در حوزه ترانزیت ، یادآور شد : اوایل اردیبهشت ماه سال جاری ، تعداد ۱۰۳۲ دستگاه خودروسواری در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت از ۱۳فروند شناور تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی ، در طول ۱۱ سال گذشته رکوردی بی سابقه بوده است .

  عفیفی پور ابراز امیدواری کرد ، با حضور تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آینده ای نزدیک ، ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه شکوفا شود .
  مطالب مرتبط

  توقف سفر به جزیره هنگام تا بهبود وضعیت جوی

  توقف سفر به جزیره هنگام تا بهبود وضعیت جوی

  ضمن آنکه پایش دریا و شرایط جوی به طور مستمر ادامه خواهد داشت ، مسافرین و گردشگران می توانند از بنادر لافت و پُل برای تردد بین قشم و بندرعباس ، استفاده کنند .

  |

  آشنایی مسافران نوروزی با ظرفیت های صنعت حمل و نقل دریایی در بندر امام خمینی (ره)

  آشنایی مسافران نوروزی با ظرفیت های صنعت حمل و نقل دریایی در بندر امام خمینی (ره)

  با هدف آشنایی اقشار مختلف مردم با نقش و جایگاه بنادر در کشور و زنجیره ی تأمین کالا و معرفی بهتر صنعت حمل و نقل دریایی ، این مجتمع بندری هر ساله ضمن گشودن دروازه های خود بروی بازدیدکنندگان و علاقمندان زمینه را برای تعمیق این شناخت و پیوند مردم با بندر و دریا فراهم ساخته است .

  |

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پایدار ، توسعه اجتماعی ، اقتصادی و توریستی مناطق گردشگری ، افزایش ضریب ایمنی سفرها و گشت های تفریحی دریایی و ایجاد بستر رفاهی مناسب برای گردشگران از جمله ره آوردها و تاثیرات اجرای این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران