در حال بارگذاری ...
 • افتتاح پروژه ملی راه آهن مراغه - ارومیه در هفته دولت

  در حال حاضر عملیات زیرسازی و بالاست ریزی در کل مسیر راه آهن به اتمام رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت : طرح ملی احداث راه آهن مراغه - ارومیه در هفته دولت با حضور مقامات عالی کشور به بهره‌برداری می‌رسد .

  مرتضی باقری در بازدید از مراحل نهایی تکمیل ایستگاه های راه آهن ارومیه و نقده گفت : این طرح بخشی از کریدور غرب کشور و در هشت قطعه ساخته شده است .

  وی با بیان اینکه طرح ملی ساخت راه آهن مراغه - ارومیه تا سال ۱۳۹۲ پنج قطعه از پروژه تحویل نهایی شده بود ، ادامه داد : در حال حاضر عملیات زیرسازی و بالاست ریزی در کل مسیر راه آهن به اتمام رسیده است .

  وی با اشاره به اینکه کارهای محوطه‌سازی و تجهیز تاسیسات ایستگاه راه آهن ارومیه در دست اجراست ، ادامه داد : پیش‌بینی می‌شود که پروژه ساخت راه آهن مراغه - ارومیه در هفته دولت امسال با حضور مقامات عالی کشور به بهره برداری برسد .

  مشاور وزیر راه و شهرسازی به همراه مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ، قائم مقام معاونت ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت ، مدیرکل ساخت ساختمان‌های راه‌آهن بنادر و فرودگاه‌ها و مدیرکل روسازی راه‌آهن شرکت ساخت از مراحل نهایی طرح ملی ساخت راه آهن مراغه - ارومیه بازدید کردند .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  با تکمیل خط‌‌آهن ‌بین شلمچه تا بصره و ساخت یک پل بازشونده بر روی اروندرود (پل ریلی بازشو به طول ۸۰۰ متر)، اتصال ریلی کشور ایران از طریق خرمشهر به عراق و کشورهای شرق مدیترانه بدون انقطاع برقرار می‌شود و تحولی بزرگ در زمینه ترانزیت و تبادل کالا و مسافر رخ خواهد داد .

  |

  نظرات کاربران