در حال بارگذاری ...
 • شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  به منظور تعامل با بخش خصوصی و انعکاس مشکلات و مسایل مرتبط فی مابین ، رییس انجمن شرکت‌های راهسازی ایران ، دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی و نماینده جامعه مهندسان مشاور نیز عضو شورای فنی شرکت بوده و در جلسات حضور خواهند داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی از شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی شرکت ساخت و توسعه خبر داد و گفت : این شورا با حضور نمایندگان بخش خصوصی به بررسی ، تحلیل و آسیب‌ شناسی روند اجرای پروژه‌ها و ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب به منظور بهبود عملکرد و ارتقاء بهره‌وری طرح‌های زیربنایی حمل و نقل کشور می‌پردازد .

  خیراله خادمی از برگزاری اولین جلسه دوره جدید شورای فنی شرکت ساخت و توسعه خبر داد و اظهار داشت : شورای فنی به منظور تدوین سیاست‌های جامع و استراتژیک در جهت هماهنگی در امور فنی و اجرایی در طرح‌‌های زیربنایی حمل و نقل کشور شکل گرفته است . به منظور تعامل با بخش خصوصی و انعکاس مشکلات و مسایل مرتبط فی مابین ، رییس انجمن شرکت‌های راهسازی ایران ، دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی و نماینده جامعه مهندسان مشاور نیز عضو شورای فنی شرکت بوده و در جلسات حضور خواهند داشت .

  وی بررسی دوره تضمین کارها را اولین موضوع این جلسه عنوان کرد و گفت :‌ طبق درخواست انجمن شرکت‌های راهسازی در گذشته دوره تضمین کارها از ۲ به ۵ سال به شرط واگذاری نگهداری راه‌ها در دوره تضمین به پیمانکار افزایش یافت و با توجه مسایل فنی و اجرایی پیش آمده ، در این جلسه پیشنهاد بازگشت به شرایط قبل یعنی همان دو سال  از سوی بخش خصوصی مطرح شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد : طبق بررسی‌های صورت گرفته و مباحث مطرح شده در جلسه ، موافقت مشروط شورای فنی با کاهش دوره تضمین از پنج به دو سال در پروژه‌های راه‌آهن ، راه و بزرگراه اعلام شد و البته پیشنهاد طرح و تصویب شدن این امر به موافقت شورای عالی وزارت راه و شهرسازی بستگی دارد و اجرای آن منوط به موافقت آن شورا خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۶۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان سال جاری

  افتتاح ۶۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان سال جاری

  ۲۰ کیلومتر در استان کردستان ، ۴۰ کیلومتر در استان آذربایجان غربی ، ۳۰ کیلومتر در استان لرستان و ۲۰ کیلومتر در استان کرمانشاه بخش هایی از کریدور بزرگراهی غرب کشور هستند که طبق برنامه ریزی صورت گرفته به بهره برداری خواهد رسید .

  |

  ابلاغ مصوبه تغییر سرمایه‌گذار در قرارداد مشارکت ساخت راه‌آهن شلمچه - بصره

  ابلاغ مصوبه تغییر سرمایه‌گذار در قرارداد مشارکت ساخت راه‌آهن شلمچه - بصره

  تکمیل این خط ریلی در دولت‌های مختلف پیگیری و دنبال شد ، اما طبق آنچه مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌کنند «نبود اهتمام از سوی طرف عراقی» ، موجب توقف عملیات تکمیل این خط ریلی شده است .

  |

  عرضه دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس در آینده نزدیک

  عرضه دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس در آینده نزدیک

  ورود سرمایه بخش خصوصی به توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و آزادراهی ، در کنار آنکه توسعه پایدار را به همراه دارد ، اطمینانِ خاطر مردم و شهروندان از سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد و این عوامل موجب توسعه ‌شبکه آزادراهی است .

  |

  دریافت نقدی عوارض در آزادراه تهران – شمال تا تکمیل زیرساخت های کنترل عوارض الکترونیک

  دریافت نقدی عوارض در آزادراه تهران – شمال تا تکمیل زیرساخت های کنترل عوارض الکترونیک

  با توجه به اینکه میزان کسانی که در این مسیر تردد داشتند و عوارض پرداخت می کردند کمتر از ۲۰ درصد بود این طرح به طور موقت گذاشته شده تا در نهایت بحث موضوعات کنترل بابت دریافت عوارض حل و فصل شود .

  |

  نظرات کاربران